Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    Igazából nem a márkanév adás-vételét, hanem csak részleges felhasználását kellene korlátozni.
    Olyan törvény kellene, ami kimondja, hogy egy adott márkanevet csak egy jogi személy birtokolhat. Azaz ha a JVC eladja a tv-s üzletágát, akkor vihetik a szabadalmakat, gyártósorokat, kutatólaborokat, stb. de a JVC nevet csak akkor, ha a JVC mint jogi személy a teljes névhasználatról lemond a vevő javára. Aztán az eredeti JVC árulja a kameráit, projektorjait, stb. más néven, ha akarja.

    A szellemi tulajdon adásvételének korlátozása egyáltalán nem precedens nélküli, valami hasonló megoldás létezik pl. a szerzői jog területén is: egy szerző eladhatja a műve minden másodlagos jogát, azaz minden jogdíj az adott szerzeményből az adásvételt követően az új jogtulajdonoshoz folyik be, de az elsődleges jogairól még akkor sem mondhat le, ha akar.
    Ilyen jog pl. hogy hozzájárul-e a mű publikálásához, vagy annak a ténynek az elismerése, hogy az adott művet ő szerezte. Ezek a jogok még a szerző halálával sem vesztik érvényüket, ezért nem állíthatja Gipsz Jakab, hogy Shakespeare szonettjeit ő írta, de még csak kortárs szerzőktől sem vásárolhat műveket úgy, hogy holnaptól majd az álljon a könyvekben, hogy Gipsz Jakab verse.

Új hozzászólás Aktív témák