Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmarci25

    veterán

    válasz fateless #175613 üzenetére

    Megszokás kérdése az egész, ahogy írod. Itthon nagyon elterjedt télen a 23+ fok hőmérséklet, ami azért vicces, mert télen befűtenek ilyen melegre, de a házban ott a klíma, ha nyáron 23 fok van a szobában, akkor az már hűt. :D Nálunk 21,5 fokra van állítva a termosztát, ha otthon vagyunk, amúgy 19-re. Múltkor följebb raktam egy fél fokkal, és nem volt komfortos, vissza kellett vennünk. És alváshoz valóban a hűvösebb az ideális, jobban lehet aludni 18-19 fokban.

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • st6969

    őstag

    válasz fateless #175613 üzenetére

    Anyósom egy 10 emeletes felső szintjén lakik. A 60 lakásra közös gázkazán fűt, a radiátorokon hőmennyiség mérés van. Mivel a felső emeleteken a legmelegebb a fűtővíz hőfoka, bővel elég hőt adnak le a csövek, a radiátorokat elzárva kell tartani (így ugye nem számol a hőmennyiség mérő). Megirigyelték ezt a lenti szinten lakó "okos" lakók, akkor ők sem nyitják ki a radiátorokat, nehogy már ők fizessék meg a többletet, hogy nekik számol a hőmennyiség mérő. Persze a felső szinteken lakóknak kompenzációt kell fizetni, hogy ezt kiegyenlítsék és fair legyen, de az alul lakók ezt nem értik meg. Így most az a helyzet van, hogy mindenki csak a csövekkel fűt, de hogy alul is meglegyen a kellemes 23-24°C, úgy kellett a kazán beállítani, hogy anyósomnál (és a többi fenti lakónál) 30°C (!) van :(((
    Nálunk (kertes ház) 21,5-22°C van. Ez nagyon határeset, én rövidujjúban szeretek otthon lenni. 23 lenne az ideális ezzel a radiátoros fűtési rendszerrel, de hát ugye a gázszámla...Felületfűtéssel elég lenne a 20 is szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák