Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kriszmodzsi #3 üzenetére

    Igen, azokat külön kell megvenni. Ez az egésznek a lényege, 10 hónap után már "ingyen" (évi ~130 Ft) utánad dobják az alapjátékot, csak a Premium Pass-t vedd meg hozzá (ami majdnem annyiba kerül, mint az alapjáték).

    Ezért nem vettem meg a Mass Effect Andromedát sem, tök értelmetlen, már nem kell sok és az is játszható lesz előfizetéssel. Battlefield 1 is megvan a megjelenés óta és azt kell mondanom, hogy aki nem türelmetlen fajta, inkább várjon pár hónapot, nem ér meg 16-22 ezer forintot ez a rövidke előny.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #32256704 #11 üzenetére

    "Tehat aki turelmes, annak soha nem kell 16-22 ezer forintokat kifizetni a "rovidke elonyert".
    Ezt nem az EA access hozta el"

    Tudsz még példát hozni arra, hogy más kiadó pár hónap után 99%-ot meghaladó kedvezménnyel dobja oda a sikercímeit? Az EA Access egy évre 6000 Ft, ez játékonként 130 Ft körüli éves díjat jelent. Ez a 21990 Ft-os árhoz képest 99,4% körüli kedvezmény. 10 hónap után.

    Lehet amúgy lebirkázni meg fejős tehénnek nevezni a korai vásárlókat, de ők azok, akik a legnagyobb összeggel tisztelik meg a kiadót és a fejlesztőket. Az EA ezzel pont őket tiszteli a legkevésbé és teszi őket valóban csak fejőstehénné. Ha már a drágán megvásárolt játékot pár hónap után már majdnem ingyen osztogatja, legalább valamilyen ajándékot kapnának azok, akik még az elején járultak hozzá nagy mértékben a játék sikerességéhez.

    Egy ajándék Premium Pass fair kompenzáció lenne, bár tudom ez esélytelen. De legalább az egyik DLC-t hozzávághatnának az emberhez, hogy "nesze paraszt, köszönjük, hogy korai vásárló voltál".

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Raymond #25 üzenetére

    Persze, idővel jönnek majd a Battlefield 1 DLC-k is a Vault-ba, de csak miután lement az összes (most jön még csak a második a négyből vagy ötből).

    De mivel zéró napos kora óta megvan a BF1, nemes gesztus lett volna valami ajándékot hozzám vágni. Persze az EA nem így működik. Jó dolog amúgy az EA/Origin Access, tényleg tudom ezt az egészet támogatni, csak szerintem ki kellene találni valamilyen kompenzációs rendszert azoknak, akik korábban megtiszteltek egy címet azzal, hogy megvették.

    Mint amikor egy fizetős MMO átmegy free-to-play modellre és a korábbi fizetős játékosok megkapják ajándékba az összes extra tartalmat amiért az újonc ingyeneseknek fizetniük kell.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #32256704 #29 üzenetére

    "A tescoba is menj mar be zaras utan es verd az asztalt, hogy te meg 300 Ft-ert vetted a kenyeret, de este 6 utan mar fel aron megy a reggeli kenyer...kompenzaljanak teged."

    Baromságot beszélsz. Amikor fizetős játékot visznek át F2P modellbe, akkor is kompenzálják azokat, akik korábban fizettek érte. Nem kell pénzt visszaadni, némi in-game ajándék szokott lenni, csak egy kis gesztus, hogy "köszi bazdmeg, hogy pénzt adtál nekünk". Az, hogy a néhány hónapja 21990 Ft-ért árult, ma már évi ~130 Ft-ba kerülő játék papíron nem F2P, nem sokat jelent ebből a szempontból. Lehet ez felőlem egy spéci lőszeres láda is, spéci fegyver skinnel vagy egy nagy halom Squad XP Boost vagy ilyesmi, esetleg egy komplett shortcut csomag, ami nekik igazából pénzbe nem igazán kerül (egy DLC fejlesztésébe tudom ezerszer több munkát ölnek és valahol pont a DLC-k eladása az egész EA Access lényege).

    "Az emberek kis resze veszi tiszteletbol a jatekot, a maradek azert, mert egyszeruen jatszani akar vele."

    Nem azt mondtam, hogy tiszteletből vásárolnak az emberek, de azzal a fejlesztőket és a kiadót tisztelik meg, ha fizetnek érte. Aki beleteszi a játékba a 60-70 (vagy több) eurót az egyrészről úgy gondolja, hogy megéri ennyit beletenni, másrészt meg hozzájárul ahhoz, hogy az adott cím profitot hozzon, kifizessék a fejlesztői munkát és zsebre tegyék a kiadók részvényesei az év végi osztalékot. Nem hiszem, hogy némi in-game ajándék ezért cserébe olyan lehetetlen elvárás. Azok is kapnak ajándékot, akik előrendelnek, ez sem sokban különbözik. Az EA Access előfizetők töredékét hozzák a profitnak, az előrendelő és a korai vásárló is az az ember, akin a kiadó megcsinálja az üzletet, a EA Access meg már csak egy pótcselekvés, amivel a DLC-k felé próbálnak terelni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #32256704 #31 üzenetére

    Nem ezen szívózom, hanem az emberi értetlenségen. Ugyancsak az EA volt az, amely a fizetős SWTOR-ból F2P címet csinált, majd az addigi fizetős játékosoknak gesztusként in-game bónuszokat adott.

    Rég túlléptem azon, hogy ilyesmit már kár remélni az EA-től, csak azt esik nehezemre elfogadni, hogy még én vagyok hülyének nézve, mikor ezt szóvá teszem.

    Eddig ez volt a szokás a játékiparban, most meg már nem az. Ujjé, ünnepeljük a prosztó kapitalizmust és szóljuk le azokat, akik még emlékeznek azokra az időkre, mikor még szokás volt megköszönni a fizető játékosoknak, hogy méltóztattak fizetni... :)

Új hozzászólás Aktív témák