Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #57919488 #5 üzenetére

    Nem az, de szerintem nagyon is elfér.

    Idén is végigjátszottam a The Longest Journey-t (a fix 640x480@16bit szépen mutatott a 42"-os plazma TV-n :D), mert szeretem a történetét. Viszont mégis felüdülés volt utána a második részbe belekezdeni, ami mai szemmel szintén régi, de már láttam is belőle valamit, nem csak odaképzeltem a pixelmozaik "vázlat" helyére a környezetet.

    Ezek játékok, nem hangoskönyvek.
    A technológiailag fejlett játékmotor, a részletes effektezés és textúrázás, a fizika mind csak eszközök a készítők kezében, ami lehetőséget nyújt nekik arra, hogy minél magasabb szinten valósíthassák meg a játék vizuális (és audio részét, amit sokszor elfelejtünk, pedig most itt van az AMD audio DSP-je és API-ja is, nem csak a Mantle a grafikához) részét (ami szerintem szerves része egy játéknak).

    Nem abból kéne kiindulni, hogy azok a játékok, amik csak arra mennek rá, hogy szép legyen a grafika, és szarnak minden másra, azokban a grafika érdekes (a szép az relatív, közelebbi példában pl. a DAO szerintem szebb, mint a DA2, DX10 effektek és jobb textúrák ide vagy oda -> viszont örültem volna jobb textúráknak a DAO-ba, hogy még szebb legyen), de minden más rossz. Attól még, hogy a grafika szép és részletes, attól még lehet jó a játék története és harcrendszere is.

    Tényleg... Skyrim. Annak sem Crysis 3 szintű a grafikája, de azért elég jó. És azzal is jól el lehet játszogatni. Bár megvannak a maga hülyeségei is (pl. nem reagál rá tágabb értelemben a játékvilág, hogy mik történtek veled korábban. Lehetsz máguscsászár mestertolvaj, a kívülálló ember ugyan úgy egy senkiként kezel, de a körön belül is ott a vége mindennek, hogy az élére kerülsz a társaságnak, onnan kaputt).

    Teljesen úgy beszéltek, mint ha egy RGP vagy kalandjátéknak kötelezően béna grafikával kéne kijönnie. Legyen minden 640x480@16-bit? Ja hogy a FullHD mégis kell már ma? Ó... Nekem meg az is, amit a Frostbite 3 tud...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák