Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz leviske #24 üzenetére

    Semmi bajom a BW-s akció (vagy akciósabb) RPG-kkel, de a DA lényege az volt, hogy viszatérnek a gyökerekhez. A ME/JE/KotOR példája elég nyilvánvaló volt már a DA megjelenése előtt több évvel, de ezzel együtt is maradt a koncepció.

    Ha most csinálnak belőle egy lebutított akció-RPG-t, akkor az ne legyen DA2. Legyen DA: Akármi.
    Egy spinoff a franchise-on belül, ne pedig a folytatás.
    Lásd Baldur's Gate: Dark Alliance.

    Ezzel kb. kimondják, hogy soha a büdös életbe nem fognak többet hardcore RPG-t csinálni.

    Mindez persze csak egy HA. És ha akció RPG lesz belőle, valószínűleg az is tetszeni fog. de azért sajnálni fogom a mostani (BG-hez közelebbi) irányt.

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz leviske #27 üzenetére

    ME szerintem Akció-RPG, de mindegy.

    AC-vel nem játszottam, de igen, úgy tudnának belőle akció RPG-t csinálni, hogy nem auto attackolna az irányított karaktered a harcban, hanem neked kellene kattingatnod, hogy suhintson a kardjával.
    Ez az "új harcrendszer, hogy úgy érezd jelen vagy a harcban" tipikusan ugyanaz, amit rendre elmondanak az akció RPG-knél.

    Azzal meg nem értek egyet, hogy 1 fix kiinduló karakter jelentősen megkönnyítené a folytathatóságot. A DA:O-ban viszonylag kevés olyan dolog volt ami az eredettörténetünktől függött (pedig ez volt az állítólagos alapkoncepció) és ezáltal kihatással volt/lehetett volna a folytatásra.
    Legtöbb dolog inkább a játékbéli döntéseinken múlott, eredettől függetlenül.
    Ha az ilyeneket is lehagyják akkor az tényleg megkönnyíti a folytathatóságot, de ez meg nem indokolja, hogy miért kell egy előre behatárolt karakterrel lenni.

    Az egy eredettörténet szerintem csak az adott játék bonyolultságát és fejlesztési idejét befolyásolja jelentősen, nem pedig a folytathatóságot.

    Arról nem is beszélve, hogy miután a 2. részben lecserélték a főhőst, még azt sincs sok alapunk feltételezni, hogy a folytatásokban már maradna a jelenlegi.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák