Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz ncc1701 #327 üzenetére

    Gondolom egy szerződés nagyon önzés.... Nem a saját passzióm kocsikázni.
    Nem mellesleg az úthálózatunk- ritka kivétellel- alkalmatlan lenne a nagyobb sebesség megengedésének.
    De kérdeznék valamit: Hányan húzzák ki a töltőt, ha már nem kell? Hányan áramtalanítják a készülékeiket (tv, rádió, bármi), ha épp nincs használva? De szélsőséges példáknak: használom a kutat hűtésre pl, pincét csináltam tárolásra. Eredmény: kisebb hűtő. A melegvízre a nappal segítek rá, kevesebbet megy a bojler. Ok, ilyesmire nem mindenkinek van lehetősge! Én az úttal megspórolt időmet pl ilyesmibe teszem bele.
    De elég csak azt venni, amit mindenki megtehetne! Olyan dolgokról beszélünk, amik a nap 24 órájában energiát használnak. Csak saccra szerinted egy háztartásban mennyi energia megy el feleslegesen, éves szinten? Nem tudom mennyire sztenderd, de a saját példámból kiindulva kb 25-30%- al kevesebb energiát (konkrétan villanyt) használok, mint előtte. Egy autó az élettartama alatt kb 90%-ban áll. Értem, hogy egy liter, és még azt is meg lehetne fogni! De nem gondold, hogy ennek az egésznek kicsit képmutatás szaga van a készenlétibe hagyott elektronikák között ülve? Nem biztos, hogy abba a kategóriába tartozol, nem ismerjük egymást! Lófaszt nem tudsz rólam! És szerintem teszek annyit a környezetemért, mint itt a sok habzószájú tíccsukbelasiccsuklecsakazautóölmeg figura!

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák