Új hozzászólás Aktív témák

  • SylverR

    senior tag

    válasz wednesday #27 üzenetére

    A legnagyobb probléma az idő itt. Betudnánk pörgetni akár most is. Csak túl sok pénzbe és időbe fájna. Nem azt mondom, hogy bepörgetnénk 24 órásra. De megtudnánk indítani a forgását. A Földön is minden egyes földrengés, vagy meteorbecsapódás képes módosítani a Föld forgási sebességét. Persze csupán pár perceket. De itt a Hold lassítja a forgásunk.
    Persze nem vagyok fizikus, csupán sf rajongó. :DDD :U

    Ez egyébként egy érdekes képet fest, ezen a témán már sokat rágódtam: túl drága, és nem éri meg a terraformálás. Mire eljutunk olyan technikai szintre, inkább űrutazunk. --> elindul egy csapat egy közeli csillaghoz, 2x20 év. Még mielőtt odaérnének többszörösére gyorsul az űrutazás, és mikor megérkeznek, működő űrbázis fogadja őket. :U Szóval "teljesen fölösleges erőlködni". Persze akkor meg nincs fejlődés sem.

    Mellesleg múltkorjában hallottam valahol, hogy a NASA tervezi a Mars terraformálását. Persze nem fog befejeződni fél év alatt. Csupán visznek oda vizet kisbolygókkal, aztán telepítenek növényzetet. A terv eddig ennyi. Hogy belevágnak-e, majd meglátjuk. Nem lenne rossz végre a Marsról készíteni Föld-fotót. A Földről készített Mars- és Hold-fotók már úgyis unalmasak. :P :U

    Nem!

Új hozzászólás Aktív témák