Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz csakszabi #2 üzenetére

    hiba lenne elkezdeni károgni, főleg hogy nagyon helyesen hagyományos talppal is megvásárolható, de tapasztalatom szerint ezek a karos megoldások sem nem időtállóak sem nem komfortosak.

    sokan emlékeznek még a csodálatos flexible hinge-s samsung monitorokra (pl. 970p), ami nagyon erő volt meg nagyon kar, aztán már csak kar, mert az erő elment és a monitor meg szépen leült a kávájára. kis szerencsével hátra már nem dőlt, hanem állva maradt.

    használatban van még nálunk olyan monitor is, szintén hasonló flexi talppal ahol megáll ugyan a lábán szépen, csak éppen remeg mint a kocsonya, így ott meg kénytelen vagy "leültetni" a kávát ha gépelni is akarsz mert a legkisebb szellő is táncba viszi, hát még egy sztenderd billentyűleütés.

    éppen ezért én jobbnak és tartósabbnak tartom a személyes tapasztalataim alapján a fix megoldást, vagy a karosból azokat ahol a teljesen merev karokat szorítócsavarral tudod helyzetbe állítani és rögzíteni, legalább a vertikális tengelyen.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz csakszabi #2 üzenetére

    Hát lehet, hogy én vagyok kevés, de nem sok értelmét látom ennek a monitornak. Eléggé drága, de nem annyira jó, az a kar meg szerintem nagyon kevés esetben jár érdemi előnyökkel - ellenben simán lehetne olyan asztalt találni, ahová nem lehetne felrakni (mert nincs pereme). Ráadásul az asztalt a felfogatás helyén akár meg is karcolhatja, vagy összenyomhatja egy kicsit, ha meg nincs rendesen felfogatva, akkor meg csúszkálhatna, elforoghatna (extrém esetben akár le is eshetne). Szerintem a legtöbb esetben nem csak felesleges, hanem konkrétan értelmetlen ez a megoldás. Miért nem jó egy sima talp? :F

    Mondjuk a "talpas" változat 150k körüli összegért már tényleg nem annyira vészes, mert hát csak 27", 1440p, és nem TN - még ha ezekkel együtt se ez a legjobb választás.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Yany

    addikt

    válasz csakszabi #2 üzenetére

    Nekem ez a talp "must have" lenne. Egyre esélytelenebb, hogy olyan monitort találjak, ami megfelel, mert már ezzel is csak bővül a lista. :)

    - WQHD vagy 4K
    - 27"
    - IPS/PLS
    - Ez a fasza kis talp (tudom, VESA állvánnyal is pótolható)
    - Input lag <20ms
    - Finomszemcsés matt bevonat (mint pl. a U2713H kijelzőn)
    - Freesync

    Az Asus és Acer már jól ismert tipusai kiestek, mindegyikkel vannak gondok, vagy hekkelni kell őket, hogy faszák legyenek. Ez a talp sok kényelmetlenségtől kímélne meg egyébként már most is, úgyhogy hatalmas +1 érte a Dellnek.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák