Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #19 üzenetére

    Most komolyan bele akarunk menni abba, hogy ez a játék ezer sebből vérzik és valójában egy kis odafigyeléssel kb. 10x ilyen jóra lehetett volna csinálni? Az alapötlet jó volt, csináltak hozzá egy jó trailert, azán kb. itt el is fogytak az ötletek.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • szilchi

    őstag

    válasz danih #19 üzenetére

    Akikkel beszéltem emberekkel,sokaknak azért nem jött be mert nem találták fel magukat baseball ütővel a kezükben mikor 4-5 zombi jött feléjük.Megszokták a Left4Dead-ben,hogy lőfegyverekkel mindent és mindenkit lelőnek 10-15 méterről.Meg ugye a COD-ban is ugyan azok a katonák jönnek ellened mindig.Talán más az egyenruhájuk,vagy még az sem.Soknak mégsem unalmas az meg repetitív.Egyszóval nagyon jó a Dead Island,csak nem mindenkinek.Van akinek bejön ez a túlélő-horror,valakinek meg inkább a zombi-shooter.

    Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #24 üzenetére

    De persze elhiszem hogy te 10x jobbra csinálnád

    Nem hiszem, hogy nekem kellene jobbra csinálni, hogy el tudjam dönteni, hogy mik a hibái. Nem vagyok mérnök, de az én is látom, ha egy fal ferde, ahogy ahhoz sem kell mesterszakácsnak lenni, hogy el tudd dönteni, hogy el lett-e sózva az étel.

    És megint csak téged tudlak idézni:

    Lehet hogy számodra így van, de ez semmi több, mint egy nagy pályára kiterjesztett aréna mód.

    (#29) danih:
    Ki állította, hogy ez gond? :F

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz danih #35 üzenetére

    Ha csak a két most legnépszerűbbet veszem alapul: The Walking Dead, vagy éppen az első Left 4 Dead. De lehet másik is: Alone in the Dark vagy Resident Evil széria esetleg? Hmm? :)

    "Végével nem értek egyet, ez az első olyan játék ahol azt tapasztaltam, hogy ha néhány zombi van egymáshoz közel, már meg kell gondolni mi legyen"

    nem is ez a gond, hanem az, hogy ha csak egy rühes vascső van éppen nálad, azzal is megúszod és még merő tévedésből sem kell úgy érezd, hogy "Na b+... elfogyott a lőszerem, akkor most már csak a futás van..."

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz danih #39 üzenetére

    Na ácsi! Arról nem volt szó, hogy csak ebben a műfajban lehet, csupán annyiról, hogy:

    Engem érdekel, mi van ami jobb nála, lehet kevés zombis játékot ismerek.

    Zombis játékok? Azok! Ki mondta, hogy ugyan az a stílus?!

    Melyikben van stamina, az általam a 14.hsz-ben, illetve Sirandrish által is említett csonkolási mechanika, stb?

    Dead Space? Ja, jó.. tudom Az megint más stílus...

    Először komolyan vettem hogy azt írtad magadról, hogy rutinos játékos vagy, de ezek után ettől inkább eltekintek...

    Csak kb. 20 éve játszom, de végül is ez teljesen lényegtelen információ a megítélés szempontjából.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #33 üzenetére

    Egy dolog azt állítani ellenben, hogy el lett sózva valami illetve hogy hogyan lehetne a fogást 10x jobbra csinálni, van különbség

    Nincs különbség, mindössze mennyiségben. A sós példa esetében az étellel mindössze egy gond van...ezzel a játékkal viszont jóval több, amiket ha rendesen megcsináltak volna, 10x jobb lett volna a játék, ahogy az az étel, ami alapvetően jó alapízzel rendelkezik, de hideg, el van sózva, a tészta száraz benne és a mártás túl lett lett hígítva, és a között, amiben nincsenek benne ezek a hibák, 10x jobb. Sőt! Ha gondolod fogj meg egy tál hibátlan, ízletes levest, csapjál bele 20 dkg sót, majd edd meg. Valóban úgy gondolod, hogy a kettő között csak hajszálnyi a különbség? A Te olvasatodban csak sós, az én olvasatomban ha nem lenne sós, akkor egy hibátlan leves lenne, így viszont sz@r. És ez nem 10x-es különbség, hanem két véglet, és ez csak 1 dolog.

    1 "hiba" kiküszöbölésével vagy bent felejtésével is teljesen más irányt vehet a játék. És ebben a játékban pont azok a dolgok, amik jók lehettek volna, el lettek cseszve.

    De beszéljünk konkrétumokról:

    - A történet egy kalap trágya. Lényegében nincs is olyan, csak menj A-ból B-be. Ennyi. Ez nem sztori.

    - A szereplők bár különböznek, igazából tök mindegy, mert semmi egyediség nincs a személyiségükben, ha már ennyi szereplőt csináltak, legalább arra vehették volna a fáradságot, hogy külön előfejezetet készítenek nekik. Egy olyan játékban, ami elvileg történet alapú, elég vicces, hogy az első 5 percben egy coop játék összes szereplője/karaktere ugyan azt a vonalat viszi végig. Egyedül a képességeik különböznek némileg, de lényegében az is tök min1, mert mi a végére ugyan azokkal a fegyókkal rohangálutnk, mert az volt a jó.

    - A parafaktor kb. 0. Lényegében semmi értelme nem volt ide zombikat rakni, egyszerűen lehetett volna tolokocsis nyugdíjasokat is, mert kb. ugyan ennyire lennének rémisztőek.

    - Coop-ban lényegében semmi potenciál nincs. A játék egyáltalán nem követeli meg az együttműködést, lényegében semmi különbség a Sinlge és a Coop között. Nem egymással játszotok, hanem egymás mellett.

    - A folyamatosan visszatermelődő zombik is erősítik az aréna hangulatot.

    - Az NPC-k teljesen súlytalanok.

    - Nagy területet kell bejárni, de lényegében semmi értelme. Fele vagy, negyed ekkora terület is bőven elég lett volna, hiszen bemegyek egy "házba", gyorsutazok, majd átmegyek egy ugyan olyan "házba", majd vissza . Ezért kár volt ekkora területeket csinálni. Ugyan ez a helyzet kocsival is. A helyszínek pályánként változnak, de azon belül tök ugyan az minden.

    - A tárgykészítés, mint olyan megint csak csúnyán el lett cseszve. Jó drágán megcsinálsz valamit, ha egyáltalán összekukáztad hozzá az alapanagokat, majd 2 sarokkal fentebb találsz valamit, ami gyárilag jobb. Fölösleges igazából erre fecsérelni az idődet. Minden jobb fegyóra rányomtam az elektromosságot, oszt elég is volt mindenre. Megnintcsak erősítve a monotonitást.

    - A javítgatás egy fölösleges dolog, ami semmi másra nem jó, csak, hogy vigye a pénzt, ergo ezzel szo*assanak. Realitás érzéke 0. Bár gondolom ez lett volna a cél, de ezzel pont nevetségessé tették az egészet. A Basball ütő, ami X (kevés) ütés után tönkremegy, akárcsak a vascső, de az az evezőlapát, ami szanaszéjjel van törve javítható...pfff...

    - A küldetések meg kb. annyira változatosak, mint a Tetris-ben.

    +1 ráadás: az átvezetőkben akárhányan játszotok, mindenki ott van. EZ MI?

    A másik: mi az, hogy "zombis játék"....most komolyan. Azért mert nem medvék, katonák, vagy a tökömtudja mik az ellenfelek, attól már külön kategória lesz, hogy "zombis" játék? Ha megcsinálták volna ugyan ezt a játékot, csak a zombik helyett kutyák lettek volna, akkor istenkirály-brutál jó lenne a játék, csak mert ez a legjobb "kutyás-játék"? Mióta kategorizáljuk a játékokat a megölhető ellenfelek típusa szerint? Mert a környezet rohadtul nem "zombis", a hangulat rohadtul nem "zombis", az egész játékmenet rohadtul nem "zombis", csak épp az ellenfelek azok. Az ilyen baszott nagy lekötözött ellenfelek meg mik (nem emlékszem a nevükre)? Azok is zombik?

    Hirtelenjében ennyi ugrott ki, de szerintem 10 perc játék után lenne még legalább ennyi. Nem tegnap fejeztem be, így az élmények nem frissek. És ami a legfontosabb, a játék összes hibája egy kihagyott ziccer. Egy jó ötlet tökéletes elcseszése.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #50 üzenetére

    Nos, elsózni (megmaradva a nem kifacsart példánál) nem azt jelenti hogy belekúrunk 20 deka sót, hanem azt, hogy bár sós, azért megesszük, legalább kicsit több vizet iszunk hozzá.

    Én sem azt mondtam, hogy a játék játszhatatlan, hanem azt, hogy a hibák javításával 10x jobb lehetett volna. De ha már ennyire megy a szőrszállhasogatás, akkor egyél olyan levest, amiben a kelleténél több só, bors van, csípős, ugyanakkor hideg, kicsit zsírosabb a kelleténél, kevés benne a levesbetét, a hús kicsit túl lett főzve

    Lám-lám. Pár apró hiba, és lényegében élvezhetetlen lesz....ha ezt a pár "bakit" kiküszöbölnénk, akkor jó lehetne. Ami nem azt jelenti, hogy nem kell bele pl.: só, de nem ennyi. Nem azt jelenti, hogy az ember olyan forrón eszi a levest, hogy megolvadjon a tányér, de azért ne legyen hideg...stb...stb.

    És igen, továbbra is tartom. Nem nekem kell jobb játékot csinálni, hogy tudjam a hibáit.

    De amint látom tök mindegy, hogy mit írok, lényegében a válasz úgyis az, hogy az direkt jó benne.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #54 üzenetére

    Szerintem a leves finom, valóban lehetne finomabb ha jönne valaki és jobban megcsinálná, de egyelőre, mivel hasonló nincsen, mindenkinek tudom ajánlani, mert szerethető.

    Erre viszont nem az a megoldás, hogy aki le meri írni a leves hibáját, annak azt mondjuk, hogy "biztos Te jobbat tudnál".

    Amikor ilyeneket olvasok, akkor kívánom, hogy az élet minden területén köszönjön vissza ez a hozzáállás. Kíváncsi vagyok, hogy akkor is ott lenne-e még a :) a végén.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #57 üzenetére

    Tehát szerinted nagyképűség az, hogy azt mondtam egy játékról, hogy kis odafigyeléssel 10x jobbra lehetett volna csinálni? Nem azt állítottam, hogy én jobbra tudtam volna csinálni...de látom, ha valaki azt mondja az általa megvásárolt, használt telefonjáról, hogy sajnos rossz vétel volt, mert tucatnyi bosszantó apró hiba megkeseríti az életét, és ha ezekre figyeltek volna, és nem cseszik el, akkor sokkal-sokkal jobb telefon lehetett volna, akkor ő már egy nagyképű, már-már magát Steve Jobs-nak képzelő alak? Vagy csak egyszerűen objektíven tudja nézni azt a terméket, amit megvásárolt, annak minden hibájával és lehetséges fejlődéséi lehetőségével együtt, és urambocsá, megengedi magának azt a luxust, hogy erről saját tapasztalatai alapján véleményt formáljon? Mondjuk valójában nem is vagyok objektív...hogy lehetnék, amikor személyes véleményem van. Ez egy szubjektív vélemény volt, ami miatt nagyképű vagyok. Ne legyen véleményem, vagy, ha van, akkor azt legalább fél oldalas hsz-el támasszam alá, különben nagyképű leszek. Elég életszerű. Hogy tetszett a film? - Szerintem szörnyű volt, annyi buktató volt benne, hogy már az élvezet rovására ment! NAGYKÉPŰ CSINÁLJ JOBBAT!

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #62 üzenetére

    Úgy látom szívesen csavarod ki a mondandómat, de talán egymás alatt feltűnik a különbség:

    10x jobbra tudnám csinálni

    10x jobb lehetett volna

    Talán így látható a különbség, remélem legalább a karakterszám különbsége feltűnik. Az első mondatodban ez írod:
    Ha pista belevau, hogy ő márpedig 10x jobbat csinálna, pont, akkor igen, az ő intellektuális szintjén a vita kb. itt kezdődik

    Csak én nem ezt írtam, az a gond...

    Arról meg nem is beszélve, hogy summázva a #5. hsz-ben összefoglaltam a mondandómat, még jóval az általad kritizált #20-as előtt.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • AthlonXP

    őstag

    válasz danih #81 üzenetére

    Asszem Purna, az a néger csaj, aki egyébként is fegyveres karakter. Már az első részt is vele vittem végig először, aztán váltottam másik karakterre.

  • AthlonXP

    őstag

    válasz danih #83 üzenetére

    Hát ez elég lehangoló, azok után, hogy a játék elején, amikor felvisznek a hajóra, rögtön lesz fegyverünk... :(
    Amúgy az a Harpoon gun, az mi? Lőszert már találtam hozzá ( ahogy shotgunhoz és pisztolyhoz is ), de még a fegyvert nem találtam meg. Hol szerezted?

  • AthlonXP

    őstag

    válasz danih #86 üzenetére

    Hát akkor még odébb van egy kicsit. Egyelőre még csak a 2. fejezetnél tartok, kb 15-16% környékén.

  • djculture

    félisten

    válasz danih #83 üzenetére

    Én is azzal és Barbeque Blade fegyverrel megyek ütős fegyver..

    [ Szerkesztve ]

  • AthlonXP

    őstag

    válasz danih #99 üzenetére

    Igen ez így van, én is amolyan tájékoztató jellegűnek szántam a hely leírását, nem biztos, hogy más is ugyan ott megtalálja.

    (#100) Diopapa Hát abban lehet valami, én a coop-ról nem tudok nyilatkozni, mert mindig forewer alone-ba játszok. :)

    (#102) foxtrott Ez így van, viszont azt rögtön az elején el is veszted, mikor kiérsz a partra... Sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák