Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Nem lehetne hogy alapbol minden kovetes es adatgyujtes meg van tiltva minden platformon, mondjuk torvenyileg es vannak olyan jogok amikrol nem mondhat le senki, tehat azt kerni, azzal visszaelni alapbol illegalis?

    A facebook es hasonloak keressenek mas uzleti modellt. Legyen standard reklamozas, kovetes nelkul. Annak a hatekonysaga amugy is gigantikus mertekben tul van ertekelve. 1000 kovetos reklamra jut egy olyan aminel azt mondom, hogy "hu, pont ezt kerestem". Rengeteg olyan van, hogy miutan mondjuk TV-t vettem, megbombaztank TV-t ajanlo reklamokkal...aminek ertheto modon semmi haszna nincs.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Pingüino #7 üzenetére

    Sokan reklamoznak, reklamoztak kovetes nelkul. A klasszikus reklamozas igy mukodott es a legtobb feluleten igy is mukodik. A TV csatornak, ujsagok, magazinok, oriasplakatok, sportesemenyeken minden reklamfelulet, igy mukodik es az Interneten is igy mukodott a google/facebook/stb. elott. Meg azt sem lehet mondani hogy sokkal hasznosabb a "celzott" reklamozas, ahogy emlitettem is. Jellemzoen olyan reklamokkal bombaznak mindenfele kovetos AI algoritmussal megtamogatva, ami semennyire nem talal utat. Sokkal tobbet kattintok reklamra veletlen vagy kieroszakolt missclickekbol, mint szandekosan, es meg igy is 1000-bol ha 1-re. Semmivel sem tunik hatekonyabbnak mint a flat reklamok, megha ugy is probaljak eladni a megrendeloik fele. Talan az USA-ban mashogy hatnak a reklamok, vagy csak egy szukebb taborba tartozok.

    Igen, kerhetnenek egy minimalis havidijat akar a facebookert is, bar a jelen allapotaban, szerintem akkor se valtozna semmit a kovetest es adatgyujtest tekintve.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Pingüino #66 üzenetére

    A veges reklamfelulet mindket modszernel veges. Pontosabban nem veges, de vehetjuk annak. Fura dolog, de olyan szolgaltatast nem talaltam meg, ahol direktben tematikusan csak reklamoznanak. En pl. ha vennek egy uj TV-t, mosogepet, nem hagyatkozhatok arra, hogy talan majd a nagy szamok torvenye alapjan azon a heten mikor kereses/dontes fazisban vagyok majd szembejon 1-1 hasznos reklam. Viszont ha lenne olyan oldal, ahol tematikusan kivalaszthatam, hogy tessek, tevet/mosogepet szeretnek venni, mutasd meg az osszes azokkal kapcsolatos aktualis promociot, akkor lehet hogy megneznem.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák