Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fanti #24 üzenetére

    "amik megint csak baromságok"

    Azt a lényeges dolgot kifelejtetted a mondatból, hogy számodra.

    "Az összes ismerősöm 2 illetve 4 maggal dolgozik, DOLGOZIK, munkát végez."

    1) Milyen munkát?

    2) Nem hiszem, hogy az ismerőseid nyújtják az alapot a mai sztenderdhez. 6 mag alatt már én sem vennék semmit, ha a felhasználási mód túlmutatna a netezésen/lightos irodán/média centeren.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • sb

    veterán

    válasz fanti #24 üzenetére

    Én már biztos öreg vagyok ehhez. Már a videó elején besokalltam, hogy gyakorlatilag 8-10 esetből mind belezés. Nincs egy sima lelövöd és annyi szituáció sem. Ez így szórakoztató?

    @Pinky Demon
    Ezt most nem igazán értem, elég sok mindenről írtál.
    GPU limit: akkor van ha csinálsz. Low grafika, felbontás, stb... ezerszer jobban skálázható mint a cpu oldal. Jellemzően a min fps-ekben sem a gpu a bottleneck, már 10-15 éve, hiába tűnik úgy, hogy ez a gpu-k időszaka volt.
    Persze ezt akkor kell érteni, ha úgy skálázod be, hogy ne avg 30-al fusson és így a min fps gpu oldaláról is a kemény 5-15 fps tartományban mozog. Értelmes beállításokkal ez már régóta inkább cpu kérdés.
    Ha pedig cpu oldali a limit akkor ritkán ered alapvetően a késleltetésből. Az annyit nem jelent... ott sem ahol igazán számít, a manapság divatos high fps környezetekben is kifullad 10, max 20% körül ami nem váltja meg a világot. Korábban órajelben, most magszámban jóval több van/lesz benne. Átlagos beállításoknál, 60fps körül meg még ennyi sincs benne a latencyben. Bár most nyilván kicsit több ott is a különbség a korábban megszokott 0-5%-okhoz képest pl. a Ryzen érzékenysége miatt.
    Az igazi bottleneck szerintem - ahogy korábban is - a több mag kihasználása, és így sw oldali a probléma továbbra is.

  • paprobert

    senior tag

    válasz fanti #24 üzenetére

    A kérdés nem az hogy kell-e, hanem az hogy milyen áron.

    Értsd, pl. skálázódik 128 magig, cserébe fele olyan gyors 4-8 mag között.

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • kwzatz

    őstag

    válasz fanti #24 üzenetére

    "ez már annyira gyerekes és uncsi, mikor készül már valami FarCry5-öt grafikában jócskán fölülmúló hatalmas nagypályás játék, aminek van története is?"

    Ezt azért érdekes pont az Eternalnál olvasni, mert most úgy néz ki, hogy rágyúrnak a sztori elemekre is. Nyilván most sem az lesz a lényeg, de na...
    Egyébként meg jön majd a Cyberpunk 2077, az valószínűleg kielégíti majd a fent sorolt követelményeidet.

    "Mert ez a szörnyeket lövök szét egész nap.....ez max 18 éves korig kötheti le az embereket."
    Én imádtam ezt a pusztítás-balettet, amit a Doom(2016) nyújtott. A látvány, a profi design, a gyors akció, a reszponzív irányítás, a jól megtervezett és átgondolt játékelemek, hozzá a bitang jó metál zene... Lehet ezt értékelni 18 felett is. Miközben - ha már szóba került - a Far Cry fetch questjeit pl. nem igazán értékelem. :D

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fanti #74 üzenetére

    Nem csak 4K ultrán van élet. Egyeseknek azért, mert nem engedhetik meg maguknak, másoknak azért, mert a jelenkor hardverei nem nyújtják azt a csudás folyást ilyen beállításokkal, amit elvárnának (főleg, ha már ennyi pénzt belelapátoltak). Megint mások meg azért, mert az általuk játszott játékot amúgy is szénné butítják, hogy még éppenhogy tournament legal legyen, hogy lássanak rendesen.

    Nem kell hozzá két diploma, hogy rájöjj, nem 4K-hoz szánják az ilyen képfrissítést, eleinte legalábbis.

    "Jaaaaa, hogy legyen értelme a nemsokára elterjedő 300MHz-es képfrissítésnek"

    *Hz

    Most is van értelme. 144 Hz felett már nincs olyan égbekiáltó diffi, mint 60 és 120/144 között, de az input lag tovább csökken és finomabb a mozgás megjelenítése. Aki játszott már komolyabb szinten kb. bármilyen lövöldét, szerintem egyetért abban, hogy minél több az fps/Hz, annál jobb (kivéve, ha az engine fixen definiált frame rate értékeken működik megfelelően; pl. id Tech 3 és derivációi). 20 éve, a CRT időszakban is lehetett már 200 Hz-cel zúzni low resen, és eléggé álomszerű volt a reszponzivitás.

    Hardcore old-school szinten QuakeWorldben pl. a legtöbben betonstabil 308, de méginkább 500 vagy 1000 fps-sel játszanak. Itt már nem is olyan ördögtől való az a 300 Hz. De gondolom, a lassan kenyérpirítón is elfutó újabb eSport címek (LoL, CS: GO, DOTA2) is csípik az über fps-t és Hz-et.

    Nyilván nem a kanapén elterülő (és/vagy new school only) kazuároknak szánják.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz fanti #80 üzenetére

    folyt.: Azt az érvet elfogadom, hogy ez a természetesség valakit nem fog meg, vagy nem is érdekeli, de azt nem igazi indok hogy "nincs különbség".

    A pénzes része meg mindenkinek a saját mérlegelése alapján működik. Én elköltöttem egy konfigra 600K-t, hogy egy darab Dx10-es játékkal játszhassak havi 4-5 órát. Marhaság volt? Az! Jó hangulatban töltöm azt az 5 órát? igen. Akkor megérte?

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz fanti #81 üzenetére

    Na, mondjuk ilyen beruházásokra nem sajnálnám a közpénzt. Mert ennek több értelme lenne, minthogy a félmillás laptopok a parlamentben ott porosodjonak a padokon vagy megszakadjanak a sok word meg pasziánsz alatt.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fanti #80 üzenetére

    "Semmilyen difi nincs"

    Maximum te nem látod (merthogy ilyen is van, bőven nem lennél egyedül ezzel). Nagy különbség. Ha ezt nem tudod elfogadni, nincs értelme vitázni ezen, mert produktív dolog nem sülhet ki belőle.

    Mint mondottam, egyértelmű, hogy nem te vagy célközönség. Ahogy én se a professzionális futócipőké vagy ahogy a szomszéd srác se az emelt szintű algebrás tankönyvé.

    "Hogy mást ne mondjak, a BM alá tartozó Vízügyi Igazgatóságok mérnöki számítógépei (CAD) mind i3-as és i5-ös procikkal futkároznak a Kaby Lake családból."

    A NASA meg egy olyan számítógéppel szállt le a holdra, aminél már kb. a kvarcórád nagyobb számítási kapacitással rendelkezik. Kis költői túlzással élve az miért valid indok, ha hazánk mérnökei szívnak?

    "Sandy Bridge i7-eseken mennek."

    Egy újabb procival meg jobban mennének. Nem mindenki elégszik meg a minimummal/még elfogadható szinttel. Én tuti nem vágnék üzemszerűen 4K <-- videót egy 9 éves platformon, mert kb. az első hónapban behozná az árát az újabb rendszer. Volt Ivy i7-em, és már egy Ryzen 5 2600 is tekintélyes előrelépés ahhoz képest, az meg egy ~30 rongyos proci.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Bossp

    addikt

    válasz fanti #92 üzenetére

    Dehogy szálttak 🙄

    "1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fanti #92 üzenetére

    Csak egy metafora volt.

    Az a százezerből egy jó lesz ezerből egynek is ----> niche, célhardver. Újfent.

    Úri hóbortnak pláne nem mondanám, tekintve, hogy nem csak a legeslegújabb AAA+ játékokkal lehet játszani (és azt is kizárólag 4K ultrán), de ezt a korábbi posztomban már részletesebben is leírtam. A 240-es monitorok ára sincs már az egekben, közel sem.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák