Keresés

Aktív témák

  • Aewyn

    csendes tag

    Ez a monitor nekem egy ergonómiai csődnek tűnik.
    Még egy 17 colos monitoron is kicsik a betűk 1280x1024-ben, ez pedig még ettől is kisebb.

  • Aewyn

    csendes tag

    válasz Parci #17 üzenetére

    A laptop képernyője eleve közelebb van a billentyűzethez, másrészt az előretolt billentyűzet miatt azt közelebb hajolva hajszálja a user.
    Ráadásul egy laptopot nem napi 8 órás menübogarászásra terveztek, ahogy egy kóder vagy grafikus (esetleg hardcore netező) használ egy desktop gépet.

    A monitort - ahogy nézem - középvezetők íróasztalára tervezték, aki nem sasolja folyamatosan a képet, ellenben fontos a dizájn és presztizs. Neki tökéletes.

    Gyanítom azonban, hogy a topic olvasói jobban járnak egy olcsóbb, de jobb 17 colossal.

  • Aewyn

    csendes tag

    válasz LukE #19 üzenetére

    Természetesen én egy olcsóbb 17 colos TFT-re gondoltam.

    Valóban szemfüggő, hogy ki mit bír, de - könyörgöm - ne mi alkalmazkodjunk az alkalmatlan technikához, hanem azt alakítsuk úgy, hogy kényelmes legyen.

    Elérhető - ráadásul olcsóbban - a napi sokórai használatra alkalmasabb TFT, tehát ergonómiailag rossz választás ez a monitor, más szempontok szerint azért lehet nagyon jó.

    Ráadásul a betűméret korlát a vindózból adódik, tehát egyszerűbb lenne ezt úgy alakítani, hogy alkalmasabb legyen több felbontásra is.

    ---

    Szerintem is a nagyobb felbontásé a jövő, bár szerintem idővel - akár már most is megtehetnék - visszatérnek a méhsejtes pixelelrendezéshez nagy felbontás mellett, így mindenki olyan felbontást használ majd, amilyet szeretne.

    S ekkor a DVI sávszélessége sem lesz akadály, mert az egyes pixelek címzését a monitor számolja majd ki. (alakítja át a kapott felbontást a fizikai felbontásra).

Aktív témák