Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #114 üzenetére

    Értem, hogy ARM, lentebb én magam írtam példaként. Ellenpéldaként, mert tök fordítva működik az a piac, szóval hülyeség erre hivatkozni szerintem.

    Azért van 8-10 magos ARM proci, mert 5Ft-ból megcsinálják és abba az energiahatékony dizájnba ez illik is. Részben ezért is 5Ft.

    PC-n meg tök fordítva: 6-8 magot lóf*szra se tudsz használni retail piacon ellenben egy zsák pénzért tudják/akarják csak adni. Egyetlen kivétel a proci piac aki ki tudja használni és pengetni is a pénzt érte. De nekik meg nem 35-55W-os 8-12 magos cucc kell, hanem minél erősebb 90-180W TDP-ig.

    Szóval ez így PC-re totál értelmetlen továbbra is. 500-1000USD-s procikról van szó. Halandó nem veszi meg se kicsi se nagy házban, a profi meg csúcsteljesítményre veszi, tehát kiesik az SFF.
    Ha netezős gép ársávba levágják az áraikat tizedére akkor van értelme méreten gondolkodni. Netezős gépért biztos, hogy az SFF tetszene a sok átlagjózsinak.

    3GHz/4GHz egyszálas max boost @ 35w tdp szerintem tök szuper. Én például szeretnék egy minipct a nappaliba.
    Nekem van nappali PC-m. Mire használnád ki a 35W TDP-t? Miért kéne 4 (vagy akár 2) mag helyett 6-8 mag, 12-16 szál neked 35W-ra nappaliba? Komolyan kérdezem. :F

    szerk: Egyébként Abu is írta, hogy nincs igény, csak nyomják a magic world first... számokat a gyártók mert azt hiszik ez viszi majd az eladásokat. Abban egyetértünk, hogy nincs tudatos fogyasztás, de árérzékenység van. Szvsz a telefonoknál se nézi már a kutya se, hogy 6, 8 vagy 10 mag. Iphone-ban mennyi van? ;) Ezt most kb. onnan vezették le a marketingesek, de kb. annyi értelme van, mintha most előhúznának egy másik 10 éves varázskifejezést és azzal próbálnák eladni azt ami rég nem érdekes adott szegmensben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák