Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akybron

    aktív tag

    válasz plus44 #1 üzenetére

    Egy hülye kérdés:

    Lemásolok egy 20000 Ft-os játékot. Azzal miért is okozok 300000 Ft-os kárt?

    73&DX HA5OJN

  • baluka26

    veterán

    válasz plus44 #35 üzenetére

    Egyetemi hallgató vagyok.
    Egyébként nem, nem szoktam játékot letölteni, csak egy példány letöltésével nem okozol ennyi kárt, ez biztos.

    Nem én mondom azt, hogy fasza letölteni, hanem 20 kutatás mondja azt, hogy nincs jelentős károkozás, akiknek kicsit nagyobb rálátásuk van, mint Neked, vagy nekem :)

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • Taragas

    aktív tag

    válasz plus44 #50 üzenetére

    Ezzel akarnak bosszút állni, hogy nem az övüké lett az év RPGje cím?(amit meg sem érdemelnének). Én az első részt imádtam, majdnem meg is vettem, a második részt, de előtte hála isten költsön kaptam az eredetit. 1 nap játék után uninstal. Nekem nem jött be...
    Én nekem azokkal semmi bajom, akik letöltenek egy játékot, és ha tetszik, meg is veszik(az első résszel így voltam). Ez így van rendjén, mivel ma elég silány anyagok kerülnek ki PC-re, nem szeret az ember zsákba macskát játszani.(főleg a magyar fizetésekkel) Amúgy is az egész egy kamu. 4,5 millió ember lenyomozni, kész vicc.... :))

    Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

  • baluka26

    veterán

    válasz plus44 #50 üzenetére

    Persze, de ez mind csak feltételezés. :)
    Sokkal több infó kéne. Azt sem lehet tudni, hogy végül hány gépre lett feltelepítve, mennyit játszottak vele, hányan vették meg ezután. Sokkal kényesebb kérdés ez annál, hogy így leegyszerűsítsük.

    Csak azért írtam, hogy nem töltök le, mert többször írtad, hogy "te letöltöd", vagy valami hasonlókat :)
    D1Rect: És ha az érintettek addigra törlik az állományt ne adj' Isten megveszik a játékot akkor mi történik?:)
    "Tuti bevétel az államnak"
    Miért?

    [ Szerkesztve ]

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • deicide

    veterán

    válasz plus44 #50 üzenetére

    Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy aki biztosan nem adott volna érte pénzt, az milyen kárt okozott a kiadónak? Hisz nem lett volna bevétele akkor sem, ha nem torrentezi le.

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz plus44 #1 üzenetére

    Ezt nem lehet egyértelműen kiszűrni a szövegből, személy szerint Én úgy értelmezem, hogy a összesen ekkora bírságot szabtak ki. Elolvastam mégegyszer, semmi.

    Amúgy, a kérdésem a következő.. Ez ilyen csak neten játszható játék vagymiez? Csak mert aki pl. offline-ban tolja, v nem multizik arra, hogy varrják rá?

    (#89) FireKeeper: Ahhoz nem is lesz... Mondjuk ha tisztaszoftveres, akkor az már csak ebben a tanévben legális. Ha MSDNAA akkor az máskérdés.
    Arról, elvileg arról jött visszaigazoló e-mail, amikor "átvetted", az igazolja, asszem.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • pckownz

    senior tag

    válasz plus44 #50 üzenetére

    Mérnökinformatikusnak készülök. Ha én majd anno játékot fogok írni, akkor valszeg n+1. programozó leszek egy cégnél. A cég engem kifizet a munkámért 100%ban, annak ellenére hogyha ők a felh. példányszámnak csak a 60%-a után kaptak pénzt, mert a többit letöltötték. Szal nem a programozót lopják meg a torrentezők közvetlenül, hanem a valszeg nem kis budget-jű céget.

    A fenti soraim ellenére amire szükségem van, azt én is igyekszem valamilyen úton-módon beszerezni, még ha csak használtan is.

  • Azazael

    aktív tag

    válasz plus44 #111 üzenetére

    Azért alapvetően érdekes kérdés ez, hogy tényleg lopás történt-e ilyenkor, illetve károkozás. Pl. a magyar PTK. sem definiálja egyértelműen a kár fogalmát, de ez az eset talán az elmaradt anyagi haszon kategóriájába eshet. Az meg már eleve problémás, már csak egy közgazdasági érvelésben is, mivel egyáltalán nem biztos, hogy az adott fogyasztó megvette volna a játékot. Lehet letöltötte, megnézte, aztán nem is használta. Tehát ennek a bizonyítása elég nehézkes. Hasonló ez a használati jogokhoz. De hasonló kategória, hogy ketten esztek egy szendvicset vmi gyorsétteremben. Azzal, hogy feleztek, kárt okoztok a cégnek, mivel meg kéne venni egy-egyet fejenként, függetlenül attól, hogy neked az valójában nem kell (elég a fele).
    Sőt ezen gondolat mentén simán alátámasztható, persze megfelelő mintavétellel, hogy a torrentezés gyakorlatilag egy ingyen marketing csatorna, ami növeli az eladásokat illetve a merchandise bevételeket, mivel ingyen terjesztik a játékot, népszerűsítik, és ez a bizonytalan fogyasztók körében vásárlásokat generál...

  • FlegetonR

    csendes tag

    válasz plus44 #18 üzenetére

    Azért ne sajnáljunk le egy multit mert épp pár milliárdal kevesebb fekszik a számláján.

    Azt tapasztaltam, hogy a vásárlónak vajmi kevés joga van.
    A szokásos dolgokkal jönnék.: ugye a DVD filmek előtt az FBI, meg ne másold, ne merd több emberrel nézni stb. Ezt hogy gondolják? Ami vicces mert ennek az árát és a managment költségeket is a vásárló fogja megfizetni.
    Volt egy bizonyos védelem, amit nem ismert fel egy pc.-op.rendszere, üres lemeznek látta. Nem tudtam megnézni a laptopomon. Ezt hogy gondolják?
    Eredeti játékszoftver.: Darkspore.: nem elég hogy megvettem eredetibe és játszogatnék vele magamba, de nem mindig lehet. Kell net kapcsolat, ha single player -ként nyomod, akkor is. Arról már nem beszélek, hogy volt egy hét amikor nem volt jó a szerverük. Ettől ki véd meg?
    Gondolom a szoftvert se vennék vissza.
    Így van ez a filmekkel is, jön az első reklám, venném ki és menne vissza a boltba.
    Már a moziban is végig kell nézni tescos reklámokat 1500 + HUF ért?! Ettől ki véd meg?

    Az olyan sorozatok, zenék, amik nem kerülnek magyar forgalmazásba, arról ne is beszéljünk. Persze a zeneipar magyarhoni jogvédői beszolnának, ha megtalálnák nálad. Tessék 1500 hozzad, be nekem amit szeretnék, ne csak akkor élvezhessem, amikor valamelyik tv leadja.
    X sorozatot lehet megnéznék, nem csak szerda este 21:35 ös kezdettel, hanem mondjuk pénteken, amikor nekem jól esik. Persze nincs kiadva DVDn, meg nem is lesz. Tehát ha nem akarsz bűnözni TVt nézel és nem akarod soha megnézni, meghallgatni amit szeretnél. pl most az agymenők sorozatot várom. Persze külföldön már leadták. És torrenten elérhető, sőt magyar feliratot is csináltak hozzá. Persze várjak, mert mit akarok én.

    A játékok színvonaláról ne is beszéljünk. Az első részét megvettem, felraktam, nem jött be. Hamar túladtam rajta. A másodakat nem fogom megvenni. Majd pár év múlva best buy-ban.

    Amelyik cég fenyegetőzik és csapkod, sztárjogászokat tud megfizetni, azt nem kell lesajnálni.
    Szép, illetve furcsa, hogy egy multit védesz. Mi lenne, ha először az kapna jogokat aki megveszi a termékeket.
    Mivel én fizetek érte elvárhatnék valamit... színvonalat első körben. Nem is tudom mikor vettem zenei CDt utoljára. A régi jó bandák szépen sorban kigyűjtve de egy jó szám miatt nem fogok megvenni 5e ért egy CDt amin nem tudom mi van. És sajnos olyan vagyok, hogy nincs kedvem összekeresgélni oldalakon a pár másodperces anyagokat, hogy bele bele hallgassak.

  • doncortio

    senior tag

    válasz plus44 #143 üzenetére

    Ha megveszi a lemezt kettétörheti és odaadhatja valakinek. Kb ennyire volt életképes a példa...

    Isten veled Steve, nyugodj békében!

  • Azazael

    aktív tag

    válasz plus44 #143 üzenetére

    Elsőként más országok törvényei esetén is, de legalább ott, ahol bíróságra viszed az ügyet bizonyítani kell a károkozást. Ami nagyjából a kontinentális jog esetén az elmaradt haszon. Ami ha kisarkítom azt jelenti, hogy ő keresett volna rajtad, melynek alapfeltétele, hogy amúgy fizetnél, vagy elköteleződtél. Amúgy ugyanúgy kártérítést fizetsz, ha megígéred vkinek, hogy adsz neki 10.000Ft-ot, majd meggondolod magad, szóbeli szerződés, érvényes, innentől ő perelhet téged.

    A példa mellesleg helytálló, mivel felnagyítani akartam a problémát, ezért nem konkrétan ezt az esetet tartalmazza. Ez egy tiszta árukapcsolás, értve ez alatt a hamburgert, megveszed az egészet, az a tied. A CD-t meg nem kell kettétörnöm, ha kölcsön adom vkinek, vagy tovább értékesítem a játékok felhasználási feltételeit 90%-ban megsértem. Mivel tiltott a tovább értékesítés, egyszerűen a másodlagos piacok megszűntetése miatt. (Egy DVD-t sem nézhetnél meg családi körben amúgy, az is sérti a felhasználási feltételeket, kivéve ha úgy fizetsz érte, hogy megoszthatod, nyilvánosan vetítheted stb.)

    Amúgy a vita teljesen értelmetlen, nyilvánvalóan, a witcher2-höz kapcsolódó szerződési feltételeket amikor installálod elfogadod, az meg tiltja az illegális forrásból származó telepítést. Nem azt akarom mondani, hogy a warez elfogadható. A lényeg inkább az, szerintem, hogy tudni kell alkalmazkodni a megváltozott piaci környezethez, számolni kell a torrenttel, a youtube-bal, mert az is bevétel kiesés, és ebből előnyt kéne kovácsolni. A horror büntetési összegek meg azért tartoznak a kabaré körébe, mert nyilván nem az lop szoftvert, akinek amúgy van pénze megvenni.

    Szóval küzdeni kell az illegális használat ellen, csak nem mindegy, hogy hogyan, pl.: a witcher első részét, 3,75 EUR-ért vettem steamen, akcióban, ilyen ár mellett, lényegesen kevesebb lenne az illegális letöltés.

  • Azazael

    aktív tag

    válasz plus44 #267 üzenetére

    Alapvetően mindig a felhasználó dönt, hogy mennyit áldoz vmiért, ha magasabb a rezervációs ára (az általa maximálisan a termékért kiadható összeg) mint a termék ára, akkor megveszi, amúgy meg nem.

    A költségek alatt pedig eleve tilos egy terméket árulni (persze van rá lehetőség termékbevezetési ciklusban, vagy promóció keretében de csak korlátozott ideig, mivel ezt versenyellenes lépésnek tekintik, egyszerű ragadozó árazásnak). A probléma az, hogy egy szoftver fejlesztése óriási fix költséget igényel, utána a sokszorosítás már gyakorlatilag nulla költségen megoldható, mely alapvetően csökkenő átlagköltséget eredményez a piacon releváns tartományon.

    Én a problémát ott látom, hogy a kalózkodás ellen nem nagyon tudnak mit tenni a kiadók/fejlesztők, mivel minden védelem feltörhető, így kikerül torrentre/warezre, bárhova. Egy durva válaszcsapás a kalózok ellen pedig sokszor a becsületes felhasználók ellenszenvét is kiváltja. Persze ebben a hírben a marketing érték a hangsúlyos, hogy több millióan lopják a szoftvert, ergó annyira jó, hogy sok embernek kell.

    De! Egy blizzard, vagy valve esetén nem hall az ember ilyen retorziókról, egyszerűen más az üzletpolitika. Kiadják a játékot 60EUR áron, majd a valve esetén pl.: szépen leengedik az árát akár 4-5EUR-ra is. Így pl a Left4dead2 többször kerül a steam eladási listák élére mostanság is, pedig már egy kb. 2 éves játék. Ez a módszer pedig egy egyszerű időben végrehajtott harmadfokú árdiszkrimináció, a magasabb fizetési hajlandóságú user megveszi az elején drágán a szoftvert, majd a folyamatos árcsökkentés elér kb mindenkit akinek tetszik a szoftver, mivel a végén 3-4 EUR-ért gyakorlatilag mindenki megveszi.

    A téma amúgy messzire vezet, sok előadóval is beszélgettem, illetve jogásszal is, hogy ki hogyan értelmezi a zene megvásárlását, vki szerint ha megveszel egy albumot, a cd a tied és nem a zene, csak egy jogot veszel, hogy azt az egyetlen cd-t hallgasd, nem azt, hogy megvetted a zene bárhol történő meghallgatásának jogát. Ergó ha bekrepál a lemez, vehetsz újat. Egy könyvet is tilos fénymásolni, mert sokszorosítod, de mi van, ha nem akarod cipelni, neked csak 2 oldal az adott napon, egy idézet miatt, magadnak, mert tetszik. Mi a tied? a könyv tartalma, hogy bárhol beleolvashatsz, vagy maga a fizikai objektum?

Új hozzászólás Aktív témák