Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz borg25 #8 üzenetére

    Alapvetően egyetértek veled, csak túl erősnek találom az 'életben marad' dolgot. Szerintem sokkal inkább csak az életszínvonalról szól a dolog, nem az életben maradásról. De az alap ugyanaz, az emberek nem nagyon akarnak rosszabbul élni ma, azért, mert talán 50 év múlva szarabb lesz. (Azért írom, hogy talán, mert egyrészt így jön le az embereknek, meg nagyon nagy időtávról beszélünk és létrejöhet valami korszakalkotó dolog is. De még az is benne van a pakliban, hogy a változás nem is lesz olyan rossz, mint ahogy beharangozzák.)

  • Vladi

    nagyúr

    válasz borg25 #47 üzenetére

    A lényeg amit próbálok megfogalmazni, hogy nagyon nagyon kicsi az a plusz kényelem, amit szerzünk azon, hogy mekkora pusztítást okoz. Legjobb példa a pet palack. Egyszerűen nincs rá szüksége az emberiségnek. A csapvíz miért nem jó? A 8-10 forintos pet palack megsemmisítési költsége mennyi? Annak a környezetterhelése mennyi? Az miért nincs megfizetve?

    pl: elégetés, faültetés. Akkor nem 8 forint lenne egy, hanem 80. Nagycucc. Szal érted?

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz borg25 #49 üzenetére

    + Chaser

    Ezekre gondolok én is. Igazából semmi szükség rájuk. Meg lehet oldani az életet nélkülük is.
    A csapvíz nem a víztől ihatatlan, hanem a csövektől. Olyan szarok. Azokat kell megcsinálni rendesen.

    Mi otthon pölö átálltunk szódára. 8x2 literes palackok. Olyan 5 mm-es műanyag palackok, hogy még rendsen súlya van, szont minimum 100x tölthető. :DD

    Ami műanyagot legyártunk, annyit kellene újrahasználni,semlegesíteni akármi. Szerintem legjobb égetni és a az elégetett gáz mennyiségében fákat ültetni mondjuk. Ennek költsége menjen a műanyag alapanyag árára rá!

    (#51) Carlytoo:

    Egy szép napon elfogy a bolygó. :DDD

    Olyan rensdzer kell, ami beilleszkedik a bioszférába. Amit elveszünk tegyük vissza. Kész.

    (#52) doeeg:

    Erre vannak a vámok, állam, szabályozás stb. Az 1 dolláros szar kínából nem reális. Mert neked most 1 dollár, a gyerekednek a szemetet takarítani utánad már 10, az unokádnak meg már 100. Ezért nem kéne pocsékolni. Legyen akkor 4 dollár és akkor minden kész.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz borg25 #60 üzenetére

    "akkor ha hasonló helyzetbe keveredek akkor újra és újra ugyanúgy hibásan csinálom/reagálok rá, és végül is ezért keveredek újra ugyanabba a helyzetbe"

    Már bocs, de valahol az elmebetegség definíciója, ha mindig ugyanúgy csinálod és más eredményt vársz. :DDD
    Jó oké, nem szívom a véred. :R

    Én az egész problémakörben egy nagyon nagyon pici emberi gondolkodási problémát látok csak, könnyen változtathatnánk a helyzeten nagyon kicsi ráfordítással. :U
    Mármint kicsi ráfordítás / fő. 7 milliárdnál az már történelmi globális tett lenne. :DDD

    "Hold?"
    Nem jó mentalitás. Ne tologassuk a problémát ide-oda, hanem végleges megoldást keressünk. Fenntartható életmód kell, nem fenntartható fejlődés vagy fejlődés.

    "Vagy mert mindenkinél van otthon fúziós erőmű, bárki véget vethet az életnek?"
    Ez se jó mentalitás. Ne várjunk már a megoldással másra. Ne várjuk a csodát a megváltó istentől vagy annak posztmodern pótlékától a technológiától. Emelje fel a seggét minden lusta ember és cselekdjen. Jah napi 12 percet, mert dosztelég. :W

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Chaser

    titán

    válasz borg25 #62 üzenetére

    Most is itt van velem egy ikeas szatyor, noknel kb mindig lenne hely egy ilyennek az esi-bedi kis taskaikban ( : tobbszor volt olyan h a boltban uresse valt kartondobozba vasaroltam, aztan otthon ment a szelektivbe, amit lehet felhasznalok
    De ezek mar csak csepp a tengerben, a fogyasztoi tarsadalom letszama is tul sok, fele ennyi ember szemetelese is boven sok lenne a kornyezetnek amiben elunk, de ezt is csak globalisan lehetne szabalyozni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz borg25 #79 üzenetére

    Minden bizonnyal lesznek túlélők, de itt és most nem az emberiség kiirtása a cél. :DDD

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Ghoosty

    őstag

    válasz borg25 #79 üzenetére

    Kicsit túlbecsülöd az EMP hatását. Még az 50-es évek végén, hatvanas évek elején megtörténtek a magas légköri atomrobbantások tesztjei. Volt köztük 3,8 Mt-s is. (A hadrendben lévők jellemző mérete 0,01-1 Mt közötti.)
    Az eredménye jellemzően utcavilágítások, riasztók kiégése volt. A legsúlyosabb eredménye egyetlen erőmű kiégése, amelyik nem közvetlenül az EMP miatt égett ki, hanem az EMP miatt keletkezett tűz miatt.

    Persze manapság már sűrűbb az áramhálózat, meg érzékenyebbek az elektronikus berendezések, de egy bomba kontinensenként bőven kevés lenne.
    De ha be is következne az áramhálózat pusztulása, a dízelgenerátoroknak elég csak a kulcs infrastruktúrát működtetni. Fűteni nem kell mindenhol mindenkinek, össze lehet terelni az embereket egy helyre, így kevesebb energia megy el fűtésre. Gázt, olajat lehet kamionnal is szállítani. Déli féltekén éppen a nyár jön. Nincs minden télen olyan hideg, hogy mindenki megfagyjon, főleg nem mindenhol.
    Persze nagy szívás lenne, sokan biztos meg is halnának, de ez rohadtul kevés akár csak az emberiség felezéshez is.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #106 üzenetére

    kérdés mi a kelet? Japánban 1.3 körüli, a háborús Jemenben 5 fölötti a termékenységi index (azaz a népesség minden tagja 0.7 vs 2.5 utódot produkál, beleszámítva a végső stádiumban lévő rákos betegeket is, akiknek sose lehetett gyerekük.

    időtáv: a nap még 2-3 mrd évig tuti bírni fogja, kérdés, hogy milyen értelmes faj fog akkor elköltözni. A teljes spektrumú letámadásnak köszönhetően nem csak új csimpánzfajra lesz szükség, nanem komplett tengeri és szárazföldi bioszférára.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Chaser

    titán

    válasz borg25 #106 üzenetére

    a lelkiismeretemnek biztosan jobb, olyan elven meg nem indulok el, ha más se szedi fel akkor én sem, ilyen alpon térdig szemétben járnánk:) ha 100-ból csak egy ember elgondolkozik rajta, és később csak egy ugyanúgy felveszi néha a szemetet - vagy legalább nem dobja el szándékosan - , már előrébb vagyunk

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #108 üzenetére

    Bangladesben már nincs talpalatnyi hely... De pl a jajjistenemdeszegényártatlansegíccsükmeg rohingyáknál az 5+ (10...) gyerek a norma.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #147 üzenetére

    Aham, értem. Végül is logikusan hangzik. Ezekkel az érvekkel azt mondanám én is hogy persze, a hajózás marad.

    De most úgy elgondolkodtam, hogy ha hirtelen mindenki csökkentené a fogyasztását, mi történne? Hirtelen minden sokkal drágább lenne? Aztán még annyira sem vennék a különböző termékeket, aztán sokan becsődölnek, sokan munkanélküliek lesznek majd rabolni kezdenek? :Y
    Valami rémség jut eszembe csak :(

    [ Szerkesztve ]

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

  • Csabroncka

    addikt

    válasz borg25 #159 üzenetére

    Sokan összekeverik a szezont a fazonnal! Geológia ételemben jelenleg a Földön jégkorszak van, mert tartós jégsapkák vannak délen és északon. Az éghajlatváltozás egy természetes hosszú időskálán lejátszódó folyamat, amelyet rengeteg külső/belső tényező befolyásol. A klímaváltozás egy rendkívül rövid időskálán lejátszódó folyamat, melyet a légkörbe jutó szén nagy mennyisége okoz.
    Jelenleg a Földön (az utolsó jégkorszak óta) elég stabil a klíma. Ez annak is köszönhető, hogy a kontinensek fel vannak darabolódva és nagy Óceáni áramlatok egyenlítik ki a hőmérsékletet a szárazföldeken.

    "in medias res"

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #199 üzenetére

    szerintem mindenki kapott már választ erre a kérdésre, például a #166-ban, de leírom megint, hátha még a tankgyilkosnak is sikerül végre azt kiolvasni a hsz-eimből, amit beleírtam és nem mást.
    - tehát hiszem, hogy van klímaváltozás. tudni nem tudhatom, mert nem élek elég ideje ahhoz, hogy bizonyítani tudjam, hogy az elmúlt időszak eseményei tendenciához tartoznak és nem kivételek.
    - azt is hiszem, hogy ez nekünk, embereknek rossz irányba megy. ha elhiszem, hogy az, amit látok, tendencia, akkor az irányát már be lehet lőni például 2013. március 15-e alapján, amikor lehet, hogy te is átültél egy másik autóba.
    - azt látom, hogy a klímamodellek matematikailag megalapozatlanok. össze-vissza becslés az egész kóceráj.
    - azt is látom, és ezt már mások is kifejtették, hogy a klímaaggódás jelenleg egy biznisz. vannak források, amelyek jelentős pénzeket ajánlanak fel azoknak, akik hajlandók klímaaggódó cikkeket írni, miközben a másik oldalt teljesen elnyomják. biztos vagyok benne, hogy a klímával kapcsolatban jelenleg NEM zajlik objektív vita. erre lehetne példa az idén nyár, amikor minden médium folyamatosan rettegett az amazonas vidéki erdőtüzek miatt, miközben ugyanezen médiumok némelyike 1-2 elrejtett cikkben leírta, hogy valójában nem számítanak a tüzek.

    tehát amit fikázok az az, hogy nincs objektív vita. a klímarettegés egyes érdekcsoportok érdekeiről szól, nem arról, hogy tegyünk végre valami hatásosat az embervédelem területén (mert a környezetvédelem kifejezést bullshitnek tartom). a városok polgármesterei szavazatbővítési céllal autókat tiltanak ki a városokból, az autógyártásban összecsaptak mindenféle érdekcsoportok, ezt tetézi a villanyautós hazugsággyár (önvezetés a hab a tortán). anno egy évig kutattam egy fotocellás erőművet, konkrétan láttam, hogy mire jó és mire nem, ehhez képest látom, hogy mit írnak róla, látom, hogy például a németek nagy erőkkel rohannak a szakadék felé a hülyeségükkel, stb.

    szóval ez az egész egy katyvasz. és komolyan hiszek benne, hogy amíg az embervédelem lobbicsoportok háborújának martaléka, addig biztosan nem hoznak olyan intézkedéseket, amelyek össztársadalmi optimumra törekednek. aminek a következménye az lesz, hogy tényleg megdöglünk. én szeretnék túlélni és ezért tenni is hajlandó vagyok. viszont SEMMIT nem vagyok hajlandó tenni azért, hogy pár pénzembernek még több pénze legyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #224 üzenetére

    "A tudós is csak azt kutatja, amire van támogatás/pályázat. A politikus meg arról beszél amivel hatalmon maradhat." - Ez így van. ráadásul utóbbi nagyjából definiálja az előbbit.

    IQ: talált süllyed - végülis a túlnépesedés is ennek következménye.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #224 üzenetére

    Amit itt linkeltem (#222) is arról szól, hogy vannak olyanok akik minőségre mennek (k stratégiták) és vannak a kik mennyiségre (r stratégisták) csak nálunk (embereknél) már egy kicsit felborult ez. Szinte mindenből mennyiségre mennek. Vajon miért? Talán mert az egyén gyorsabban sikeresnek érzi magát így, hogy Ő produktív, és valamit letett az asztalra? És ÁLLAT módján ebből csinál sokat, legyen az bármi is, bármilyen is.
    Szerintem ezért zúznak el itthonról az EMBEREK, mert minőség hiány van. Mennek nyugatra északra ahol még fellelhető magasabb értelem, intelligencia, gondoskodás. Ne értsétek félre nem úgy értem hogy aki itthon maradt az állat, nem erről van szó. Csak egyre kevesebb az a hely, az a közösség ahol az EMBER jól érezheti magát.

    Mellesleg: A prohardver pont egy normális közösség szerintem. Akárhány találkozón voltam csupa értelmes, gondolkodó, jó eszű, jószívű emberrel találkoztam.

    [ Szerkesztve ]

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #224 üzenetére

    "...hanem, hogy az intelligens ember, csoportban még mindig alig tud túllépni egy baktérium IQ szintjén. (Szaporodunk, míg bele nem halunk...")

    Ez nem igaz. Nézd meg az Európai, Amerikai és a többi fejlett ország őslakosságának szaporodását. Kettő szülőre nem jut kettő gyerek. A lakosság növekedésének az ember várható maximális életkorának növekedése az oka. Egyre több generáció él egymás mellett. Ez ellen nincs "előreprogramozott védelmünk."
    Elegendő megnézni a statisztikákat, hogy ma, 100 illetve 200 évvel ezelőtt mennyi (volt) az egy nőre eső szülések száma. A szülések számának drasztikus csökkenése mellett, drasztikusan nő a lakosok száma. Még akkor is, ha migrációról eltekintünk. A legfejlettebb országok egy részében, a migráció ellenére is is csökken a szám. Ilyen például Magyarország. Miközben a munkaképes korú személyek aránya folyamatosan csökken.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #231 üzenetére

    Nem lett volna trianon, ugyanott ő magyar rendszámot kap... :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #231 üzenetére

    Én értem a gondolatmeneted.
    Ám azt neked is meg kell értened, hogy az ember nem sokkal jár előrébb az állatvilág "legokosabb" fajainál.
    Nem rendelkezünk Isteni képességekkel.
    Elkezdünk valamit csinálni. Később kiderül, hogy rombolja a környezetet. Még később kiderül, hogy nagyon rombolja a környezetet. Ekkor megpróbáljuk megoldani a problémát.
    Vagy sikerül vagy nem. Ha nem, akkor a populáció egy részének reszeltek.
    Minél hatékonyabbak vagyunk, annál nagyobb része kerül veszélybe a népességnek. De ez a természet rendje. Sehol sincs leírva, hogy nekünk mindent túl kell élni. Az sem, hogy nekünk kell a legfejlettebbnek lenni a világegyetemben.
    A Föld szempontjából teljesen érdektelen a sorsunk. Nálunk sokkal nagyobb katasztrófát is túl élt már. Sőt mi sem lehetnék, néhány korábbi katasztrófa nélkül. Elegendő csak a Holdra gondolni. Nélküle nem lehetne ezen a bolygón fejlett élet.

    A mai napon Németország egy hosszú távú programot fogadott el. Lényegében a klímaváltozás és globális felmelegedés ellen szükséges teendőket határozták meg. Nyilván nem véletlen a mai nap.

    Van még valami, ami nem teljesen korrekt.

    "Németeknél tudtommal 1 hét után kinéznek, ha még nem irattad át a kocsit német rendszámra."

    Ez nem teljesen igaz. A külföldi rendszám és jogosítvány némi előnyt jelent. Utazó vendégként kezelik a jármű vezetőjét és elnézőbbek. Volt egy német rendelkezés ami szerint a lakhely változtása esetén át kell jelenteni a járművet az aktuális lakhely szerinti körzetbe, mivel terület alapú a rendszám kiosztása.
    Ennek értelmében, ha német lakcímre bejelentkeztél, valóban át kellett jelentened a járművet. Ezt a rendelet néhány éve megszüntették Jelenleg csak a jármű első forgalomba helyezésekor kell a lakhelyed szerinti rendszámot igényelned.

    A valóság sokkal árnyaltabb, mint annak a leegyszerűsítése. A németeknél sincs kolbászból a kerítés. A kutyák nem pisilnek jeges teát. A német szövetségi állam tagországaiban élő németek - habár nem létezik ilyen kategória - rasszistaként is toleránsabbak, mint más országok polgárai.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák