Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Gyok2 #74 üzenetére

    "Biblia ellendrukkereknek, felmerült már, hogy egy mese, valódi tartalommal?"

    1. ?? Beszélgetés zajlik, nincs bántó szándék senkiben!
    2. Értelmetlen a kérdés!

    UnA
    "természetesen mindig egyértelmű, hogy mi számít bűnnek, ez az adott kultúrkörben a benne élők számára soha nem kérdés."

    Erről beszéltem én is! Az _adott kultúrkörben_! Mivel azonban, kultúrkörönként más-más tettek számítanak bűnnek, nem lehet egyetemes erkölcsről beszélni.
    Az ölés sem egyértelmű. Ha valaki csak a terrorista megölésével tud megakadályozni egy terrortámadást amiben mondjuk több millió ember halna meg, akkor bűnös lesz vagy sem? Bonyolítja a dolgot, hogy azelőtt kell megölnie a terroristát, mielőtt az végrehajtaná a tettét, tehát az ölés pillanatában még nem számít bűnösnek sem! Rettenetesen leegyszerűsít mindent a vallás, ami nincs relációban a valósággal. A valóság sokkal árnyaltabb, nem pedig fekete-fehér.

    "És még mielőtt leszólnád a gyónást, azért gondold végig, hogy milyen nehéz valaki másnak beszélni az általad elkövetett helytelen tettekről."

    Nem szólom le, csak érvekkel megtámasztottam, miért nullázza le a visszatartó erőről szóló tanításokat.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák