Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    válasz ddsteel #2112 üzenetére

    1. Teljesen mindegy. Ha hozzáférsz a sarúhoz akkor azt én jobban szeretem.
    2.Ne kupakolj. :D A 4A a te esteben csak hosszabb időt eredményez.
    3. A legtöbb regenerálás 10,5V alatt van automatikusan. A CTEK-nél, és CARSTEL-nél választható is ez a recond, vagy csavarkulcs. Azt kell tudni, hogy magasabb feszültséget használ kontrolláltan. 10,5V alatt pulzál. A többség ilyenkor leválasztja a kocsi hálózatáról.
    4 Jó. Legalább is én így tudom.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz ddsteel #2112 üzenetére

    Ha nincs benne elektronika, csak trafó, diódák, ampermérő, meg a hőkioldó (akár bimetál, akár PTC), az a védelem legprimitívebb foka.

    Ilyen töltőkön büszkén tüntetik fel a termikus védelmet, pedig nagyon gagyi dolog. Minimálisan pedig kötelező (jobb híján, ha nincs más), vagyis egyáltalán nem feature, akárhonnan nézzük.

    Már az is egy vicc, hogy mit véd a hőkioldó? Trafót védi a leégéstől, diódát a túlmelegedéstől? Hideg garázsban később kapcsol? Nem tudom, melyik alkatrészre van szerelve, de tényleg köszi, talán inkább az akkut kellene védeni, nem (csak) az akkutöltőt.

    Ezeknél természetes, hogy az akku töltődése közben csökken az áram, hiszen elkezd kiegyenlítődni a feszültségkülönbség a töltő és az akku között. Áramszabályzás, stabilizálás nincs.

    A trafó méretezésével, vasmag gerjesztésének megfelelő beállításával érik el, hogy a trafó belső ellenállása képezzen egyfajta áramgenerátoros jelleget, persze ez tényleg csak "jelleg", az ideálistól távol áll.

    A leadott maximális feszültség pedig behatárolja a töltési végfeszültséget, de az sem egy pontosan meghatározott valami. Befolyásolja még a hálózati feszültség nagysága, ingadozása is, nincs egy határozott átmenet, csak egyre gyengül az áram, így nem megfogható, hogy hol áll be az egyensúlyi állapot.

    Multiméterrel lehet esetleg követni, hogy meddig megy fel, hosszabb idő után. Ha úgy tűnik, hogy nem tölt túl, akkor nyilván elfogadható, ellenkező esetben "gáz" (szó szerint).

    Az elektronikus vezérlésű töltőnél azért sem kell kivenni a dugót az akkuból, mert kontrollálja a maximális feszültséget.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • tibcsiworld

    aktív tag

    válasz ddsteel #2112 üzenetére

    Volt a havernak egy hasonló külalakú tesco-s utánzat! 16,6V-nál értem oda hozzá, ha aznap nem megyek, és nem viszem a multimétert, és erővel nem mérem le neki a töltés feszültségét, ....

Új hozzászólás Aktív témák