Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    Részvétem.
    Én 20+ év windows után váltok linuxra.
    Elegem lett ebből a használhatatlan trágyarakásból.

    15 évig én voltam az, aki minden nap elmondta "csak az szidja a windowst, aki nem ért hozzá."

    Innen eljutottunk oda, hogy nem telik el nap, hogy ne cseszne ki velem a rendszer, valamilyen módon. Eltűnő hálózati megosztások, egyáltalán a hálózatkezelés úgy-ahogy-van. Frissítések utáni beállításáok defaultra visszaállítása, gép újraindítása munka közben figyelmeztetés nélkül.

    A napokban össze kellett rakni pár socket 775-ös gépet, 2008-as alkatrészek. Core2Duo processzor.
    Kíváncsiságból az egyikbe raktam egy tök alap 120-as ssd-t, majd úgy ment fel rá a windows 7.
    Hát, az állam leesett. A tízezer forintos gépen legalább ugyanolyan gyorsan működött minden, mint a százezresen.

    Olyan szépen, fokozatosan lett a windows 10 belassítva, hogy már ssd-vel, 12 giga rammal, Kaby Lake i5 processzorral is lassúcska.
    Persze ezekre az új gépekre már vagy nem, vagy trükközve lehet windows 7-et telepíteni.

    Kíváncsiságból raktam többféle linuxot (fedora, mint, ubuntu, kubuntu) is, a tapasztalatom ugyanaz volt: jobb, mint a windows. Sajnos az adobe termékek linuxos megfelelőit újratanulni az általam igényelt szinten több hét lenne, így kétséges a linuxra váltás előnye, viszont a háztartás összes többi gépe már linuxot futtat.

    Feleségem a munkahelyén - mikor baj van a windwos gépekkel - mindig mondja, hogy neki linux van és sosincs baja. :) Megtért.

    Végszóként a nyomtatás: a régi nyomtató windows 10-en már nem működött (WTF ugye). Új nyomtató. Mikor windowsban rányomtam a nyomtatásra, akkor kb 5 másodperc múlva kezdett nyomtatni. Belefért, fel se tűnt. Aztán feleségem linuxon akart nyomtatni, de nem volt telepítve. Kattintgatott valahogy, pár perc múlva elkezdett nyomtatni. Tapasztalatok:
    - egyedül telepítette (!!!)
    - nem 5 másodperc múlva kezd nyomtatni, hanem azonnal
    - és a windowsban üresnek jelzett színes patronból elkezdett színesen nyomtatni. Mint kiderült, szoftveresen tiltja a windows driver, hogy nyomtass, ha üresnek akarja mutatni. Igaz, sok színes oldal már nem jött ki, de nagyjából 7 db még igen!

    Ezen kívül tucatszámra akadnak kisebb-nagyobb bajai, amiket már vagy elfelejtettem, vagy nem jut eszembe [default programválasztás-nyomor, indexkép-megjelenítés a fájlkezelőben]

Új hozzászólás Aktív témák