Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Na, most megint aktuális lett ez, a kongresszusi meghallgatás után...

    Azon értelmetlen vitázni, hogy amit a csávó elmond (meg akár amit a másik kettő, nem tic-tac ügyben), ha feltesszük egy pillanatra, hogy igaz, az emberi technológiával magyarázható-e. Nyilván nem (vagy ha igen, az hasonlóan WTF lenne, mint ha holnap megerőszakolnak pici szürke emberkék). De ugye aközt, hogy ilyen izék cikáznak rendszeresen itt-ott (pláne felturbózva a durvább állításokkal, mint biológiai maradványok stb.), és aközt, hogy már megint szervezetten hazudnak emberek, az utóbbi egy pöttyet valószínűbb. Mondjuk 100x, vagy ilyesmi. Persze eskü alatt, ennyire szervezetten, stb. Hát igen, az ügy mindenféleképpen érdekes, politikai és szociális szempontból. Kinek ér ez meg ennyit? Hogy a nem jutnak sajtó nyilvánossághoz a pilóták, hogy hellóka, én is ott dolgozom, és sosem láttam se én, se kollegám ilyeneket! Valami kormányzaton belüli csoport elég komolyan megszervezett kampánya lehet ez, nyilván nem valami kispályás hoax. Én csak pislogok, hogy ez mégis hogy...

    Amúgy, itthon amennyire láttam, a fő áramú sajtóban szinte észrevétlen maradt ez az móka, ami már csak a várható kattintások miatt is furcsa nekem. Vagy kutyát nem érdekelt, az F1/vízilabdával/ki-vetélt-el stb. mellett, amik kitartóan felül tudnak maradni. Ja, és a meghallgatáson is ez csak US biztonsági kockázat volt, nem emberiséget fenyegető, vagy ilyesmi, tehát amúgy is USA belügy. :DDD Persze fentiek fényében tényleg belügy lehet, de hogy ennyire szemrebbenés nélkül átlép rajta mindenki... ja, hát DC-ben szoktak hazudni, who cares. :N

  • ddekany

    veterán

    válasz bkercso #49 üzenetére

    EU-ban tényleg szinte láthatlan lehett ez a kongresszus meghallgatás, pedig vagy botrány, vagy szenzáció: https://www.youtube.com/watch?v=SNgoul4vyDM

    Az van ezzel, hogy bár állítólag ilyen-meg-olyan sok ember látta, meg mindig látnak ilyet, ezt az állítás pár tucat önjelölt embertől hallod. De nem attól a soktól, aki állítólag napi szinten lát ilyet, és az a sok ember nem fog jól látható nyilatkozatot tenni, hogy helló, breaking news, X vagyok, és NEM látott semmi különöset. Most hogy ismét hadsereg/titkosszolgálatok közeli emberek eskü alatt nyomják ezt, mint mondtam, szintbe biztos, hogy ez szervezett (azaz összeesküvés, de a valódi fajta). Ez lehet valamik olyan kisstílű disznóság is akár, hogy az UFO... bocs, UAP megfigyeléssel foglalkozó részlegek igazolni próbálják a létjogosultságugat. Vagy hogy valamivel pótolni kell az emberek lelkében az űrt, amit a vallás kiesése hagy, hogy ne omoljon össze az US... :) Nem tudom mire kell ez.

    Persze, van egy nagyon picike esélye az izgalmasabb lehetőségnek is, azaz hogy van itt aktivitás nem-emberi technológiával, de titkolni próbálják. Ebben az esetben, én a helyükben azt tenném, hogy telinyomom az információs teret hoaxal, és emberekkel, akik először komolynak tűnnek, aztán direkt besározzák magukat (pl. képtelenséggekkel mint Skinwalker farm ügye, a farkasemberekkel, hód-dinoszaurusszal stb). Ezzel egyrészt hitelteleníted a témát, másrészt nem is tudod már kiválogatni az valós részleteket a generált kamu tengerből. Plusz ezt csak el kell egyszer indítani, utána rászáll a sok megélhetési ufológus, és generálják a kamut önállóan. Ha csökken a kereslet, akkor meg pár ilyen hírrel megdobhatod a forgalmukat. De, mint mondtam, én nem erre a fogadnék, hanem hogy kamu az egész.

  • ddekany

    veterán

    válasz bkercso #51 üzenetére

    Mármint csak az látjuk, hogy van rengeteg hoax, és a témán élősködő hazudós ember. Azt nem láthatjuk teljes biztonsággal, hogy a téma 100% hoax, vagy 95% hoax.

    És tippre, nem is tudjuk meg melyik, mert a mostani kongresszusi dolog is olyan, hogy aznap megy a felhajtás, az is csak talán a USA sajtóban, de aztán 2 nap múlva feledésbe merül.

Új hozzászólás Aktív témák