Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Vistaboy #2 üzenetére

    Szerintem a listáddal inkább a Bethesdánál kilincselj, a sandbox-szerű végtelen tér inkább az ő terepük. Ha megnézed a Dragon Age elődeit(Ice Wind Dale 1-2, NWN 1-2), egyik sem volt ilyen. Bármennyire szeretnék a játékot a Baldur's Gate szellemi örökösének beállítani, egész nyilvánvalóan közelebb áll a Neverwinter- szériához...

    Másrészt én harmadszor játszom újra, és nem igazán gondolom rövidnek... ha valaki munka után tud csak játszani(netalán még családja is van), a 100+ óra az a Végtelen Történet kategóriájába esik.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz luw2win #7 üzenetére

    Morrowind, Oblivion, Fallout 3, Gothic1-2-3 a te játékaid akkor...

    Ez majdnem olyan, mint a CoD szérián számonkérni az MI hiányát, miután minden rész szkriptekkel dolgozik... :))

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Morden24 #10 üzenetére

    Na igen, ezzel én is egyetértek, lehetne több kisebb helyszín...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    Viszont kezdhetnének valamit pl a töltési időkkel, meg a memóriaszivárgással... már a mostani részben is.
    A jó példa: Witcher a töltési időkkel - a patch után nagyon sokat javultak

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Drizzt #17 üzenetére

    Meglepődnél, a vívás mennyire nem arról szól, hogy egymás pengéjét üssék a felek... illetve a vívás igen, de a fegyveres harc nem... ott ugyanis egymást akarják eltalálni.
    Elég megnézni mit csinál egy karddal, ha teliben belehárítanak vele egy kard-(vagy neadjisten egy kalapács- vagy balta-) vágásba... ha nem akarsz kardot cserélni minden 10-15 pengeváltásnál, inkább kitérsz.

    A videóban ráadásul ha jól látom afféle katanákkal vívnak, amire meg fokozottan jellemző a "nem hárítunk vele" hozzáállás.

    Másrészt, gondolom nem véletlenül hagyják ki a játékokból, nem semmi lehet leprogramozni a sok ütközést... ne felejtsd, sok játékban még a falba lógás is probléma, nem ez lesz a fő prioritás szvsz

    @Morden24: Jaja, az íjhúr dolog tényleg nagyon gáz, ott valószínűleg az a gond, hogy irreálisan vastag húr kéne ahhoz hogy lásd, no meg antialias, de valaki már tényleg megcsinálhatná(eddig sehol sem láttam)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Morden24 #21 üzenetére

    :D
    OK, mondj pár olyan játékot(lehetőleg ismertebbeket), ahol van ideg az íjon

    1. Erre eddig nem figyeltem, lehet, hogy így van, majd megnézem
    2. De nem is Hollywood szemmel, ahol az a lényeg hányszor pacsiznak a fegyverek(a Star Wars például ilyen, persze történeti okokból)

    Egyébként nekem nagy fájdalmam, hogy a "fantasy" égisze alatt játék- és filmkészítőknek néha eldurran az agya, és a "dizájn mindenek felett" elvet alkalmazzák, pl Sacred meg a "fantasy" díszkardok... a mangákról már nem is beszélve(bár azoknál keveseknek van elvárása a realitásra).
    Egy bizonyos pontig OK, de azért józan ész is van a világon...

    Egyébként a Dragon Age fegyverei kimondottan puritánok pl. az Oblivion cuccaihoz képest(kivételek talán az íjak)

    BTW nem vagyok fegyverszakértő, csak egy reál beállítottságú szerepjátékos

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Morden24 #25 üzenetére

    Köszi a tippeket :)
    NWN2-ben emlékeim szerint nem volt(sajnos nem tudok utánanézni, mert valamiért Win7x64 alá nem megy fel nekem, szóval már több, mint egy éve nem játszottam)

    A Gothic sorozatot kihagytam, irányítási és bugproblémák miatt(főleg G3), inkább a Morrowindet toltam(bug ott is volt, de legalább tudtam irányítani)

    És igen, az Obliviont is szeretem, de ha nem a főküldetést tolja az ember, hanem él bele a világba és néha tol faction+egyéb küldetéseket, akkor hosszú távon baromi unalmas.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ari18 #30 üzenetére

    Tipp: Assassin's Creed 1-2 ha nem csak az akcióra hajtasz, még az első részt is élvezni fogod...

    Nem RPG egyik sem, de a célnak megfelelnek :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ari18 #39 üzenetére

    No igen, az első résszel nekem is megvolt a magam baja, de ezzel együtt is többre tartom, mint sok más agyonhype-olt csúcsjátékot(pl. Bayonetta, Avatar, WoW... igaz a legutolsót csak mert rühellem az offline tartalom nélküli játékokat)
    A dögunalom meg igaz pl. a Prince of Persiához képest, de én pl az Obliviont alkalmasint jobban tudom unni, pedig az is de nagy kedvencem volt(úgy egy évig...)
    Sokkal jobban bosszantanak az idegesítő megoldások pl kihallgatásra, elbújásra(tényleg senkinek nem tűnik fel, hogy csak egy szerzetes van állig fegyverben??? :W )

    Sajna a középkori Közel-Kelet jobban érdekel, mint a reneszánsz Itália(vagy Itália úgy általában), szóval így jártam - ennek ellenére én is nagyon várom a 2. részt

    @ (#37) Sennalacy: és érdekes módon pl. Morrigan sokkal jobban néz ki a játékban, mint a videón(ellentétben pl. Stennel és Lelianával)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sennalacy #46 üzenetére

    No igen, a páncél :DD
    Egyelőre úgy nézem ott tartunk, hogy vagy a páncél van jól megcsinálva, és a figura mozgása darabos, vagy a mozgás van jól megcsinálva de a páncél latexruhaként viselkedik... én is szívesen látnék már egy olyat, ahol mindkettő jó, és a játék többi grafikai eleme sem gáz...
    Mindez persze megspékelve eredeti ötletekkel meg kellő sztorival meg akcióval...olcsón...
    egyelőre ez a "toronyóra lánccal nem kéne?"-kategória

    Ha azt nézzük, hogy a Jurassic Park 17 éves film(1993), elvileg már ott kéne tartani, hogy azt a látványt(pl. T-Rex) realtime kellene tudni előállítani otthoni gépen... de még a közelében sem vagyunk... tán azért, mert nem jön be annyi lé a játékeladásokból, hogy megérje.

    Visszatérve a Gothic 3-ra, én nemrég futottam bele vmelyik gamermagazin mellékletén, és hiába tudom, hogy a sztori meg a zene istencsászár, ha sírógörcsöt kapok a grafika, az irányítás meg a bughegyek miatt...És ezt az Oblivion ellen indították! :F

    Például nagyon tudnék kedvelni egy játékot, de még akár egész estés filmet is kb olyan grafikával, mint amilyen az Assassin's Creed Lineage ...és még vívás is van benne !!! :R

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PAtr0n #53 üzenetére

    Úgy tűnik, nem tolod a DLC-ket... az igazi nagy arc Shale(Pala) :DD

    Melyik modot használod? Én a HiRes modot néztem, ott szépek az új textúrák, de minden bump-mapping eltűnt, így az arcok és a páncélok is szvsz kevésbé plasztikusak, a szebb textúrák ellenére...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák