Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz Danex #369 üzenetére

    A fenykepekbol nem lehet levonni meg kovetkeztetest, mert dzsunka jutubos csinalja, a videobol nem lehet mert effektelt, akkor mibol kellene kovetkeztetest levonni? :)

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Danex #369 üzenetére

    Samsung szenzorra?
    Közel sem lesz olyan jó, mintha eredetileg Sony szenzorral jött volna...

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz Danex #391 üzenetére

    Tudom ,hogy nem annyira biztonságos (a 3D-s lenne az igazi), viszont nagyon kényelmes, teljesen rászoktam a használatára. A sima kamerás ehhez képest visszalépés lesz nekem, illetve vissza kell szokni teljesen az előlepi ujjlenyomatolvasóra (ami meg még mindig lassúbb és pontatlanabb a régi dedikált ujjlenyomat olvasós megoldásoknál).

    Ebből a szempontból megint az alma döntött jól, kitaláltak egy technológiát (faceID) és azt használják generációkon keresztül, amíg valami tényleg jobbal nem tudják kiváltani. Igaz, ott a noccs, de az még mindig jobb, mint a variálás a különböző kiforratlan technológiákkal.

  • pergabb

    senior tag

    válasz Danex #369 üzenetére

    Azert teljesen mas volt a mi8... Ott is elegge gyengen teljesitett az optika a sarkoknal, ott az ois-nak lattam ertelmet is, plane gcam es esti kep mellett, videos oldalon, ha csak nem 60fps, akkor mi9 jobban stabilizal elektronikusan. Nyers fajlokat (raw) neztem, a mi8 jobb volt. Oszinten szolva engem a kamera nem annyira erdekel amugy, arra ott a nagy vaz es igen, melo miatt nalam minden nap van full frame, cropos es milc vaz is kis 4/3-os szenzorral, barmelyiket elo tudom kapni. Legyen szep a kijelzo, mi8 foltos volt mint a rohadt elet, mi9 is idovel az lesz.. mondjuk normal hasznalat mellett senki sem fogja latni. Masik az uzemido, ez a ketto legyen jo es csokolom. Sajnos amugy xiaominal is azt erzem, hogy a frissitesekkel gyilkoljak a telefonokat, vagy en utom ki az aksit fel ev alatt, nem tudom, de nyar elejen jobban birta a mi9-em, mint most, merul mint a balta. Arazas is el fog szallni, akkor lehet oneplus lesz meg is a befuto nalam. Regen izgatott, most mar egyre jobban irrital az evenkenti csucsmodell, ami igazabol evenkent 2-3:D Akku idoben kepes 7-8 orat hozni, akkor valtok, mert a mi9 napi hasznalat, azaz sok gps es bongeszes mellett delutanig sem birja ki, full regi iphone korszakos hangulatom van. Ternek is vissza, ha nem elmebeteg araik lennenek, mar pedig, ha milliardos lennek, akkor sem koltenek ennyit egy szaros telefonra, a szamitogepet meg nem valtotta ki, hogy megtegyem.

  • pergabb

    senior tag

    válasz Danex #410 üzenetére

    Gyártástechnológia maradt..., mivel kamera nem fontos, így akku miatt eleve a sima 10 eri meg számomra jobban, abban még nagyobb a telep, tudtommal másban nem nagyon van eltérés. Jelenleg sajnos egy redmi k20 pro sem jelentene számomra előrelépést a maga 4000mAh akkujával, 90hz nem lényeg, jó nekem az ugrálás is, gondolom offolható lesz. Kérdés már csak az ár, korona buli miatt mire ez bejön hozzánk és lejjebb is esik az ára, lassan kijön a mi11:D annyira nem vicces, mivel sajnos ez tény. Mi9 is talán június fele jött be "rendes" garival, bár en hamarabb rendeltem "nem rendes" garival:) Én sem akarnék amúgy gyakrabban váltani, de előbb hal meg a telefon, ill. jelen esetben számomra annyira tré az akku, hogy de, váltanom kell majd vmire. Utóbbi 1 évben melót váltottam, már nem irodában rohadok, teljesült a régi tervem és mint fotós munkálkodom, szóval powerbank az egyetlen lehetőségem, egész nap cikázom (nem autóval). Ettől független akkor is irritál a sok telefon, mi9 hány variánst kapott már? Idegbetegek:D Anno note 5 is kijött, már lihegett a nyakában a note 6 és mire feleszméltem, mar note 7 volt, most mar 8. Amúgy egy note 7 a mai nalig elég mindenre, bár annak az üzemideje is rosszabb lett, mint volt új korában, szóval butítják a régebbi készülékeik és senki se mondja az újabb és okosabb rendszer miatt, mert hatalmas előrelépés nem történt.

  • #87628288

    törölt tag

    válasz Danex #432 üzenetére

    az a baj 4K-nál is gondok vannak.Nem veszek gimbalt,ha alapból van benne OIS,akkor vicces hogy 4k-nál sincs stabilizálás.Ilyen videót csinál 4K 60 fps-ben a másodlagos telefonom az MI9T pro is.

    [link]

    Joey04: Nagy tv-m van,az utazásos videókat szeretem ha jó minőségűek,Nem fogok venni még ezért egy gimbalt,akkor inkább marad a 11 pro

    [ Szerkesztve ]

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Danex #467 üzenetére

    Pontosan, az emberek nem akarnak szarakodni. Kattintanak AUTO modban és kész. A lényeg, hogy az legyen tűrhető minőségű. Aztán úgyis lebutitja a FB meg a többi mikor feltöltik ide oda. :D
    Aki meg tényleg művészi szinten akar fotózni az
    1) vegyen céleszközt rá
    2) ott a manual mód.

  • pergabb

    senior tag

    válasz Danex #467 üzenetére

    Rendben, de elegge szubjektiv, hogy kinek mi tetszik. Exemnek pl a huawei szinei vannak a toppon, szerintem pedig semmi koze a valosaghoz. Xiaomi sokszor sargas, kivetel amikor tul hideg. Zajt is egyik pacakba keni, masik foltokban, izles fuggo kinek melyik jon be. Fenykepezogepeknel a dxo miert nem a jpg kepeket nezi? Van aki 2 millas cuccal csak jpg kepeket tol... Nem gyoztel meg, ugyan ugy utalom a dxo-t, de foleg a kameras hazug tesztjeik miatt, a mobilos reszleg siman csak vicces. Altalanos helyzetben amugy is barmelyik mobillal lehet mar elfogadhato kepet loni, ez csak penisz noveles, ha vkinek olyan telefonja van, ami dxo-n a csucs jelenleg. Raadas amikor pontoznak egy 2 kameras es egy 4 kameras telefont, lehet a tobb kameras kap tobb pontot, pedig a 2 kameras keszit jobb kepeket, csak ugye tesztelik a tele obit, sima obit, bokeh reszt, stb es osszeadodik. Aki xiaomit vesz, vegye azert, mert olcsobb, mert tetszik neki a sajat feluletuk, mittomen... Amugy ennel a szenzornal maradhattak volna 48megalixelen osszevonassal es akkor tenyleg erdemi elorelepes tortent volna egy mi9 12megapixeles kepehez kepest. Szenzormeretet lassan mar nem lehet hova tovabb novelni, nem fer el a telefonban, tegla vastagsagu nem lesz es a mesterseges inteligencia sem fog tudni kiszamolni bizonyos dolgokat egy ido utan. Szerkeszteni mobilon is tudod a kepeid, lanyok eloszeretettel csinaljak is a szebb pofiert:D csak a jpg kepetanipulaljak, legalabb lottek volna dng-be:) gyanitom amit automata csinal, ott nem lesz uristen de durva elteres mi9 es mi10 kozott, igy tenyleg csak pontokra valo rejszolas marad az egesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák