Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz ollie #28 üzenetére

    Már értem honnan ered a hülyeség, olyan hitetlen bullshitek vannak az Androidauthority cikkben, mint a ház.
    "Examples of backplane technology include amorphous silicon (aSi), low-temperature polycrystalline silicon (LTPS) and indium gallium zinc oxide (IGZO), whilst LCD and OLED are examples of light emitting material types. Some of the different backplane technologies can be used with different display types, so IGZO can be used with either LCD or OLED displays, albeit that some backplanes are more suitable than others."
    Ekkora zagyvaságot leírni, te jó ég. Konkrétan fáj. :W
    Mi lenne, ha egy konkrétan szakmai oldalon olvasnál utána, mint pl. a PH linkeltem, vagy a Wikipédia.

    Fel s tudom fogni, hogy LCD esetén, honnan jön a dióda szó, egyszerűen nincs benne olyan. Az IGZO a feszültség hatására alakját változtató fényszűrő kristály anyaga, egy amorf kristály szerkezet, ami nem szilíciumból van, hanem a 4 felsorolt anyag ötvözetéből. És rohadtul nem világít semennyire. Szépen magyarul le van írva, a PH linken, ajánlom azt továbbra is. A IGZO kristály feszültség(ezt szabályozzák a tranzisztorok a panelen ez a 2. T a TFT-ben) hatására az alakját változtatja, hogy X mennyiségű fényt engedjen át. A háttér világítás meg jelenleg LED(túlnyomó többségben a kijelző szélén futó) fényforrások adják már vagy 10éve, régen meg CCFL volt.

    "IGZO a backpanel"
    "backplane" nagyon nagyon nem backpanel, "backplane"-re mint az üveg mögötti technológiára hivatkoznak. LCD esetén a backpanel a háttérvilágítás.

    OLED-nek meg semmi köze semmilyen LCD fogalmakhoz(de ugyan úgy TFT, mivel tranzisztor szabályozza az organikus anyag számára kiadott áramot, és így a fényerőt), mivel teljesen más elven működik. Amúgy a jelenleg elterjedt OLED technológiák többségénél, pont, hogy OLED a háttérvilágítás szerepét tölti be, és előtte található fényszűrők határozzák meg a 1/3 pixel színét, az 1db OLED csak a fényerősséget szabályozza 1/3 pixelnyire, ahogy LCD-nél teszi ezt a kristály szerkezet.

Új hozzászólás Aktív témák