Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz arn #4 üzenetére

    Van aki vízhűtést épít így oda kell a plusz hely a pumpának és a tartálynak. Ezek persze most már lehetnek egyben is (pumpa+tartály), de ettől függetlenül ennek is kell a hely.

    Az általad használt házban pl ennek már nem lenne hely. De mivel te nem is gondolkodsz épített vízhűtésen, így ez elhanyagolható a te szemszögedből tekintve. Másnak viszont számít.

    (#5) kkf

    Én utoljára 2008-2011-ben "szenvedtem" a sok HDD-vel.
    Szám szerint 4db-al.

    Most ott tartunk, hogy az alaplapba pattintják már pár éve az emberek az adattárolót:[kép1]

    Vannak alaplapok amikbe 2db M.2-es SSD-t lehet tenni.
    De van olyan opció is, hogy PCI-E sínbe raksz 4db-ot: [kép1], [kép2]

    Pár év és mint az FDD meg a ODD, a HDD-SSD helyek is eltűnnek _idővel_ a gépházakból.

    Ha adott ár alatt lennének a 2 TB-os M.2-es SSD-k és az aktuális alaplapom és procim is támogatná a 16-nál több PCI-E sávot akkor én sem használnék hagyományos külső 2.5" és 3.5"-os adattárolókat. Számomra ilyen esetben, hogy tudom lenne más megoldás már nyűg a kábelezés. A kábelezés meg fontos az egész gépházban a hűtés-levegő mozgás miatt.

    (#12) Egon

    A DVD író témát úgy oldottam meg x évvel ezelőtt, hogy mivel az asztali gépben nem kell az ODD, így oda nem tettem. De vettem egy mindenféle CD-DVD-t írni-olvasni képes külső ODD-t így ha kell előveszem a dobozából használom, ha meg már nincs szükség rá akkor visszacsomagolom és elrakom.

    Pár évvel ezelőttig a Windowst telepítettem DVD-ről, de azt is elhagytam a pendrive-os megoldásnak köszönhetően. Így mostanra gyakorlatilag már nem is használom a külső ODD-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz #72042496 #35 üzenetére

    Lassan felesleges lesz a kézi tuning ami által ugye plusz teljesítményt érhetsz el.

    Itt jön képbe a jó hűtés.

    A legjobb a kompresszoros megoldás vagy a következő szint az épített vízhűtés.

    Ezt a kettő hűtési megoldást meg nem meglepő módon a több kilós alu-réz bordák nem tudják túlszárnyalni ha a maxot akarod kihozni az adott komponensekből, de még stabil keretek között úgy, hogy a mindennapokban is használható legyen a gép és ne kelljen locsolni x időnként a folyékony nitrogént.

    Pár éve-generáció óta adott CPU és VGA gyártók elkezdték a saját megoldásaikat használni és fejleszteni amik automatikusan elvégzik az órajel-feszültség emelést ha nem ütköznek fogyasztási vagy hőmérséklet limitbe terhelés közben.

    Anno az Nvidia féle GPU Boost 1.0 a GTX 600-as szériánál papíron azt tudta konkrétan a GTX 680 esetén, hogy 1006 MHz helyett 1058 MHz-re emelte az órajelet. De a gyakorlatban a jobb hűtéses példányok ettől magasabb órajelen jártak, mert minden adott volt ehhez.

    Nálam az Asus DirectCU2 GTX 760 OC ami az alapját tekintve szinte egy GTX 670, az 980 MHz-es 3D HIGH órajellel rendelkezett és 1033 MHz boost értékkel. Ehhez képest 1167 MHz-re boost-olta fel magát terhelés közben és ezt tartotta is, mert a VGA hűtése és a ház hűtése tudta tartani a tempót az alkatrészek által termelt hővel. Viszont mivel itt még nem igazán facsarta ki a GPU-ból a maximum órajelet a GPU Boost így én utólag 1254 Mhz-re állítottam ami az esetek 95%-ban stabil volt, de volt rá eset, hogy adott folyamat közben eldobta magát a driver (instabil tuning). Még volt egy 1294 MHz-es opció, de itt már olyan szinten a végét járta a GPU, hogy 50-50% volt az esélye, hogy eldobja magát vagy nem a driver, mert instabil a kézi tuning.

    Alapból mindegyik Nvidia kártya ami tudja a GPU Boost-ot (mindegyik GTX 600 és utána lévő) az alacsonyabb gyári értékekkel rendelkezik, mint amit a felhasználók látnak terhelés közben.

    Pl a GTX 1080 Ti-nek az alap 3D HIGH órajele hivatalosan 1481 MHz, a hivatalos boost érték pedig 1582 MHz. Ehhez képest van akinek az Nvidia GPU Boost 3.0 2000 MHz fölé akár 2100 Mhz közelébe emeli az órajelét az 1080 Ti GPU-jának mert minden adott ehhez, amiben nagy szerepet vállal a jó hűtés.

    Itt, a Pascal szériánál már csak minimálisan lehet játszani az órajelekkel a korábbiakhoz képest, mert stabil keretek között elég jól meghajtja a GPU-t az GPU Boost 3.0.

    Az RTX 20 kártyáknál már a 4.0-ás verziónál tart az Nv féle GPU Boost: RTX 2080 Voltage Limit, Boost 4.0, & OC Interview w/ Tom Petersen - videó

    Aztán a béta MSI Afterburner-ben pedig van OC scan:

    Get a free performance boost with Afterburner OC Scanner

    ami egy kattintásból megnézi a kártya maximumát stabil keretek között. Tehát itt sem kell csinálni semmit mert magától kiteszteli a kártyát mindezt úgy hogy stabil marad. Ez elsőre csak az RTX 20-as kártyákkal ment, de megy a GTX 10-es szériával is.

    Aztán ott van az Intel meg az AMD is.

    Az újabb Intel procikkal nem volt dolgom első kézből, de azt tudom, hogy ott is módosult a korábbi Intel Turbo Boost. A korábbiakhoz képest máshogy változik adott magszám terhelés mellett az órajel, ami lehet több lehet kevesebb ami a hőmérséklet-hűtés függvényében változik.

    Volt dolgom egy AMD Ryzen 2600-al, ami a terhelés közbeni 3400 MHz alap órajel helyett 3667 MHz-en járatta mind a 6 fizikai magot, mert a hűtés bírta és az XFR 2 + Precision Boost 2 erre az értékre lőtte be a CPU órajelét.

    Szóval a vízhűtéssel nem csak halk gépet kapsz, de most már minimálisan vagy adott keretek között határozottan gyorsabb gépet is egyben.

    [ Módosította: Intruder2k5 ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz MineFox54 #47 üzenetére

    A narancssárgán kívül van még 3 másik szín is: fekete, ezüst, piros [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák