Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz arn #4 üzenetére

    Van aki vízhűtést épít így oda kell a plusz hely a pumpának és a tartálynak. Ezek persze most már lehetnek egyben is (pumpa+tartály), de ettől függetlenül ennek is kell a hely.

    Az általad használt házban pl ennek már nem lenne hely. De mivel te nem is gondolkodsz épített vízhűtésen, így ez elhanyagolható a te szemszögedből tekintve. Másnak viszont számít.

    (#5) kkf

    Én utoljára 2008-2011-ben "szenvedtem" a sok HDD-vel.
    Szám szerint 4db-al.

    Most ott tartunk, hogy az alaplapba pattintják már pár éve az emberek az adattárolót:[kép1]

    Vannak alaplapok amikbe 2db M.2-es SSD-t lehet tenni.
    De van olyan opció is, hogy PCI-E sínbe raksz 4db-ot: [kép1], [kép2]

    Pár év és mint az FDD meg a ODD, a HDD-SSD helyek is eltűnnek _idővel_ a gépházakból.

    Ha adott ár alatt lennének a 2 TB-os M.2-es SSD-k és az aktuális alaplapom és procim is támogatná a 16-nál több PCI-E sávot akkor én sem használnék hagyományos külső 2.5" és 3.5"-os adattárolókat. Számomra ilyen esetben, hogy tudom lenne más megoldás már nyűg a kábelezés. A kábelezés meg fontos az egész gépházban a hűtés-levegő mozgás miatt.

    (#12) Egon

    A DVD író témát úgy oldottam meg x évvel ezelőtt, hogy mivel az asztali gépben nem kell az ODD, így oda nem tettem. De vettem egy mindenféle CD-DVD-t írni-olvasni képes külső ODD-t így ha kell előveszem a dobozából használom, ha meg már nincs szükség rá akkor visszacsomagolom és elrakom.

    Pár évvel ezelőttig a Windowst telepítettem DVD-ről, de azt is elhagytam a pendrive-os megoldásnak köszönhetően. Így mostanra gyakorlatilag már nem is használom a külső ODD-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák