Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • altecsóka

    tag

    válasz Noukoum #36 üzenetére

    Csak azért jutott az eszembe ez a szoftveres dolog,mert az Apple is megkapta a magáét
    mikor hasonló módszerrel lassított bizonyos típusokat.

    DIN 14 040

  • altecsóka

    tag

    válasz Noukoum #51 üzenetére

    Az érdekes minden esetre,hogy a Huawei nem vesztett legfeljebb az EU-ban és az USA-ban,globálisan még nőtt is hiszen előzte az almát...
    Az az 1,3 milliárdos piac biztosítja számára a növekedést,ráadásul hazafias dolog tőlük
    venni mindent.A Xiaomi brillirozik a világban de a Huaweit még csak megszorongatni sem tudja otthon :)

    DIN 14 040

  • nyisziati

    veterán

    válasz Noukoum #119 üzenetére

    Engem ez már nem zavar.
    Viszont Kínát védeni a többmilliós munkatáborokkal, ahova ítélet nélkül bárkit bevisznek, na AZ gonosz.

    Pláne, hogy minden Huawei-es topikban újra ugyanazok védik. Egyszerűen hihetetlen, hogy semmit NEM AKARNAK meghallani Kínával kapcsolatban.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #121 üzenetére

    Aha, tehát ugyanaz megy csak mégsem (hiszen vannak állampolgári jogaid, a hatalom elszámoltatható, az adód elköltésének módjáról legalább 4 évente megkérdeznek, a politikai véleményed miatt, amennyiben nem próbálsz másoknak ártani miatta, nem érnek retorziók, a kínainál jóval szabad a piac, stb). Jóvannakor...

    Én megértem, hogy sokan utálják az USA-t, mert ebben találják meg a belső békéjüket, de minek kell Kínához hasonlítani? Az ilyen túlzó összehasonlítás miatt csak nevetségessé válik a hozzászólásban található érdemi kritika, pedig szerintem bőven van mi miatt kritizálni az USA-t is. De mikor meglátom, hogy Kína=USA, ott már nekem komolytalanná válik az egész.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Noukoum #121 üzenetére

    "Ott lehet nincs munkatábor, csak másnap nem kell bemenned dolgozni és vagy nem is kell többé felkelned."
    Ezekre az ostobaságokra jó lenne valami bizonyítékot is szolgáltatni. Mert ez akkora légbőlkapott ostobaság, hogy hihetetlen. És ti ezekre alapoztok. Bizonyíték nélküli gyanusítgatásokra.
    Döbbenet.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #131 üzenetére

    Állampolgári jogaid? Mint pl? Mire gondolsz ami van itt de egy kommunista diktatúrűban nincs?

    Főleg szabadságjogokra gondoltam: gyülekezési szabadság, szólásszabadság, lelkiismereti szabadság, tulajdonhoz való elidegeníthetetlen jogok, stb. Ezek az USA-val ellentétben Kínában nem igazán adottak (az a vicc hogy ezt le kell írnom, azt hittem mielőtt valaki hozzászól egy vitához, legalább valami minimális ismereteket megpróbál összekaparni a témában...).

    A hatalom elszámolható? Jól mondod elszámolható, feltételes módban. Az elmúlt 30 évben azok a politikusok akik szétlopták az országot hányad részük lett elszámoltatva?

    Pontosan mely amerikai politikusokra gondolsz, akikről be lett bizonyítva, hogy nem megfelelően kezelték a közvagyont, és mégsem érte őket semmilyen retorzió? Mert eddig az USA-ról volt szó...

    4 évente megkérdeznek hogyne.... Csak tudod arról nem te döntesz hanem a többség. És tudod ki a többség? Az állami média propagandájában elbutított emberek döntik el a "demokráciában" a szavazást , az a többség. Tehát mindkét esetben ugyanúgy megszívtad.

    Kínával kell összehasonlítani a dolgokat (mivel te a két ország közötti egyenlőségjelet akarod nekem bebizonyítani). Ott még az esély sincs megadva a polgároknak, hogy véleményt nyílvánítsanak a hatalomról, sőt, semmiféle befolyása nincs az átlagembernek a közügyek alakítására. Az USA-ban ez nincs így, bárhogy is akarod nekem kiokoskodni az ellenkezőjét.

    Politikai véleményem miatt addig nem bántanak míg magamban mondom. Az iskolában a tanító néni egyest ad. a munkahelyen kirúgnak, az összes lehetőség megszűnik ami a kormánypárthoz kötődik (ami kb minden).

    Megint miről beszélsz? Te ezt az USA-ban hol tapasztaltad? Mert mint mondtam, az összehasonlítás Kína és az USA viszonylatában történt, ezt ne felejtsük már el.

    Szabad piac meg tök jó dolog, a kapitalista gazdaság úgy meggyorsítja a Föld pusztulását amibe a többség bele sem gondol. De azért gyűjtsed szekeltíven a hulladékot, hátha pótolja hogy miden héten 2 szatyor ruhát vásárolsz.

    Igen, szerintem a jólét alapja a minél szabadabb piac (illetve az éghajlatváltozás elleni küzdelemhez sem kell automatikusan lemondanunk a kapitalizmusról, lásd a különböző Green New Deal terveket). Értelmes keretek között persze én is támogatom az állami szabályozást, de a kínai rendszer egyes szektorokban (pl. a bankszektor) már túlmegy ezen a szinten.

    És nincs szabad piac addig amíg érdekek vannak. Most ezt komolyan itt kell mondani. AZ USA TILTJA MEG AZ AMERIKAI CÉGEKNEK HOGY EGY KÜLFÖLDI CÉGGEL MŰKÖDJENEK EGYÜTT, SZABAD PIAC?

    Tedd gyorsan hozzá, hogy nemzetbiztonsági okokra hivatkozva, az azért mégiscsak megelőz pár szempontot a listán. De mint mondtam, én nem azt állítom, hogy az USA-ban tökéletes formájában működne a szabadpiaci verseny (már ha van egyáltalán tökéletes formája), hanem azt, hogy Kínához képest mérföldekkel jobb a helyzet. Ott pl. nem kell különösebben megindokolnia a hatalomnak a tetteit, így a piac korlátozása is teljesen magától értetődő számukra. Amerikában ez nincs így, ergo az egyenlőségjeled megint nem áll meg.

    Igen nevetséges az egész. Itt senki nem hasonlítja össze a kettőt, egyik sem jobb a másiknál.
    De neharagudj ha ti nonstop fikázzátok Kínát hagy ne emlékeztesselek már rá hogy akit védtek milyen is..

    Te hasonlítottad össze a kettőt, mikor egyenlőségjelet tettél közéjük. Erre hoztam én fel a két rendszer néhány aspektusát, ahol szerintem nincs egyenlőségjel, ebből következően nincs egyenlőség a két rendszer közt (és akkor a hatalmi ágak szétválasztását pl. nem is említettem).

    Mint mondtam, engem hidegen hagy az USA álláspontja a kérdésben, ha holnap minden vádját visszavonná egy Kínával folytatott tárgyalás eredményeképpen, akkor is azt gondolnám a huaweiről, hogy mivel egy totalitárius államban van a központja, attól nem lehet független, vagyis teret kaphat az állami befolyás a cég működésében, ennélfogva biztonsági kockázatot jelent. Ezen nincs mit bizonyítani, a kínai rendszer gazdasági és politikai berendezkedése a bizonyíték.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #135 üzenetére

    Nem, én a gyakorlatban létező USA-ról beszéltem. De mutass rá akkor, szerinted hol nincs igazam és miért.

    Mit forgattam ki? Én leírtam, mely területeken jobb az USA, szóval én állítom, hogy Kínánál jobb. Ezzel szemben te állítod, hogy egyik sem jobb, majd mikor az érveid nem bizonyulnak túl stabilnak, visszavonulót fújsz, és zagyvaságnad titulálod az enyéimet.
    A racionális vita nem mindenkinek felel meg úgy tűnik :(

    Pontosan hol ragadnád meg az USA propagandát a hozzászólásomban? Az, hogy véleményem szerint jobb az amerikai rendszer a kínainál, nem jelenti azt, hogy az amerikaival tökéletesen meg lennék elégedve. Az általam ideálisnak tartott rendszerhez képest rengeteg torzulás figyelhető meg ott is (pl. a fegyverviselési jog túl laza korlátozása, a nagytőkés lobbicsoportok politikai befolyása, a szociális háló európai szemmel nézve elmaradott állapota, az elnöki hatalom túlsúlya a többi hatalmi ághoz képest, stb.), de könyörgöm ne vicceljünk már, a Kínában kiépült rendszer még ettől a nem éppen gáncstalan demokráciától is nagyon messze van.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Piszmaty76

    aktív tag

    válasz Noukoum #131 üzenetére

    Hatalmas pacsi. :R

    Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

Új hozzászólás Aktív témák