Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #135 üzenetére

    Nem, én a gyakorlatban létező USA-ról beszéltem. De mutass rá akkor, szerinted hol nincs igazam és miért.

    Mit forgattam ki? Én leírtam, mely területeken jobb az USA, szóval én állítom, hogy Kínánál jobb. Ezzel szemben te állítod, hogy egyik sem jobb, majd mikor az érveid nem bizonyulnak túl stabilnak, visszavonulót fújsz, és zagyvaságnad titulálod az enyéimet.
    A racionális vita nem mindenkinek felel meg úgy tűnik :(

    Pontosan hol ragadnád meg az USA propagandát a hozzászólásomban? Az, hogy véleményem szerint jobb az amerikai rendszer a kínainál, nem jelenti azt, hogy az amerikaival tökéletesen meg lennék elégedve. Az általam ideálisnak tartott rendszerhez képest rengeteg torzulás figyelhető meg ott is (pl. a fegyverviselési jog túl laza korlátozása, a nagytőkés lobbicsoportok politikai befolyása, a szociális háló európai szemmel nézve elmaradott állapota, az elnöki hatalom túlsúlya a többi hatalmi ághoz képest, stb.), de könyörgöm ne vicceljünk már, a Kínában kiépült rendszer még ettől a nem éppen gáncstalan demokráciától is nagyon messze van.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák