Keresés

Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Kalandor #31 üzenetére

    "Ez a topik verte ki részemről a biztosítékot"

    Sok mindenre lehetne reagálni ebben a témában, de oké, fókuszáljunk most a "kiváltó" topikra.

    325 komment van.
    Korábban de mondjuk már a harmadánál kezdődik az off.. Hol volt modi abban a topikban?
    kb Sehol. Semmi figyelmeztetést nem olvastam a topikban moditól, sárgával kiemelve.
    Hagytátok, ez lett belőle... nézd meg a usereket, 5-6 ismétlődik. Bannoljátok ki őket és kész.

  • UnA

    Korrektor

    válasz Kalandor #31 üzenetére

    "A fő gond nem azzal van, ha valaki az ITCafes topikban a cikk témájában hozzászól, hanem az, ha valaki nem bír a monomániájával a cikk témája egy apropó az észosztáshoz."

    Ha egy Huaweihez kapcsolódó hírnél felmerül a HMS / Google kérdés esetleg a kínai állam, az már offtopik?

  • Gargouille

    őstag

    válasz Kalandor #72 üzenetére

    "De nincs kellemetlen cikktéma, az emberek pedig mondjanak őszintén véleményt. Csak az tartozzon a cikkhez és ne fixa ideákhoz, mert azt pl. a blogjukban élhetik ki (kivétel politika + vallás)."

    Mondjon véleményt, csak nincs kommentelési lehetőség. Ügyes! :)

    "A topikzárás most azért kell, hogy a legnagyobb darázsfészkeket bezárjuk, amíg szépen kitakarítunk, és mindenki megszokja szépen megint, hogy mi a helyzet. Utána ha már kissé elterjedt az új idők szele, akkor lehet újra azokat is megnyitva hagyni."

    Most akkor ez egyféle "népnevelés" jellegű intézkedés? Majd szépen benő a fejünk lágya, "megtanulunk viselkedni" és utána majd lehet kommentelni mindent? Hogyan dől ez el? Mert már sokan próbálták, de ez még soha nem működött. A végeredmény - ahogy arra már céloztak itt páran - az, hogy a végén elveszítitek az olvasótábort.

    A lapcsalád legnagyobb vonzereje a komment szekció a cikkek alatt, szerintem a többség is ezért jár ide. Azokat a híreket, amikről írtok nagyrészt más oldalakon is leírják, szinte ugyanígy. Tesztek mint olyanok már nem nagyon vannak. Tudom, hogy így is van benne sok munkátok (és ezt nem akarom lebecsülni), de tartalmilag nem adtok semmi olyat ami máshol ne lenne, egyedül a kommentek és a közösség ami kiemeli a lapcsaládot a többi közül.

    Tényleg nem kekeckedni akarok, csak nem érzem őszintének ezt a kommunikációt.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • miqlas

    őstag

    válasz Kalandor #72 üzenetére

    „A topikzárás most azért kell, hogy ...”
    Ne haragudj, de ez duma/mellébeszélés! :(

    Novemberben kezdõdött ez a tendencia - megjelentek az erõssen politika szagú, a jelen hatalomnak tetszõ hangnemben megírt cikkek. A kollégádnak egyszer-kétszer jeleztem is ezt az adott cikk topikjában. Persze a csúcs számomra a FB-os cikk lett, ahol senki nem vállalta az irományt ;] aminek a nyelvezete, ha finoman fogalmazok - fagyinyalós! :W

    Ez azokra a médiumokra jellemzõ, ahol a lapoknak BP-rõl megmondják, mirõl „lenne célszerû” írni és a hangnemre is tesznek ajánlásokat! Az ezekre érkezõ, a vezetõségnek nem tetszõ kommenteket meg ignorálják. Na itt is ez történik jelenpillanatban, akárhogy is magyarázod a dolgot!

    Én részemrõl befejeztem ebben a topikban a szájtépést! Az ITcafét pedig mostantól kerülöm! :((

    42

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Kalandor #88 üzenetére

    Miért nem jó ötlet karma rendszer? Én azt gondolom, hogy működne, ahogy több fórumon működik is.

    Maximum kiderülne, hogy milyen is a fórum közönsége, van-e értelme ide posztolni. Esetleg megsértődne pár látványosan hülye tag, hogy lepontozzák a hozzászólásait. Érdekes lenne szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Kalandor #88 üzenetére

    Az a baj, hogy tünetet kezeltek, nem okot. Mondjuk az okot nem is tudnátok mert egész egyszerűen megváltozott a világ és az internet is. 99%, hogy nem fog változni semmi, ha engeditek a kommentelést a politikai jellegű témáknál akkor az lesz mint korábban mert elég egy jól megfogalmazott hozzászólás ami begyújtja a topikot és aztán senki nem tudja megállni, hogy ne válaszoljon.

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Kalandor #108 üzenetére

    Mikor? Én nem emlékszem ilyenre az utóbbi 5 évben, ha meg annál régebben volt akkor pont azért nem fog működni mert nagyot változott a világ. Tudom 5 év kevésnek tűnik de szerintem pont az utóbbi 5 évben tűnik úgy , hogy a neten, nem csak a magyaron sokkal hevesebb viták vannak ha egy kicsit is politika jellegű a téma.

    Thanos was right.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kalandor #38 üzenetére

    Nem is olvasom nagyon tovább, mert engem is általában az akaszt ki egy IT-s, illetve politikai cikknél, hogy az általában elmegy a biblia és világvége meg egyéb idiótaságok fele (amin egyébként nem oldalakat kellene beszélni, hanem tenni kellene valamit érte/ellene hogy ne úgy legyen, na mindegy), legutóbb így járt az egyik űrhajós cikk komment szekciója is, már muszáj is voltam hozzászólni.
    Szóval ezzel így egyet is értek, azonban maga a módszer eléggé parasztos, főleg egy IT fórumon, már csak azért is, mert akkor minek vannak a moderátorok?
    Régen minden szarért tudták basztatni az embereket, holott kevesebben is voltak, most meg többen vannak, azt nincs idő ilyesmire? Tudom, van a moderálásnak az a része, hogy nem szívesen mennek bele a moderátorok bírálásokba, hogy kinek van igaza és kinek nem, de itt nem is kell, kurva egyszerű a moderálási elv, ugyanis csak azt kell nézni, hogy a témához szólt-e, vagy maximum csak egy kicsit off, vagy teljesen eltért tőle, azt ha utóbbi, akkor törölni a hozzászólást és felszólítani az illetőt privátban, hogy kerülje el, fórumba meg beírni sárgán, hogy ez történt, koncentráljanak továbbra is a témára és kész, de mostanában nem nagyon látok ilyet, ha kommentek is eltűnnek, akkor csak úgy eltűnnek, hogy miért, azt senki se tudja és általában csak a számozásból lehet a törlésre következtetni, csak akkor azt nem értem, hogy mit vártok? Mint ahogy az alapból zárt hozzászólásos hírekból is tapasztalatot ... át se gondoljátok rendesen, ki sem fejtetitek rendesen, aztán csodálkoztok, hogy most is csak az észt osztják nektek, főleg hogy most is egy hírre hivatkoztál csak, ahol szintén az látszik, hogy nem volt megfelelő moderáció és így tovább, persze csak végig futottam és ott is csak pár törölt hozzászólást láttam, majd hogy a végén lezártad a topikot, szóval ennyit erről.
    Hivatkoztatok arra is, hogy múltkor is kicsit visszafogták magukat a lezárások után a(z) userek, na és nem megint ott tartunk most, ahol akkor volt, hogy ugyan ezzel kell játszani? Most ideiglenesen megint azt csináljátok, sokakat csak felbosszantotok a vélemény korlátozásával, utána megint enyhítés és visszatérünk oda, ahol eddig volt, akkor mi értelme?
    Most nem kötekedni akarok, de inkább a moderációra kellene rámenni aszerint, mint amit fent is említettem és akkor nem lennének ilyen problémák és szintén le lehetne redukálni szinte a 0-ra kommentszekciók témától való elterelődését és mégsem kell hozzá ilyen nagy publikáció, meg egyéb értelmetlen akció, amik többekben csak a szólásszabadság korlátozását vetik fel, egyébként teljesen jogosan.

    Egyébként meg a híreket elnézve, néhány hírt le sem kéne hozni, ott van a Trump hír is amire hivatkoztál, most hogy őszintén szóljak, ki nem szarja le, hogy az az elmebeteg ott mit tombol, nem érint minket igazán, tehát nem is kéne minden ilyent publikálni (ráadásul publikálják máshogy is), ahogy a kormánypropagandát sem mint már előttem említették, mert azt lehozza úgy is a kormánymédia (888, pestisracok, origo stb.), szóval nem értem ilyeneket minek kell egyáltalán megjelentetni, holott csak a legtöbb embert (főleg aki tisztában van az igazsággal) hergelitek, másrészt felesleges munkát adtok magatoknak már csak a hír kiírásával is, meg utána az esetleges moderációval.

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #151 üzenetére

    :R
    Ennek örülök, valaki elolvasta amit írtam, ha mar maga a hír felhívás keringőre, akkor minek erőltetni :K

  • Samott

    addikt

    válasz Kalandor #151 üzenetére

    Azt a nehany uvoltozo latogatot nem lenne egyszerubb pihenni kuldeni, mint bezarni a palazat?

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • Samott

    addikt

    válasz Kalandor #155 üzenetére

    Kinek, mi a plaza. :) De ha a kommenteles a sikatorba nyilo kisutca akkor nem is a plazaban uvoltozik nehany latogato. Hanem a kisutcaban.

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Kalandor #150 üzenetére

    Ha jól értem többen azt gondolják, hogy arra vonatkozólag - diplomatikusan megfogalmazva - "erős késztetést éreztek", hogy változatlanul lehozzátok a kormány üzenetét, ugyanakkor arra - megint csak diplomatikusan megfogalmazva - "semmilyen késztetést nem éreztek", hogy lehetőséget adjatok arra, hogy - szemben a többi cikkel - az olvasóitok erről elmondhassák a véleményüket.

    Mivel ez a fajta "óvatosság" már néhány éve általános jelenség a sajtóban, így amikor felüti a fejét olyan helyen ahol korábban ez nem volt jellemző, egyből adódik, hogy mire gondoljon az ember először. Nem a Ti hibátok, de ezt meg kell érteni, hogy egy olyan országban élünk, ahol megtanulta mindenki, hogy nem az az igazi mondanivaló amit leírtál, hanem az amit nem. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • nuke7

    veterán

    válasz Kalandor #151 üzenetére

    Majdnem. Ott sántít a dolog, hogy írtam (lehet, hogy előrébb és nem pont ebben hsz-ben), hogy az "ordibáló látogató"-ra ott a moderátor, nem a plázát zárják be, vagy a boltot... :U

    És ti is nyugodtan kitehetitek. Persze az megint más kérdés, hogy a plázában, ha szeretnél valamilyen szolgáltatást igénybe venni, mindenképp oda kell menned - tehát zavarni fog az ordibáló látogató.

    Ezzel szemben egy online portál esetén bármikor figyelmen kívül tudod hagyni az ordibáló látogatót. Bármikor, és még csak premium előfizetés sem kell hozzá, hogy letiltsad, egyszerűen tovább görgeted a hsz-t.

    Szóval lehet, hogy alap logikával állok a dolgokhoz (habár az online marketing és SaaS üzletfejlesztés területén van pár éves tapasztalatom, portált még valóban nem menedzseltem) de nem látom, hogy a logikám hol hibás. :N

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Kalandor #269 üzenetére

    Igen erre valo a moderalas nem kell befagyasztani az egesz komment szekciot. Plazas peldadnal te bezarod az egesz plazat kb es rendelhetek online.
    Jol mondtad aki idiota es uvoltozik azt tegyetek ki. Egy kezemen meg tudom szamolni 18 ev alatt hanyszor szoltak ram modik.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Kalandor #446 üzenetére

    Nem a pénzügyi értelemben vett életben tartásra céloztam. Amit felettem írt emvy is , azzal tisztában vagyok , nyilván a hirek/cikkek hozzák nektek a bevételt. Amire célozni akartam az az, hogy vajon ha holnap lelőnétek a fórumot akkor is tudnátok e produkálni azt a nézettséget a híreiteken amit most ? Mert szerintem brutálisan nem , mert aki most a fórum miatt ide jár ÉS olvassa a híreket/cikkeket , az nem maradna feltétlenül akkor is , ha csak a hírek maradnának. Ahogy pl én sem. Ahogy említettem , én is olvasok itt cikkeket , de kizárólag a fórum miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • nyisziati

    veterán

    válasz Kalandor #506 üzenetére

    "Ez nem igaz."

    Akkor csak abba gondoljunk bele, mit jelent a "fórum". Ugye az ókorban a római piacot hívták így, ahol a görög agorához hasonlóan a város férfiai megvitatták az aktuális helyzetet - bármely aspektusban.

    Létezhetett ott offtopik? Nem valószínű. Ha egy témáról beszéltek, nyilván mindenki ahhoz szólt hozzá.
    Durva trollkodás? Kizárt. Ott a "banhammer" hamarabb lesújtott volna, csak fizikai formában. :DDD

    Ez ugyanolyan, mint egy nyílt seb. A legjobban a közvetlen napfény gyógyítja. (nyilván a vérzés elállítása után)

  • nyisziati

    veterán

    válasz Kalandor #512 üzenetére

    Épp csak a bizonyítással maradtál adós. :)

    A fórum funkciója pedig nagyon hasonló az agorához.

Aktív témák