Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppa

    tag

    válasz Slack #3 üzenetére

    Sok olyan vállalkozás van, akiket nem a profit maximalizálása hajt. pl.: az én cégem is ilyen volt és ismerek több másikat is. Olyan cégvezető is van, akinek fontos a fenntarthatóság, mint ahogyan olyan ember is van, aki kevesebb műanyagot, vagy centtarthatóbb terméket vásárol. Az, hogy egy vállalkozás profitábilis, szerintem egy visszajelzés az emberektől, hogy erre így, itt és most szükség van. Az enyém is az volt. A nagyobbak közül személyes tapasztalatom van a DM-el, ahol szintén másképpen fordulnak az alkalmazottakhoz és a profithoz is. Fontos, hogy profitábilis legyen, de nem mindenáron és nem minden határon túl.

    Tech oldalon szerintem jó példa a duckduckgo vs google üzleti modellje közötti különbség. A duckdukcgo go is hirdetésből él és a google is. Mindkettő profitábilis, de a hirdetésékhez, a profithoz és végső soron az emberekhez való hozzáállásuk különböző.

    Úgy gondolom, hogy a jelen korunk demokráciája nemcsak négyévente, hanem minden nap a vásárlásainkban is él. Azzal is nagyban alakítjuk a körülöttünk levő világot, hogy mire szavazunk a pénzünkkel. Van aki nem teheti meg, hogy a szíve szerint szavazzon, mások megtehetik, de nem érdekli őket, vagy csak ez egyéni hasznukra koncentrálnak, ahonnan nézve teljesen értelmetlennek tűnik protonmail-re előfizetni gmail helyett.

    Én személy szerint nagyon tudok lelkesedni azokat a cégekért, akik a világ anyagi lerablásánál magasabb szinten vannak, vagy ha látom, hogy amit csinálnak az fontos nekik, még akkor is, ha nem találok meg valamit a keresőjükkel.

Új hozzászólás Aktív témák