Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    "ti használnátok 2018-ban ennyire kis méretű, de a nagyok tudásával megáldott mobilt?"
    Nagyon nem.

    Régen i5-öm volt. Mondtam is: de hülyék ezek az óriástelefonos arcok, mi a fenének nagyobb. Aztán i6-ra, majd i6s-re váltottam. A második nap megértettem, hogy a nagyobb kijelzőnek számomra csak előnyei vannak. Tehát megszokam. Mondtam is: milyen hülyék ezek az extra-óriástelefonos arcok, mi a fenének kellhet ennél is nagyobb telefon, még a zsebedbe sem fér be... Aztán hozzám került kölcsönbe egy i6s Plus. Másnap váltottam is Plusra, annyira szuper volt. A zsebbe is simán befér, csak a svéd zsebbel nem volt igazán kompatibilis, de olyat úgyis ritkán hordok, akkor becsúsztatom a táskába addig. Ez már tényleg "munkaállomás is", nem csak telefon. Gyakorlatilag kényelmesebb rajta egyszerűbb ügyeket intézni, mint egy tableten vagy laptopon. (Pl: mire kivenném a tabletet a táskámból, már válaszoltam is egy emailre a nagy telefonon. Kényelmesen, az átlagosnál vastagabb ujjaimmal mellett is kb. 0 mellégépeléssel.) Többé nem vennék kisebbet. Ismerek időseket is, akik i6/i7/i8 Plust használnak óriási betűmérettel. Nekik hatalmas "plusz", hogy olvasószemüveg nélkül is meg tudnak nézni valamit gyorsan a neten, mikor éppen szükséges. mindezt persze úgy, hogy ott lehet a zsebükben, hiszen ez "még" egy telefon, nem egy böszme tablet.

    Most i7 Plus-om van, i8-at nem tartottam nagy durranásnak, az X pedig kicsi nekem, így én most csakis Xs Max-ra váltanék.

  • mepet

    addikt

    válasz HUTCHDB #110 üzenetére

    "az apple, az altala korabban "örökérvényűnek", etalonnak titulalt megoldasokat, sajat maga rugja fel"
    Nem inkább csak egyes nagy hangú fanok szemében örök érvényűek azok a megoldások? (Bocs, ha nem így van és Steve Jobs, vagy az utódja állított ilyet valaha, hogy örök az iphone mérete. Én ilyenre nem emlékszem, bár nem láttam az összes keynote-ot végig, csak néhányat. Pl. a legelső iphone bemutatója, na az felejthetetlen élmény volt. Ott sem a méretről szólt a történet, hanem arról, hogy az iphone ujjal - stylus és a kijelzőtől helyet raboló gombok nélkül - vezérelhető mobil. Most is az.)

    Én pl. a 75. hsz-ben leírtam, hogyan változott a saját véleményem az ideális mobiltelefon méretről. Feltételezem a többség véleménye is változott. Vagy hasonlóképpen, mint az enyém, vagy másképp.

    Én - egyelőre - nem látom a becstelen sunyiságot, vagy mit. :B

  • mepet

    addikt

    válasz HUTCHDB #113 üzenetére

    Köszi, hogy kikerested a cikkből, az én figyelmem elkerülte!

    Az amoled sztorira emlékszem, eléggé megkésett vele az Apple. Viszont ilyen hangokra nem emlékszem, hogy "használhatatlan amoled". Én pl. hiányoltam ezt a featuret első ránézésre is az iphoneból.

    A péklapát sztorira viszont konkrétabbak az emlékeim. Tényleg ez volt a "közmegegyezés", hogy hülyék a péklapátosok. Azt feltétlenül hozzátenném, hogy ezt egyáltalán nem csak az iphoneos közösségtől hallottam, hanem mindenkitől, akinek még nem volt péklapátfonja. Sőt, szerintem még én magam is vicceltem ilyennel baráti társaságban valamelyik Note-al kapcsolatban. Hát nem tudom, emiatt pl. a barátságom a note tulajjal nem ment tönkre ettől, sőt, úgy kb 1 sec alatt túltette magát rajta, vagy csak odaszúrt valami "isheep" vagy "applesznob" szöveget, mint az szokás egy ilyen parttalan vitában. :)

    Még továbbra sem világos számomra, hogy mi az Apple bűne a szemedben a telefon kijelző méret szemszögéből. Az a bűnük, hogy késve jelentek meg péklapát telóval? Vagy az a bűnük, hogy jelenleg nincs "kicsi" csúcs készülékük a kínálatban?

Új hozzászólás Aktív témák