Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz mepet #111 üzenetére

    Szerintem sokan csupán kénytelenek váltani méretben. Egyik topicban olvastam, hogy a fórumtárs rühelte a notchot, de mivel az általa preferált márka olyan telóval rukkolt elő, megvette és megszokta.
    Magamból kiindulva 5 coll körüli telefonokat preferálom, egyszer vettem egy 5.5-ös telót de nagy volt. De akkor ugye volt káva.
    Most a kávanélküli designál 5, vagy akár 6 collos telefon is szerintem jó lenne.

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz mepet #111 üzenetére

    Pl:

    A mellett, hogy en is hasznaltam iphone-ot (utoljara x-et) van a csaladban harom is, itt is, es mashol is leirtam mar, hogy kimondva, vagy kimondatlanul is allandoan oda jutunk, hogy mindent ok talaltak ki, vagy tokeletesitettek, es pont most, es pont igy kell bevezetni, ahogyan ok teszik.

    Anno, mikor samsung galaxy s1 utan csunyanak, kontraszttalannak ereztem a kijelzot, mindenki az amoled hasznalhatatlan mivoltarol beszelt.
    Most mi van...az amoleddel szerelt iphone a legjobb.
    Mikor mar reg 5" kornyeken jart az ellenoldal, nem csak a topikokban, hanem egyes ismeroseimnel is a korabban emlitett "peklapat" gunyolas es a lesajnalo mosoly ult az iphonosok arcan, sot egesz egyszeruen legagyiztak pl. egy hTc m7-et...
    A samsung note-ok, es az abbol "kiindult" kinai gyartok, akik 6" kornyekere leptek, egyszeruen a pajorativ ertelembe vett "gagyi kinai" szoval lettek illetve.
    De ugye jott a 6 plus, es minden perfect, minden remek, tokeletes lett.

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • somogyib

    őstag

    válasz mepet #116 üzenetére

    "Azt feltétlenül hozzátenném, hogy ezt egyáltalán nem csak az iphoneos közösségtől hallottam, hanem mindenkitől"

    Ebben igazad van, amikor bejöttek a nagy képernyők, akkoriban mindenki "péklapáltolt".

    [ Szerkesztve ]

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz mepet #116 üzenetére

    Leírtam, hogy mire gondolok, de ezek szerint nem "ment át".

    Ha az visszakanyarodunk az időben, akkor egyértelműen látható volt, hogy az apple ragaszkodott az általa használt formához, mérethez, szó szerint foggal körömmel.
    Érdemes végignézni az itteni egyes iPhone-okat bemutató teszteket, sorra azzal kezdődnek, hogy nincs érdemi változás, úgy néz ki mint az előző, és ez főleg igaz volt a kijelző méretre, amihez szorosan kapcsolódik a jelen topikot indító hír, hiszen, (iPhone használói szemmel) most meg átestek a ló túloldalára, de erről később.
    5-6 éve már aktuális volt a "nagyítás", de ők azzal érveltek, hogy úgy jó, ahogyan ők azt megoldották, és erre felült a használó közönség is, és egyszerűen használat nélkül szólták le a nagyobb méretű készülékeket.
    És ez itt a lényeg, vagyis használat nélkül, és ezzel párhuzamosan az androidok negatív színben történő feltüntetésével.

    Sőt, ha valaki (mint esetleg most én itt) be merte írni, hogy az éppen aktuális évben ez már kicsi, régimódi, elavult (pl. kijelzőméret, felbontás) akkor egyből TRRROOOLLLLL jelzőt kapott. (Mint, ahogyan most én is megkaptam ennek ellenkezőjekor, vagyis arról írtam, hogy korábban "kicsi volt a divat"...)

    Ezért írtam:
    "Azt lathatjuk, hogy az apple, az altala korabban "örökérvényűnek", etalonnak titulalt megoldasokat, sajat maga rugja fel, sot szamomra sunyi, es becstelen modon talalva."

    Ahogy fentebb írtam, maga az apple ragaszkodott 6-7 évig az addig örök érvényűnek mondott kijelző mérethez és sunyin most meg előrukkol ezekkel az ÓRIÁSOKKAL, becsapva saját közönségét IS, értem ez alatt a cikk végén feltett kérdésre való utalást, vagyis, hogy most már abszolúte meg is szüntetve azt a méret-szegmenst, amit még sokan használnának. (no nem SE, hanem mondjuk i8 méretre gondolok.)
    (Folytatom ezt tovább, de joey04 is címzem, így egyben válaszként is írom neki is a következőket.)

    (#117) joey04!
    Jó olvasni akkori megnyilvánulásaidat, ebből is látszik, mikor lehettem én TRRROOOOLLLL a szemedben korábban is.

    De az nem tűnik fel, hogy most meg teljesen mást akarnak (szeretnének) a torkodon lenyomni?
    Nem az enyémen, mert nekem semmi bajom a MAX méretével! (Sőt, ha hazánkban lenne fizikai Dual Simes verzió, meg is venném.)
    Nekem bajom a tálalással, az éppen aktuális pozitív, vagy negatív hype-pal van.
    (Majdnem) szó szerint szektának érzem ezt a sok millió használót, akiknek egyszer ez a jó és tökéletes, máskor meg az.
    Nekem ezzel van gondom, vagyis ahogy azt itt néhány hozzászólással ez előtt példákkal illusztráltam.
    A baj az (szerintem), hogy magának a cégnek formáló, viselkedési formát alakító hatása is van ezzel a hozzáállásával.

    Politikában szokták ezt használni, de ide is tökéletesen illik: kettős mérce.

    Ha nekem egyik pillanatban ez az elvem, akkor a másik oldal mind szar, nagy "péklapát", viszont, ha valami korábban szar volt, de most az iPhone alkalmazta, akkor az már hibátlan.

    Az általad linkelt iPhone topikos hozzászólásom előzményeit azért érdemes elolvasni, és nem csak kiragadni a te véleményedet, hiszen számomra egyértelműen az előbb taglaltak jönnek át, vagyis az, hogy az iPhone csak jó lehet, az ő megoldásai hibátlanok.
    Állítják ezt "szakmai" topikban és akkor is, ha fogalmuk sincs egyeseknek, hogy pl. az eSim valóban használható -e a mindennapokban a mai Dual Sim-es készülékekkel azonos módon, vagy, hogy egy iPhone 6 még mindig annyira jó telefon, hogy attól több nem is kell...
    Szóval mind a brand, mind a hozzá, köré tudatosan épített felhasználók felsőbbrendűsége visszataszítást, ellenállást kelt bennem és másokban is.
    Lehet erről vitázni, hogy az én hozzáállásom a rossz, de van egy mondás, ami ide is illik, nem csak tisztességesnek kell lenni, hanem annak is kell látszani.
    Ők még a látszatát sem kívánják megtartani....

    (#118) joey04 !
    Semmi fröcsögést nem találok benne, nyilván akiknek fáj az igazság, azok értelmezhetik úgy is, de az az ő, jelen esetben a te bajod!

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • Syl

    nagyúr

    válasz mepet #116 üzenetére

    >Az amoled sztorira emlékszem, eléggé megkésett vele az Apple.

    És sajnos félmunkát végeztek vele. Sehol a Dark mode (cserébe megkaptam OSX-en), sehol az Allways On Display :(

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák