Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaci84

    őstag

    válasz Raysen623 #326 üzenetére

    Értem én a szélsőséges példát, de akkor Te se hozd vonatkozásba a szabadság és a bolt zárva tartást. Tudom, hogy különféle munkák más más áldozatot követelnek, de nem az a cél, hogy ezt a lehető legkisebbre csökkentsük? A kényelmen kívül nincs más ésszerű magyarázat a nyitva tartásra vasárnap. Zárva tartással energiát is lehet spórolni, persze ne túl sokat, de legalább ez is egy kézzel fogható indok. Olyan törvény is van, hogy nem lehet 50kg-nál nehezebbet emelni munkahelyen. Akkor ez is felesleges, mert aki ilyen helyre megy tudja mit vállal? Vagy ezzel a példával is lecsúsztam a túloldalra?
    Ha csak Vasárnap lehet együtt a család az is nagyon kevés szerintem. És a munkáltató csak egy Vasárnapot kell, hogy kiadjon egy hónapban, a többi vasárnapra kötelezheti. És hova menjen máshova a szerencsétlen? Jó eséllyel amikor annak tanult még nem voltak ezek az őrült nyitva tartások, vagy ha tudta is ezt nem olyan könnyű máshova átnyergelni.
    Mindkét oldalról lesz akinek fájni fog nem ezt mondom. De azért ennyire felháborodni, ami legalább pár családnak jó lesz. Legyen meg az örömük ha már így alakult.
    Én is szoktam vasárnap vásárolni, nem haza beszélek, de az a nagy vita akkor is önzőségből alakult

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák