Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz bkercso #132 üzenetére

    "Senki nem kényszeríti az embereket házasságra. A válás/szeretőzés sok szenvedést okoz a családtagoknak, tudom."

    Lehet, hogy szó szerimt nem kényszeríti házasságra az embereket, de hátrányosan megkülönbözteti azokat, akik nem házasok, a különböző kedvezményekkel, ezért (is) nagyon gyakori az olyan házasság, amiknek inkébb nem kellett volna megtörténnie. Meg a társadalmi elvárások miatt, rossz beidegződések, hagyomány miatt is gyakori, hogy az az első, hogy két ember, ha megismer egymást, együtt élnek egy ideig, rögtön szaladnak ész nélkül a házasság-közvetítőhöz/oltárhoz, mert apuci/anyuci is sürgeti, rossz szemmel nézik az emberek a "törvénytelen" kapcsolatot, pletykálnak (főleg falvakban jellemző az ilyen), ha meg gyerek jön, akkor pláne automatikus, hogy azonnal összeházasodnak az emberek.

    "Ártanak vele nekem is, mert én is a társadalom része vagyok. Egyik ismerősöm állami pénzen váltott nemet, az én adómból. Peraze neki többet ártottak ezzel, szerintem. "

    Először is szerintem kissé kevered a dolgokat , először az ókori görögök és a homoszexuálisok, aztán a gondolatod már a nemváltókkal zárod...

    Nem hinném, hogy csak hirtelen ötlettöl vezérelve egy durva buli után másnaposan döntött úgy az ismerősöd, hogy poénból megváltoztatja a nemét. Valószínűleg nagyon is indolokolt volt a dolog. És úgy tudom elég sok szűrön kell átmennie az illetőnek, szakértői véleményekre alapozva bizottság dönti el, hogy indokolt-e a nemváltoztatási kérelem, és utána jöhet csak az orvosi beavatkozás, és a társadalombiztoítás csak a költségek 10%-át finanszírozza, 90% "önerő". A transszexuálisok nem homoszexuálisok, és nem is transzvesztiták, hanem genetikai/pszichés betegek, akik kezelésre szorulnak. (és a műtét sem gyaratálja a problémájuk megoldását)

    "Nekem is van pár homokos ismerősöm, és rájuk nem a jó családi légkör jeélemző. De ha propagálják, divattá teszik, akkor terjedni fog, az biztos."

    Na akkor vissza a homoszexuálisokhoz: Nem hinném, hogy ez divat dolog lenne. A családi légkör minősége szerintem meg teljesen független a szexuális orientiációtól. Nekem sokkal több olyan hetero ismerősöm van, ahol nem igazán jó a családi légkör, mint homokos.
    Persze ebben talán az is szerepet játszik, hogy nincsenek nagyon homokos ismerőseim, akik meg igen, azoknak a családi körülményeikről se tudok túl sokat. De elképzelhetőnek tartom, hogy lehet abban valami, amit írsz, ha igen, akkor ebbe szerintem az is szerepet játszhat, hogy Magyarországon elég erős még mindig a társadalmi elutasítás velük szemben.

    "Ezek az emberek nem szeretnének azégyenbe kwrülni, így elfogadtatják, sőt ráerőszakolják elhajlásaikat egész társadalmakra. Persze mint mindenhez, emnek is találtak támogatókat."

    Bocs, de ez már összeesküvés-elmélet kategória :D ...

    "A jogegyenlőségen már rég túlvagyunk. Most ott tart a folyamat, hogy a hagyományos értékrend hirdetését gyűlöletbeszédnek titulálják és büntethetővé teszik. Tényleg ez megy..."

    Hol? Csak egy példát mondj! Persze ez attól is függ, te mit értesz pontosan "a hagyományos értékrend hirdetése" alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák