Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz Reinkz #17 üzenetére

    Mert a HDMI sokkal elterjedtebb és napi szinten ugyanazt nyújtja, mint a Display port (szerintem egyelőre elhanyagolható ez a 4k@60hz kérdés - bár 2.0-van ez is lényegtelen már -, monitornál féltucat akadálya van még a 4k terjedésének, TV-re meg nem kell a 60Hz képfrissítés). a DP később "lépett be a piacra", kisebb volt a támogatása, mégha szabvány is. Az ár és a jogdíj meg elhanyagolható.
    Nem lefizetésről van szó, hanem elterjedésről, felhasználói szokásokról. HDMI van mindenen (kijelzők, mobil cuccok, VGA-k), akik átálltak már nem akarnak megint új kábeleket vásárolgatni, főleg hogy sokan nem nagyon értenek hozzá és a parasztvakítós 4-5 ezres MediaMarkt kábeleket vették hozzá.

    A BD v pendrive offhoz:
    100GB kapacitásnál (meg úgy általában) 3-4-szeres különbség a flash memó és a BD között, de ipari áron szerintem még nagyobb a különbség elég csak a 99/199/399Ft-os DVD-filmekre gondolni, amiket szinte fillérekért gyártanak kétoldalú DVD-kre.
    Sajna BD-író/olvasó pénzbe kerül, de ha én direktbe vennék filmeket (kábeltv-HBO-torrent helyett), akkor rááldoznék 20-30 ezret lejátszóra, másrészt meg penyóhoz is kéne USB-s lejátszó, hát még ha tennének rá valami speciális másolásvédelmet (amihez esetleg megint újabb doboz kéne a régiek helyett).
    Talán majd a jövőben lesz belőle valami, egyelőre én nem sok esélyét látom de a 4k filmezésnek sem látom túlzott értelmét, egyszerűen már túl sok tárhelypazarlással és kevés plusz eredménnyel jár.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Reinkz #20 üzenetére

    Aki 4k monitorra pályázik, az általában 2-3 évente cserélgeti a kártyáit, szóval mire oda kerül sor, valószínűleg már válogathat az illető HDMI 2.0-ás és DP 1.2-es csatlakozók közül.
    Manapság ahogy én tudom, inkább azok használnak DP-t, akik professzionális monitorokban (~80-100k-s árkat.), töbmonitoros rendszerben gondolkoznak, a "köznép" számára idegen tehnológia.
    A DSUB (VGA) csati már lassan kiesik a versenyből, ha a DVI is kikopik, szerintem csak akkor lesz valódi esélye a DP-nek elterjedni (ugye akkor marad a HDMI+DP). Az én 7870-es kártyám így néz ki: 2xDVI 1xHDMI 2xminiDP, de ha egyszer nincs emberi áron DP-s monitor...(sőt DSUB-átalakítóval kell használom)

    Egyébként szvsz itt nem HDMI vs DP-ről van szó, ennél sokkal siralmasabb a helyzet. Megnézed az alsó szegmenst, ugyanabból a monitorból mondjuk van 28 000Ft-ért van VGA csatis, 29 000-ért DVI+VGA csatis, 33 000-ért meg mondjuk DVI+VGA+HDMI csatlakozós.Pedig gyártási költség szinte megegyezik, csak szeretik szopatni és lehúzni az embereket.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • velizare

    nagyúr

    válasz Reinkz #17 üzenetére

    tv != monitor. a tévé a házimozik és a konzolok megjelenítője, nem a számítógépé. ezért inkább olyan csatlakozókkal látják el, amire egy konzolt vagy lejátszót, vagy házimozit rá lehet kötni. ez általában meg szokott felelni a számítógépeseknek is, mert dvi azért általában van nekik, azt meg lehet alakítgatni hdmi-re, ha nem lenne dvi bemenet.
    a 4k némileg felkavarja az állóvizet, de ennél nagyobb felbontás egyelőre nem reális hm felhasználásra.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák