Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz Reinkz #20 üzenetére

    Aki 4k monitorra pályázik, az általában 2-3 évente cserélgeti a kártyáit, szóval mire oda kerül sor, valószínűleg már válogathat az illető HDMI 2.0-ás és DP 1.2-es csatlakozók közül.
    Manapság ahogy én tudom, inkább azok használnak DP-t, akik professzionális monitorokban (~80-100k-s árkat.), töbmonitoros rendszerben gondolkoznak, a "köznép" számára idegen tehnológia.
    A DSUB (VGA) csati már lassan kiesik a versenyből, ha a DVI is kikopik, szerintem csak akkor lesz valódi esélye a DP-nek elterjedni (ugye akkor marad a HDMI+DP). Az én 7870-es kártyám így néz ki: 2xDVI 1xHDMI 2xminiDP, de ha egyszer nincs emberi áron DP-s monitor...(sőt DSUB-átalakítóval kell használom)

    Egyébként szvsz itt nem HDMI vs DP-ről van szó, ennél sokkal siralmasabb a helyzet. Megnézed az alsó szegmenst, ugyanabból a monitorból mondjuk van 28 000Ft-ért van VGA csatis, 29 000-ért DVI+VGA csatis, 33 000-ért meg mondjuk DVI+VGA+HDMI csatlakozós.Pedig gyártási költség szinte megegyezik, csak szeretik szopatni és lehúzni az embereket.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák