Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Érdekes cikk lenne, de én sok információt hiányoltam belőle, ami miatt elég félrevezető tud lenni.

    A cikk soha egyszer sem téri ki a videokártyákban található hardveres enkóderekre, ami pedig szerintem elég nagy hiányosság, figyelembe véve, hogy azok nagyságrendekkel fejlettebbek, mint ez az Avermedia termék.
    20.000 Ft-ért egy asztali gépbe már lehet kapni GTX950/960-at, ami a földbe döngöli a cikk alanyát enkódolás terén.
    Egyszer lett megemlítve, hogy laptop, a CPU résznél, de az sajnos lemaradt, hogy a notiban milyen VGA található. Feltételezem, hogy a notihoz vetted, de talán abban is van olyan VGA, ami tud hardveres enkódolást. Mondjuk azt sem értem hogy miért notin akarsz streamelni amikor az adatlapodon van egy nagyságrendekkel erősebb asztali gép, erre se ártott volna kitérni pár szóban.
    Az összegzésnél aztán megint PC-t említesz, szóval ez nagyon kaotikus így. Most akkor milyen konfigon/gépen akarsz streamelni és pontosan mit?

    PC-hez 20.000 Ft-ért ez nagyon rossz vétel, lásd fentebb, ennyiért GTX 950/960-at is kapni, azokban pedig az 5. generációs NVENC motor csúnyán leiskolázza ezt a cikk alanyát.

    Azt sem értem miért emelted ki, hogy tud AVC kódolást, amikor az már annyira öreg kodek, hogy kb egy kenyérpirító is tudja már, persze hogy az azt megelőzőhöz képest, de egy HEVC vagy neadjisten AV1 mellett már nem rúg labdába. Itt pedig megint bejön az NVENC motor nem kis előnye, egy GTX 950/960al még H.265-ben is enkódolhatsz magasabb felbontáson és sebességgel, mint az Avermedia esetében.

    A mai világban ahol a 60 fps stream/videó mondhatni standard lett, a 30 fps maximum szerintem egy vicc, kivéve ha az ember konzolról akar felvenni anyagot és ez az egyetlen szcenárió, ahol értelmét látom a kártyának. A cikkből viszont nem ez jön le, hanem, hogy PC-n akarsz felvenni játékokat, ahhoz pedig szerintem ez egy értelmetlen termék.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák