Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    szerintem itt a technológiát és az általa nyújtott lehetőségeket kellene nézni és nem azt, hogy most konkrétan hogyan demózták...
    nyilván nem az lesz a No1 felhasználási mód, hogy videochat -ben egy sima webkamera kép helyett az avatar lesz, hanem sokkal inkább a (multiplayer) játékokban még személyesebb tud majd lenni az avatar...

    mondjuk a kinect -et is hogy fikázta mindenki amikor kijött... "ki az a hülye aki controller helyett ugrál a TV előtt"... majd rájönnek erre is, hogy jó dolog :P

  • oO7

    őstag

    válasz h-yle #23 üzenetére

    miért is felesleges, céltalan, értelmetlen, haszontalan és főleg miért körülményes ?
    Amit itt bemutattak az egy demója volt a technológiának... nagy valószínűséggel nem a video chat kiváltása lesz a cél, hanem a játékbeli avatarok még személyesebbé tétele... szóval az első 4 "érved" ki is lehet lőni... azt meg nem tudom felfogni, hogy mi a körülményes abban, hogy ott álsz a TV előtt az avatar meg lemásolja a mozgásod és az arckifejezéseid...
    de te már a kinect -es híreknél is rendre jöttél a hülyeségeiddel, hogy halva született ötlet meg semmi fantázia nincs benne meg blablabla... szóval annyira nem vagyok meglepve, csak egyszerűen nem értelek

    amúgy a video chatnél is lehet értelme a dolognak... amikor a nagy nyári melegben egy szál f***ban tespedsz a kanapén nem hinném, hogy valóban annyira kötődnél a sima webkamerás video chathez :D
    de amúgy tipikusan játékoknál pl egy wow szerű játéknál is látod a csapattársaid avatarjának arcát... hát most annak lesznek arckifejezései meg mozogni fog a szája amikor beszél meg a nagy boss-killes screenshotnál olyan testhelyzetben állsz be ahogy akarsz és olyan képet vágsz amilyet akarsz... szerintem poén és mindenképpen hozzáad a játékélményhez

    [ Szerkesztve ]

  • oO7

    őstag

    válasz h-yle #31 üzenetére

    az xbox -os avatarokat konkrét játékokban is lehet használni, de feltételezem, hogy maga a technológia úgy általánosságban elérhető (vagy az lesz) a játékfejlesztők számára így azt a saját játékukban lévő avatarokra/karakterekre is rá tudják húzni...

    mondjuk lehet én szemlélem kicsit máshogy ezeket a dolgokat, de én szinte mindig inkább a technológiai hátteret figyelem és nem az esetleges konkrét, bemutatott demót... szakmai ártalom :D

  • oO7

    őstag

    válasz adamssss #33 üzenetére

    hát az úgy kb amolyan tipikus mission impossible jellegű feladat lenne... és még jó eséllyel ideális körülmények között is hulladék végeredménnyel tudna csak szolgálni... gondolj akár csak olyan apróságra, hogy ugye akkor nyilván a webkamera képe alapján lennél textúrázva -> fényvetülések, árnyékok stb kicsit irreálisan tudnának kinézni...
    plusz aztán abba is gondolj bele, hogy itt a kamera csak feled szemben van... mégis hogyan modellezzen le olyan részeket amiket nem is lát ?

    ezzel ellentétben egy virtuális karakterre van átvíve a te testmozgásod elég jó pontossággal ami aztán úgy jelenik meg a maga kis virtuális környezetében ahogy az elvárható is tőle...

Új hozzászólás Aktív témák