Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Zanik #53 üzenetére

    A logkád alapján ha nem tud a notijával játszani, akkor tanul. Pfff, ezt gondold át. Totál fals. Az emberen múlik, nem a notebookon, hogy mit csinál.
    Átírom az elsőt:
    1. Gamer desktop otthon, kicsi, hordozható noti a kollégiumban - hétvégén otthon játszik, egyetemen tanul, kollégiumban tanul (és esetleg casual játékokkal játszik) - oké"
    helyett: koleszban nem tud játszani, mert gyenge a notija, tanulni nincs kedve. Keres társakat akik hasonlóképpen vannak. Együtt elmennek a koleszból kocsmázni, csajozni. Tök jó, csak egy büdös vasuk nem maradt. Egyszercsak valaki behoz egy gramm füvet. Elszívják négyen és egymáson röhögnek, hogy ki milyen hülye lett tőle. Milyen jó és csak kétezer, az fejenként ötszáz, "szívjunk be holnap is", tehát:
    hétvégén csinál amit csinál, jó esetben tanul, de gyakorlatilag már az is jó ha kipiheni magát, egyetemen másnaposan szürcsöli a koffeines levet, valami ragad rá, koleszban betép a spanokkal azt beleszarik, vizsgák előtt egy nappal tanul. Mire végez a fél agyát elszívta meg elitta meg van egy kettes-hármas diplomája a kocka szobatársa aki a gamer laposon játszott szintén kettes-hármassal végez de legalább nem szívta el a fél agyát és majd a munkahelyen meg tudja tanulni azt amit meg kéne. Döntsd el melyik a jobb, de aki link az link. Tökmindegy milyen notebookot veszel neki.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz doser0717 #117 üzenetére

    Én levelezőn adtam elő a dipit, de olyan emberrel nem találkoztam, aki ne tudott volna vizsga előtt mondani valamit arra a kérdésre, hogy "mit nem tudsz?" Ha valaki koleszban nem tanul azért nem tanul, mert nem akar. Tanulni mindig van mit. Ami érdekli azt elolvassa ha van gamer notija akkor is. Az olyan 70 és a halál közt lévő gyökereket kéne kihúzni az egyetemek talajából akik filozófiatörténetet tartanak a kredit miatt tölteléktárgyként a seholsemmi bölcsész szakokon. Ezt mondja a gyerek 2011-ben:
    "Az őselem a víz a föld meg a vizen úszó korong." Ezt tanuljam meg 10-ből 9 szakon? Ezt? Teszek rá hogy ki mondta, mikor mondta, hogy görög volt e és hogy volt e szakálla. Munkaerőpiacra készülök nem a legyen Ön is milliomosba B+, majd bevágja a koleszajtót elindul a fénymásolóba puskát kicsinyíteni aztán meg a B középbe, hogy mi lesz este... Utána meg már csak megszokásból beleszarik, akkor már késő ... és mikor teszik be ezeket a tölteléktárgyakat? Naná hogy rögtön első félévben :C

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Zanik #119 üzenetére

    Ha nem tudsz megbízni a gyerekedben az azt jelenti, hogy a kapcsolatotok felszínes és nem bizalmi.
    1, Valszeg nem vagy jó apa (Nem katasztrófa, keveseknek jön össze. Ettől még jó irányba tudod terelni/kényszeríteni, ha kell.)
    2, Ne küldd koleszba! Mivel már régen fogalmad sincs, hogy a sráccal vannak e lelki gondok, mert semmit nem mond el neked, így a családi kör az egyetlen, ahol még valamennyire rálátsz és ha veled él, azért néha kénytelen érintkezni veled, képben tudsz maradni, hogy mi újság. Hétvégenként nem jön le ha gáz van, illetve ha már egy hétvégére sem tudja összeszedni magát és látszik rajta, hogy nem okés, akkor már túl nagy a baj. Szerintem ha egy szülő nem érzi hogy a kölke elég érett ahhoz, hogy ne csessze szét a saját életét, vagy lövése sincs arról, hogy mennyire érett, mert felszínes a köjökkel a kapcsolata és csak azt látja rajta hogy azt mondja, amiről a köjök úgy hiszi, hogy hallani akarja, akkor ne küldje koleszba. A távaggódás nem gondviselés. Érdemjegyekből ismerni a saját gyereked életét azért elég gáz. Legalább annyira, mint ilyen nyakatekert módon önigazolást találni, hogy én azzal terelem a kölköm jó irányba, hogy elhajtom a csába koleszba úgy, hogy fingom sincs hogy neki való e egyáltalán, mert nem bízom benne. Nem tudom hogy ismerem e, de azt tudom, hogy ha nem veszek meg egy drága cuccot neki, akkor nagyobb az esély rá, hogy többet fog tanulni, mert ha megvenném szerintem szart se tanulna. Ja de egyetemre akar menni, bár igazából nem is kérdeztem, hogy akar e... lehet nem is akar, csak én akarom, miután a szakot is én választottam neki, így az első perctől kezdve utálja, de ha nem kap gamernotit akkor azért tanulni fog, biztos úgy lesz. Mi vaan? Nem ... ez ... nem, nekem ez ...nem, hagyjuk. Szerintem a felsőoktatást már az embernek kell akarni. Ha akarja, akkor meg tökmindegy, hogy milyen ingóságai vannak, mert akarja.

    ...ez nagyon OFF, hagyjuk. Maradjunk abban, hogy nem a gamer notin múlik a srác sorsa. Elszúrhatja Ő is, az apja is meg mindkettő egyszerre.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz economist #124 üzenetére

    Ne legyél gyík, ami most 500k az jövőre a fele (se). Lehet 3 év múlva nagyon jól fog jönni sokaknak ez a cikk, amikor az apróban meglátják ezt a notit 50k-ért. ;]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz zörbi #127 üzenetére

    Most egy 5670 alatti VGA mire jó, amire egy mai IGP nem jó? :U Notitéma meg olyan, hogy annyira variáció egy témára az összes lovkosztos cucc, hogy pont nem egy tesztben lehozott infó dönt, hanem a gariidő, a szervízháttér, hogy közel van e ahová vinni kell ha elpusztúl benne valami stb. Majdnem mindegy melyiket veszed, ha két évente cseréled és 3 év gari van rá nem? Százféle saját notit behoznak nekem a kolegák, hogy nézzek rá. 10-ből 9 persze vírusos, a maradék meg... DVD meghajtó kuka- ez a leggyakoribb thinkpad-eknél, a többinél meg a bad sectoros HDD vezet, meg a selejt töltő. Ugyanaz mind, egyik lassabb, mint a másik. Rendre ami ilyen csillivilli lakkhatású ilyen-olyan style női csicsanoti, na annak van a sarokborítása letörve, ahogy nyitod recseg ropog, a tapipad elkészülve megy mindenfelé, igazi fos mind. Picit idősebben a HP-k meg a Lenovok tartják magukat, bár pár Lenovo-nak az alja simán reped, már az se a régi, mióta nem IBM. Dell-t például nem is tudom mikor láttam utoljára, senki nem vesz, de az Acer, Fujitsu, Asus fosokat bezzeg horják egyiket a másik után, mind ugyanaz a szar, nyugodtan vedd, amelyiket akarod. Egyiktől se ázik el a bugyim. Akkuból kapsz valami cart bele, ami majd faján letérdel egy év után ilyen 40 percesre aztán szasz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz rudi #136 üzenetére

    Na jahh. Meg hát bármilyen objektíven is teszteltek... Lecammogtam 4db Lenovo L512-vel a szerverbe (pinceszoba), unottan húzom magam mögött a kiskocsit, rajta a dobozok, mind vatta új. Kibontom, USB-s HDD elő, elmentett lemezképből telepít mindenestűl, (mert volt már ilyen nálam), szóval a végére mind a négyen ugyanaz van bitre szoftveres oldalon. Na jó, felfrissítem a vir.def. adatbázist -gondoltam naívan- , mert picit régi a lemezkép. Első: fogdosom, nyitom-csukom, tapizom, "hmm végülis egész jó, láttam már szarabbat is" -mondom magamban- aztán elérek a harmadikig és hopp 30% alatt a wifi. Elkezdem frissíteni, hopp meg is szakadt pff... áhh, hagyjuk. A többi L512 ilyen 50-60%-on ugyanott és tökugyanaz a hardver, bitre ugyanaz a telepítés és nem mondhatom, hogy rossz benne a wifi, mert működik, csak a seggembe kell dugni hozzá az antennát. Szóval egy szar már itt is maradt a nyakamon, már előre hallom a téves hibabejelentő telefonokat, hogy nem megy a wifi router és még el se kezdtük használni. Most ezek után hogy mondjam rá, hogy ennyiért jó választás? Szinte bármilyenből veszel többet, mindegyik típusban lesz olyan, ami felejtős.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz t72killer #145 üzenetére

    Befejezve a mondatod:
    "...ami max a masszívabb AMD igp-kről modható el" amik miatt hülyeség ilyen VGA-kat venni, mivel csücsülsz rajta pár hónapot, addigra már lazán telítődik a piac ilyen IGP-kel, és eladhatatlan lesz a VGA-d, aztán nyomhatod vele a sztárkráftot még 10 évig, mert gyorsabb meg nem lesz. Persze ettől még lehetne teszt azzal a végszóval, hogy "nem ajánlott" ilyen VGA-t venni, csak akkor meg olyan VGA-król nem maradna idő írni, mint a GTX460, ami meg egy egész jó kis cucc volt annó, amikor a cikk kijött róla, én spec használtam is egy kicsit egyet. Szerintem aki anyagiak miatt nem vesz mást annak ott a használtpiac, ahol szvsz, erősebb VGA-t kap azon az áron, amit a boltban kicsenget egy ilyen belépő VGA-ért, persze az nem új, de most egy számítógépben lévő nyáklap nemmindegyhogy új vagy nem? :U
    persze te tod neked mi a jó, béke meg minden :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz t72killer #145 üzenetére

    (egyébként zörbi, akinek a kérdést feltettem az asztali VGA-król beszélt, nemtom olvastad e)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz t72killer #148 üzenetére

    Igen most az NV kegyetlenül megakciózott mindent válaszul az erős IGP-re, bejött mert nem nagyon fogy az AMD cucca. Asszem Abu-val beszéltük, ill. neki mondtam, hogy szerintem ritka bénák az értékesítés területén. Régen azt mondtam ugyanerre, hogy hát Ati picurka kis cég és tőkéből lenyomja az NV, de most mióta mögötte van az AMD se változott semmi, szerintem a vezetéi struktúra hibás szerkezete maradhatott meg és amiatt lehetnek ilyen rugalmatlanok, de ritka pocsék módon reagálnak a piacra. Amikor egy jó terméket se tudnak valahol eladni ott már gond van.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák