Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz BBéci #35 üzenetére

    Azért, mert szépen felment az autóknak az ára, attól még alsó-közepes marad az Octavia. Golf Variantot is lehet bőven 12 millió környékére konfigurálni, de ugyanez igaz a többi alsó közepesre is. Igazából a VW sem tudja eldönteni pontosan, hogy hova sorolja az Octavia-t, ugye az előző generáció még bőven a Golf padlólemezére épült, a mostani generáció pedig MQB. Tehát hiába volt nagyobb autó az előző Octavia is a kategóriatársainál, ez leginkább csomagtérben volt igaz akkor is, a hátul ülőknek azért már nem volt olyan kényelmes a Skoda. Nekem például kifejezetten kényelmetlen volt. (190cm vagyok) Ez egy zéró végkimenetelű játék. És ez valamilyen szinten az újra is igaz, ültem benne elöl-hátul, sokkal jobb a helyzet, mint az elődben, de azért még van hova fejlődni. És egyébként az anyaghasználaton is érződik az alsó közepessége, ilyen értelemben sem a Mondeo, sem az Insignia nem egy mérvadó példa a nagyobbak közül, egyik sem volt sohasem híres a túl jó anyaghasználatról, a Mondeo kifejezetten kopogós. De ott pl elkészítették a Vignale kivitelt, az már rendben van.

Új hozzászólás Aktív témák