Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Dave™ #6 üzenetére

    Nem nagyon erről van itt szó. Egy M1-es AIR-ről gépelek. De, mocskosul nem erről van szó. Az M1-es gépek mocskosul drágák, ahhoz képest amit adnak. Ez a nagyon gyors, igen miben? Videóvágásban, képszerkesztésben, és szintetikus tesztekben. Semmi másban nem mondasz olyan produktív munkát amiben az M1 jelen pillanatban megeszi az Intel vonalat.
    Persze persze, nagyon szép az elmélet, hogy nagyon gyors a processzor, ezen felül a programok hiánya kriminálisan zavaró, nincs rá semmilyen type II-es virtualizáció, a VirtualBox, és a VMware már most bejelentette, hogy nem lesz rá semmilyen x86-os támogatás, van még UDM, és van Parallels Desktop a második már képes x86-os Windows-t futtatni, de mocskos drága.
    A fejlesztő eszközök annyira nincsenek jelen olyan mértékben mint az x86 vonalon.

    Arról meg ne beszélgessünk, hogy ha Rosetta2-öt használsz, már pedig használsz, mert sokminden csak így fog menni, akkor ott már az M1 előnye nem lesz érezhető.

    Szóval ezt a hurrá optimizmust annyira még ne toljuk, mert azon felül, hogy elmondjuk hogy hú a processzor mennyire gyors nem sok mindent mutatsz amire jó lenne, és professzionálisan használható lenne, a videózáson kívül.

    Én vettem egyet, mert a passzív hűtés, engem érdekelt, és tényleg ez lesz e jövő egy formája, mert hangtalan, és nem melegszik. De ennek kell 4 - 5 év ameddig eléri egy x86 szintjét.

    Munkára én HP EliteBookot használok i7, 32 GB memória 2 TB SSD, mert ha tetszik, ha nem az M1 nem tudja, mert maga az architektúra ennyit tud, max 16 GB memória és ennyi. Most majd jön az M1X, és az M2, de azok nem ilyen árban lesznek, hanem sokkal többe fognak kerülni.

    Na ennyit az M1-ről.

    A Cikkhez, pedig, szerintem itt nem arról van szó, hogy ilyen árú termékeket áruljanak, mint ~400 000 Ft-os eszközön a kutya sem fog fejleszteni. Ha ez a cucc több lesz 100 - 150 $-nál, akkor ezt nem tudom ki fogja megvenni, mert akkor miért ne egy RPI4 8 GB-os gépet venne bárki 30 000 Ft-ért? Amin kb pontosan ugyanolyan jól elfut egy fejlesztőeszköz. (Egy ESXi szervert elfuttat 3 VM-el, szóval fejlesztéshez is alkalmas lehet szerintem).
    Szóval ez nem lehet drága, ha az lesz a kutya sem fogja megvenni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák