Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz AxBattler #12 üzenetére

    Jól következtetsz.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Jahno

    őstag

    válasz AxBattler #12 üzenetére

    Neten terjed egy csomó "töltsd le egyben" pakk, amin van 15ezer Amigás játék és bezzegC64 meg minden készen, közben még jobban lehet vele szopni.

    Nagyjából 4 terányit szedtem össze és szórakoztam éjjelnappal, mire rájöttem, hogy úgy hülyeség, ahogy van, max. menükben és kezdőképernyőken különbözik, a kontrollert már állítsd be magadnak, de évekig sehol nem írták le rendesen, hogy mégis miképpen kell.

    Főmenüben végignyomtam 18 gombot, jeszokés, Xboxost is alapban felismerte, erre Atariban nem volt tűzgomb, mert csak. Aztán jönnek a specifikusak, mert jó poén billentyűzet nélkül kezelni, hogy gombkombinációra kilép vagy szervízmenü jön fel, de ezt egy Mortal Kombat vagy bármi közben pont megnyomod és vakarod a fejed. Aztán játékonként konfigni felbontást, időzítést, majd összehasonlítani az eredetivel, mert ok, elindult a letöltött pakk (amiben egy játékhoz a háttérben angol mellett francia, spanyol, bootleg és minden más verzió van, de csak a helyet foglalja), Cabalban nem lehet oldalra gurulni. Idővel rá is jössz, hogy ehhez a rom verzióhoz az az emulátor pont így bugos, szóval másik emulátor kell. Aztán gyorsabban megy a karaktered, mint a háttérkép, vagy kép jobb széle lemarad scrollozáskor, 16:9es képre más arányban rakja ki, X. pályánál elhasal, ésatöbbi, ésatöbbi. NES/SNES még elsőre egész jól el is indulhat, aztán jönnek a kreténségek. És persze a málna is melegszik ezerrel, sok játékot nem rendesen emulál vagy kevés hozzá a hardver...

    Fórumokon kérdezve meg általában hatszor annyi tapasztalatom volt az egészben, mint aki válaszolni próbált és kb. csak a Googlés találatokat próbálták ismételni, meg "a kontrollert puttyban kell beállítani". Ok, de én már ott tartottam, hogy Win alatt felírtam az irányok címzéseit hexában és azt varázsoltam bele a RetroPie konfigfiléibe :-D

    Azt még nem adtam fel, hogy egy instant cuccot ott hagyok a törzskocsmámban a falon, aztán lehet nyomkodni, azon nem lesz 15millió játék, de már egyre jobban állunk és meg van csinálva (hátizsákomban mindig van egy alap hordozható Wines cucc), már a PS1esek is gyűlnek rajta. És most készül a fénypuskás kiegészítés ami megy klasszikus játékokkal LCD-n, vagy falon projektoron is :C

  • dabadab

    titán

    válasz AxBattler #12 üzenetére

    "Ebből arra következtetek, hogy neked kell rá haxolnod sw-t..."

    Ami kb. abból szokott állni, hogy letöltöd az image-et, ráíród egy SD kártyára és azt bedugod a Raspiba :)

    Egyébként pont RasPi4-hez még nincs hivatalos Retropie

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák