Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz MarQs #17 üzenetére

    Én a kirakatba vágnám be a Vivazom, ha csak egy tokkal lehetne használni.
    Még mit nem. Régen volt már az a korszak, amikor ilyen szilikon tok volt a gyári telón.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz D1Rect #272 üzenetére

    Helló!

    Olyan lelkesek vagytok, hogy egy átbulizott éjszaka után párszáz hsz-t "kellett" átfutnom.
    Megérte... :C

    Vicces emberkék vannak itt no.

    D1Rect kolléga szapulja kaller1 kollégát:

    "De azt nem írtad le, hogy a kialakult helyzetben milyen megoldásod van.
    Valamit tenni kell, nincs mese. Mit tennél az Apple helyében?"

    Besegítek én is kaller1 kollégának:
    - A kialakult helyzetben az őszinte, nem burkolt visszahívás bejelentése lenne a gerinces cselekedet. (ezalatt a 22 nap alatt kideríthették volna, hogy mely szállítmányok a hibásak, azok sorozatszámait közzétéve indítani a visszahívási akciót)
    - Mit tennék az Apple helyében? Már semmit. Elment az a vonat. El kellett volna ismerni a hiba létezését, nem vicces e-mailt írni, és nem hablatyolni szoftverfrissítéssel!
    Ez a gumitokos vészmegoldás meg rosszabb volt mint olaj a tűzre. Egyenesen kerozint öntöttek rá...

    Már látom, pár hónap múlva, amikor az aukciós/netes oldalak tele lesznek i4-ral, és alul a kérdések közt:
    Van hozzá gumitok?
    Ez is a hibás szériából való? (...)

    Azzal, hogy Jobs nem jelentette be a totális visszahívást, megkockáztatta, hogy tokkal használt modellek esetében a hiba továbbra is fenn álljon, és később, az ilyen telefon egy új gazdát károsít majd meg, hiszen az új gazdi - mit sem sejtve - leveszi a gumitokot, és ...

    mrlujoak

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz D1Rect #283 üzenetére

    Olvasd el értelmesen!

    A 22 napos idő a sajtókonferencián hangzott el, miszerint 22 napig dolgoztak a hibán.

    "22 napig dolgoztak a probléma megoldásán. Nem struccpolitika, hanem kőkemény, megállás nélküli munka." forrás: Technet.hu

    Ezalatt az idő alatt kellett volna beazonosítani a hibás szériát, és azokat visszahívni.
    Tehát nem 100-ból 100-at, hanem - nagyon nagy bizalommal élve a hibaarány számával - 100-ból 1-et (a kerekítés miatt).

    Kérlek figyelmesebben olvass!!!!!!!!!!!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz D1Rect #290 üzenetére

    Ok, akkor válaszolok, mert látom ahhoz tudsz ragaszkodni.

    Szépen sorjában:
    [link] a válasza:[link]
    mire te ismét:[link] erre ő:
    [link]
    Neked még mindig nem elég: :) [link] erre ismét ő:[link]
    De neked még mindig nem elég:[link] erre szegény:[link]

    Nálam ez már szapulásnak minősül. Hagyd már békén "szegény" srácot, válaszolt neked értelmesen, de te csak nem fogadtad el... :P

    Ja, egyébként meg nem kell olvasnod a Technetet, én leírtam értelmesen, magyarul a hsz-emben, csak te nem olvastad el figyelmesen:

    Szóval az ominózus hsz:[link]

    Ebből itten ni a mondat:

    "- A kialakult helyzetben az őszinte, nem burkolt visszahívás bejelentése lenne a gerinces cselekedet. (ezalatt a 22 nap alatt kideríthették volna, hogy mely szállítmányok a hibásak, azok sorozatszámait közzétéve indítani a visszahívási akciót)"

    Ebből az is kiderül, hogy a hibásakat kellene visszahívni, hisz csak a hibások sorozatszámát hozták volna nyilvánosságra.

    Remélem, már minden tiszta, és a makacsul ragaszkodó kérdésedre is megadtam a választ.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz D1Rect #305 üzenetére

    A 22 napot Jobs bácsi mondta A sajtótájékoztatón, azt viszont figyelemmel kísérhettél volna!

    Nem én számoltam a napokat, hanem az Isten és csapata :D

    Az olvasás értelmezésed medig arra az ominózus 100-ból 100-at visszahívásra vonatkozott, ugyanis a 22 naptól függetlenül kideríthették volna, a hiba jelentkezése óta eltelt idő alatt, hogy mely hibás széria az, amit vissza kell hívni.

    Tényleg, a szapulós kérdéskörre számodra megfelelő választ adtam? Elégedett vagy vele? :DD
    Jó, ez költői kérdés volt, amire ugye nem várok választ... :P

    Azért nem jó, hogy csak visszaadják az árat, mert valaki a gumitokkal fogja használni a hibás i4-et, mert neki az úgy jó.
    Aztán ha megunja a telefonját, teszem azt egy év múlva, akkor akinek eladja, annak akaratlanul is kárt okozhat, mert az új tulaj meg leveszi róla a tokot, és bumm, a rég elfeledett hiba jelentkezik nála...

    Ha a hibás szériára visszahívást adott volna ki az apple, akkor a sorszám mindent elárul.
    Nézd meg a Nokiát!
    A hibás BL-5C akksikat visszahívta, a sorszámot beírtad a megfelelő helyre, és kidobta, hogy cserés-e vagy sem.
    Anno, mikor ez a botrány kirobbant, a cégnél ahol dolgoztam majdnem az összes céges mobilba ilyen akksi volt.
    Pár darab fenn is akadt a rostán, azt én magam, a cég nevében jeleztem a weboldalon, és pár héttel később jöttek az új akksik.

    Ebben az esetben, ha valamikor elárasztják Európát, és köztük kis hazánkat a jóáron kapható használt/nullperces/(...) i4-ok, akkor megint megy majd a hadakozás, hogy ez most akkor a hibás széria, vagy nem?
    Meg nem vennék akkor látatlanba - pl ebay-ről postán rendelve - i4-t, mert a hiba csak a kezembe derülne ki.

    Na ezért lett volna ésszerű így megoldani a hibát Jobs-éknak!
    Ez a gumibugyis dolog csak tüneti kezelés volt, a rákos sejtek még ott vannak és burjánzik szépen a daganat.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz D1Rect #332 üzenetére

    Mit kúrtam el?

    Azt, hogy amit elsőre magyarul leírtam, nem tudtad elolvasni?! Wow. Jó fej vagy.

    Egyébként meg utánanéztem a szapul szónak:
    [link]

    "szid �szidalmaz, megszid, korhol, kárpál, szapul, csepül, pirongat, elővesz, lehord [köz] | nyüstöl, simfel, megmosdat,"

    Ezek közül kiemelem azt, ami miatt ezt a szót használtam, hogy nem hagytad békén szegény srácot, csak folyton folyvást b@szogattad...

    Egyébként meg az első mai, tartalmas hozzászólásomban kifejtettem mindent magyarul, pont arra válaszoltam, amit kérdeztél.
    Az, hogy Te belekötöttél a 22 napba, meg a 100-ból mennyit vissza dologba, nem az én saram.

    Abból a hszből ki derül, pontosan mit is kellene csinálnia az apple-nek.

    Megvizsgálni, hogy melyik a hibás széria, azokat visszahívni a sorozatszámuk alapján, és nem gumibugyival elintézni a dolgot.
    A visszavét sem egészen jó megoldás - de legalább próbálkozik az Apple - mert lesz olyan, akinél a hiba fellép, de gumitokkal elfedi. Ezek a modellek később ismét kikerülhetnek a forgalomba, hibásan, gumitokkal, de lehet, hogy a következő vásárló már nem azzal szeretné használni.
    Ő már nem viheti vissza cseréltetni, max pereskedik azzal, akitől vette.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #360 üzenetére

    "Ja, most Bochanál van a teszt iPhone 4, megy levideózni a problémát épp. Aztán frissítünk 4.01-re, hogy megnézzük, mi változik. Bumperünk nincs."

    Valamikor - talán abban a topikban, ahol először publikáltad a hibát - írtam, hogy egy sima, hagyományos átlátszó ragasztóval szigeteljétek le a kérdéses részt, teszem azt a nem szabványos alsó csatlakozótól a hangerő billentyűkig, és nézzétek meg úgyis az új és/vagy a régi szofttal...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Everman #369 üzenetére

    "Melyik mobilgyártótól láttál ennél gyorsabb és kedvezőbb reakciót ügyfélproblémára?"

    Ha jól emlékszem az Aino és Satio modellek kerültek bajba a legelső értékesítési piacon, Angliában. Akkor a szoftver rosszalkodott, le is állították pár nap alatt az értékesítést, leszedték a polcokról a mobilokat, és ha jól emlékszem 2 héten belül a Sony Ericsson ki is adta a javított SW, amivel a hibákat kiküszöbölték, és ismét ment a forgalmazás.

    2009.
    november 25:Felfüggesztették a Sony Ericsson Satio értékesítését
    november 30: Sony Ericsson Aino: Értékesítés felfüggesztve

    Majd jöttek a frissítések:
    2009.
    december 7:Elkészült a Satio új szoftvere
    december 8:Frissítést kap a Sony Ericsson Aino és Yari is

    Bár ugye ezek a problémák "csak" szoftveresek voltak, azt "könnyű" javítani.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Everman #384 üzenetére

    Nem emlékszem, azzal a modellel mi volt a sajtó által hírként leközölt hiba?
    Mert a bugok és egyéb miatti javítás nem az a tészta.

    Az Aino és a Satio hibája miatt botrány tört ki, hasonlóan az i4 kapcsán, de a SE rendesen lekezelte a dolgot. Az Apple meg nem.

    Egyébként pár hsz-el előrébb feltetted azt a kérdést, hogy miért nem mindegyiknél hordul elő a hiba.

    Ennek az oka a szakaszos gyártás lehet.
    Lehet egy műszak, vagy egymás utáni műszakban a gyártósoron elkalibrálódott egy műszer, ami mondjuk egy záró festékréteget hordott fel a kérdéses helyre, netán a cnc gép marófeje csúszott el pár mikront, amikor az oldalélet fabrikálta.
    Sok ilyen apró baki lehet a hiba oka.

    Szerintem a legegyszerűbb javítása az oldalél lelakkozása, vagy átlátszó ipari szigetelése lenne.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Everman #392 üzenetére

    Ez biza nem ez a tészta, mert mindegyik fizikai tulajdonsága volt a kevés ram. Ez egyszerűen gyenge lett. De emiatt nem lett bevonva, meg ilyenek, hanem egyszerűen levátotta a Sony Ericsson a P1i-vel.

    Akkor lett volna belőle botrány, ha az egyikbe több ram lett volna mint a másikban. :K

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Sunchild #391 üzenetére

    ...és te most mit fogsz csinálni?

    Visszaviszed a vásárlás helyére, visszakéred a pénzed, kérsz egy másikat, vagy netán megelégedsz a tokkal?

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Everman #397 üzenetére

    ááááááááá, szőőőőőke :D :DD
    Ezen most jót kacagtam :))

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Alex91 #434 üzenetére

    Meg is kapják azok a "sima" telefonok a magukét, mind a tesztelőktől, mind a fórumozóktól, aminek mondjuk recseg, halk, vagy rossz minőségű a hangszórója és/vagy a mikrofonja beszélgetés közben.
    Gyakorlatilag ráhúzzák a vizes lepedőt, és kikiáltják, hogy pont arra nem jó, amire kitalálták a telefont.

    Ebben az esetben és ezzel a megközelítéssel ez a legrosszabb ami csak történhet egy telefonnal.
    Lényegében iPhone névvel kapsz egy iPod-ot, némi fotóapparáttal, és egyéb funkciókkal.

    Igaz nem levélnehezék, de így nem teljes értékű mobiltelefon.

    Nem emlékszem, hogy előfordult-e valaha a MobilArena - de bátor leszek: a világon bármely szaksajtó - történetében, hogy egy mobiltelefon pusztán egy érintéstől megpusztul, és nem tudja ellátni az alapfeladatát. Még a kínai gagyi fonokkal sem fordult elő.
    Ezzel szemben az Apple most felállított egy rekordot, amit - remélhetőleg - nem fog tudni semmi más túlszárnyalni...

    mrlujoak

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz balazs0102 #441 üzenetére

    Nem kell - ezzel kapcsolatban - a tesztig várni.
    Bog már publikálta:

    [link]

    mrlujoak

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák