Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Localmatador

    tag

    Sziasztok,
    8-9 év Android után vettem egy XS-t. Nem hirtelen felindulásból, hanem hosszas megfontolás után. Majd talán egyszer később leírom az okokat, most inkább segítségre lenne szükségem. Használtam már céges telóként a sajátokkal párhuzamosan Iphone-t is (7 és XR). Tehát nem teljesen ismeretlen az IOS, de ott Iphone-ról Iphone-ra költöztem, sima ügy volt az iCloud- dal. Két dologgal megakadtam a költözés során Huawei P20 Pro- ról.

    1, Sajnos az aktiválás elején a "Move to android" app nem találta meg az XS-t, nem volt kapcsolat sokadszorra sem. Kértem újra kódot, vagy egy óra hosszáig szórakoztam vele, de sosem tudtak összekapcsolódni. Ezért aktiváltam új készülékként, majd a neten keresgéltem megoldást az utólagos adatmozgatásra. Kezdjük ott, hogy szerintem hivatalos Apple megoldás nincs, csakis az aktiválás előtt. A híváslistát, sms-eket, és a ~2500 fotómat szerettem volna menteni. A Syncios Data Transfer-t találtam csak (fizetős 30 dollár), a 3u Tools pedig csak 30-40 fotót volt hajlandó egy ütemben áttolni, a nagy DCIM mappa betallózása után megfeküdt. A szofver becsületére legyen mondva, legalább az ezer éve használt csengő-és sms hangjaimat szépen átkonvertálta és áttolta. SMS és híváslista lehetőséget viszont nem találtam.
    Jobb híján a Google fotókkal oldom meg a képeket/videókat, de jobb szeretném a telón tudni, ami eddig is ott volt.

    2, Whatsapp
    Na ez sincs kitalálva, ha az ember Androidról jön át IOS-re. Mármint a számodat áthozhatod, az OK. De a csevegés előzmények... Az első a Google drive-ra csinálja a biztonsági mentést, a második pedig iCloud-ra. Hiába telepítettem az XS-re a Google drive-ot, le se szarja, nem ajánlja fel oda a mentést. Utána olvastam, de nem találtam áthidaló megoldást, átjárót a két rendszer között.

    Műszakilag nem vagyok járatlan, és a telefonokhoz sem vagyok béna, de szívesen fogadnék tippeket a két problémára.
    Köszi előre is

  • Localmatador

    tag

    válasz Elims #6881 üzenetére

    Igen, közös wifin voltak, egy méterre a routertől. De amúgy nem wifi directen mennek át egymás közt az adatok ilyenkor? Tehát telóról telóra, az egyikból hotspot lesz.
    A whatsapp-et nem tudom, PC-n mivel lehetne kipróbálni. Van tipped? Google drive-ra ment a Huawei, illetve talán SD kártyára is. De mindegyikkel kitörölhetem... mással nem próbáltam, csak átraktam a sim kártyát az Iphone-ba, és ajánlott fel visszaállítást iCloud mentésből. Így most üres a beszélgetés listám, és a beállítások/csevegés/visszaállítás menüben csak iCloudra hivatkozik.

    [ Szerkesztve ]

  • Localmatador

    tag

    válasz Elims #6885 üzenetére

    Köszönöm az erőfeszítéseidet.

    A fotó és video fájlokat (~ 2850 db) mégis sikerült másolni a 3u Tools- szal. Persze jó sokáig tartott (Apple USB2 port rulez), de meglett. Ez a fotó galéria még megszokást igényel Huawei után pl. ha létrehozok egy mappát, és belapakolom a kívánt fotókat, attól még ugyanúgy megmarad az eredeti ömlesztett képek között is, számomra ku..ra illogikus sorrendben. Nem áthelyez, hanem másol. Nehéz lesz így keresnem a későbbiekben.

    Megnéztem, amit linkeltél, egy ugyanilyet találtam már más néven. Ugyanúgy 30 dollár lenne. Sajnos a használható verzió keresésnél az ESET egyfolytában bejelzett, az össze soldalon, ahová csak kerültem, nem rizikóztam tovább.
    Az lesz a vége, legyalulok mindent újra és megpróbálom újra a Move to androiddal a költözést nulláról. Ha működik végre, átviszi a sms-eket és a híváslistát is?

    Amúgy maga a teló és a rendszer is meggyőzött, de megszokást igényel az IOS.
    Mé' nem lehet a gmail appnak saját értesítési hangot adni és 30 napnál régebbi leveleket szikronizálni, a Bluetooth-t a legördülő sávból rendesen kikapcsolni, minden hanghatáshoz (csengő, sms, email...) egyéni hangerőt beállítani, miért nem lehet stabilan alapértelmezetté tenni a Gboard-ot ha már telepítettem akkor is sokszor a gyárival indítja a gépelést stb. Sokat fejlődött az IOS az utóbbi években, de remélem az aktuális jó fícsöröket előbb-utóbb átveszi máshonnan.

    A készülék és a hardver állati stabil és minőségi, le a kalappal, de a szoftver részét még tanulom, nekem kicsit idegen logikájú.

    [ Szerkesztve ]

  • Localmatador

    tag

    válasz telefon6310 #8354 üzenetére

    Én tök ugyanígy jártam tavasszal. Céges XR és saját XS párhuzamos használat.

    Tavaly nyáron jött a hír a cégtől, hogy teló csere lesz, 12-t kapunk. Hurrá, mondom, akkor egységesítsünk, és barom fejjel eladtam a privát XS-t, amit elég jó árom már kifutó típusként vettem annó, alig buktam rajta. Hibátlan karcmentes darab volt, akku 94%. Vettem egy 12 minit, hogy ugye Magsafe tok, meg töltő, milyen über királyság lesz, meg mégis két generációval fiatalabb mindkettő stb...

    Most egyszerre használok 12 és 12 mini modelleket. Ergonómiában a fasorban sincsenek az X és XS szériától. Mindegyiken Pitaka tok (ezekre nincs még Magsafe csak a sima MagEz, 13-ra már létezik), mert a Magsafe töltés nem váltotta be a reményeimet, főleg autóban, de még Pitakában sincs egyszerűen olyan érzésem, mint akkoriban az XS-t megfogva. Sosem volt 5s vagy régi SE tokos szögletes Phone-om, 7-essel kezdtem az ipart, majd XS-sel folytattam. Nekem sem áll rá a kezem ezekre az élekre, ráadásul a tok széle is visszahajlik körben a kijelzőre, nem mint a gömbölyded XS-re, és bénán néz ki, plusz tapi közben zavar is.

    11 Pro-t kellett volna vennem, én is erre jutottam. És arra is, ha mostanában marad ez a szögletes dizájn, nem lesz egy darabig iPhone-om. A minit is el fogom adni, de még nem vitt rá a szívem meghirdetni.

  • Localmatador

    tag

    válasz Almos #8356 üzenetére

    Szükségem van a két whatsapp accountra és imessage-re is, ez nem megoldott. Plusz az IOS elég mostohán bánik amúgy is a két simmel androidhoz képest pl. nincs külön csengőhang stb.

Új hozzászólás Aktív témák