Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aujjobba

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #247 üzenetére

    Szerintem is drágák az új gépek, bár a MacMini-nek abban a méretben nem nagyon alternatívája, kérdés ez kinek fontos.
    Az új Air-en is fennakadt a szemem, ott az a kérdés mivel lehet hasonlítani a nem-Apple világban.
    Mert mondjuk egy Lenovo gépet ugyanolyan speccel biztosan sokkal olcsóbban meg lehet venni, de például egy üzleti/fejlesztői Dell géppel már kb. pariban vannak árban.

  • foxxmotor

    tag

    válasz FіkuszKukіsz #247 üzenetére

    Nem nem ettől leszek nagy csávó. Az a munkától leszek amit ezekkel az eszközökkel le tudok tenni az asztalra :) . De nem hinném hogy az írásom hangvételéből bármilyen szinten is az jött volna le, hogy én ettől leszek nagy csávó. Semmit nem írtam ami erre utalna. És ha figyelmesen elolvastad a hozzászólásomat, akkor láthattad, hogy nem arra reagáltam, hogy valaki leírta hogy túlárazott. Ezért szerintem ejtsük is ezt a személyeskedő vonalat.
    Az árazásban részben igazad van, de még is egy kis pontosítást igényel. Drága. Neked, nekem, meg a legtöbb Magyarnak. Ezért érdemes nézni a reálbéredet. Ez a pénzed vásárló értékét sokkal inkább kifejezi, mint az, hogy hány száz ezer. Vannak országok és vannak rétegek ahol ez közel sem számít ennyire drasztikusan drágának. Ezért nehéz azt mondani, hogy valaminek rossz az ár érték aránya. Az nem csak attól függ hogy i akárhány procit milyen áron pakolnak bele a gépükbe. Ez egy annál sokkal több változós tényező. És szerintem nagyon alkalmazás és felhasználó függő is.
    Például: A Windowsos laptopom amit a MAC előtt használtam sem került kevesebbe. Tehát ebben az esetben még az ár is azonos volt, viszont az a gép papírforma szerint egy sokkal erősebb konfig volt. Gyorsabb proci, sokkal gyorsabb GPU... De pl én a ligtroom-al és a photoshop-al dolgozok a legtöbbet és abban, sebességben a papírforma szerint gyengébb MAC még is gyorsabb gördülékenyebb. Tehát egy gyengébb gép gyorsabb mint egy erősebb? Nem. erről szó sincs. Csak van az Apple-nek egy rohadt nagy előnye. Saját szoftver saját hardverre. És ennek rengeteg előnye van. Ha valaki például premierben akar renderelni az jobban járhat egy azonos árú windowsos géppel. De ha ugyan azt ami neki kell meg tudja csinálni pl FinalCut Pro-val akkor viszont egy MAC-el szanaszét veri a windowsos gép+adobe premier kombót.
    És ez csak egy példa a sok közül.
    És nem nem azzal van a gondom amikor valaki kifejti a véleményét. De egy vélemény ami tényeket tartalmaz, az akkor tartalmazzon pontos tényeket, ne valótlanságokat. Egy vélemény nem attól lesz sajátja az embernek, hogy elferdíti a tényeket. mint ahogy azt páran teszik. És nem, nem rád gondolok, még mielőtt magadra vennéd.

    Az apple is hibázik ugyan úgy mint bárki más. És azzal mélyen egyetértek veled hogy Tim bácsi nagyon nem a megfelelő irányba viszi a dolgokat. De olyan szintű látnok mint Jobs, nem terem minden fán.
    De amúgy is túl van lihegve ez az egész mobiltelefon mizéria. Szerintem ma már mindegyik felső kategóriás okos telefon bőven tud annyit ami egy mobiltelefontól elvárható. Csak megy mindig a szőrszálhasogatás. Nem csak az Apple termékekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák