Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    Ha már storyline... 10 év után váltottam iOS-re, most épp Note-ról. 5-ös volt az utolsó iPhone-om, bár időközben lett egy iPad pro is, azt nagyon szeretem. 3. éve használtam a Note 10 Plust, semelyik utána következő nem mozgatott meg. Nagyon vártam az S23 sorozatot, de azt írták, hogy február-március (plusz pár hét, mire itthon is lehet kapni), így megrendeltem a Pro Maxot.

    Tudtam, hogy mocskosul fájni fog, és így is lett:

    - a billentyűzete egy katasztrófa. Gyűlölöm, mert ékezettel írok. Nem értem, miért került ki az Appstore-ból a Gboard-on kívül mindegyik alternatíva... iPad pro 12.9-en teljes méretű a bill, az teljesen használható. Androidon a Smart Keyboard Pro-t használtam, azon mindent(!) be lehet állítani (hosszan nyomás ideje, bill. magasság/szélesség álló és fekvő módban, hol milyen karakterek legyenek, előre lehet definiálni stringeket, emoticonokat stb.)

    - tárcsázó. Itt ugyan vannak dialer appok, de mindegyik szar. Miközben a Samsung saját tárcsázója az évek alatt elérte az exDialer tudását. Legjobban a T9 bevitel hiányzik, mert annál gyorsabban nem lehet kontaktot keresni. Ez meg kinyír már azzal is, hogy azon a képernyőn hagyja, ahol legutóbb hagytam...

    - értesítések... szép lassan az RGB LED-ek a Samsungokról is eltűntek, helyette bejött az AOD Notify, ami tökéletesen működött a kamera lyuk köré rajzolt, apponként más színű és animációjú effektjeivel. Itt bekapcsolt AOD mellett láthatom, hogy "1 értesítés". Pedig az AOD-t kikapcsolnám, mert hülyeségnek tartom.

    - nincs visszafelé nyíl (back). Itt vagy működik a balról jobbra legyezés, vagy nem. Vagy föntről lefelé, ha épp azt kell (Facebook appban azért ez okozott néhány nap bőnyálast). Legrosszabb esetben fogd meg másik kézzel és nyomj rá az X-re vagy a visszafelé nyílra - bal fönt!

    - lockscreen shortcut-ok. Androidon a dialer és a shazam volt a gyári két lehetőségen, de ott lehet bármilyen lockscreen appot is használni, amire kirakhatsz annyit, amennyit akarsz.
    Itt a legördülő felső sávra tudtam kitenni linkeket, de egy hívást indítani azért macerás úgy, hogy föl kell oldani és menüből mocorogni

    - szintén értesítések: ha már a kezedben van és használod, közben érkezik egy üzenet, azt csak úgy láthatod, ha teljesen lehúzod (kvázi lezárod) felülről. Droidon lehúzod félig a redőnyt, azt' ott van minden. Ha nem érdekel, elhúzod bármelyik irányba és eltűnik.

    - WiFi, Bluetooth gombok hosszan nyomva nem hozzák be a kapcsolódó beállításokat. Miért?! Miért kell bemászni a beállítás menübe, ha le akarok választani egy BT hangszórót, vagy egy WiFi hálózatot?

    - túltolt Sandbox. Semmit nem találsz meg, vagy le sem lehet menteni egy .PDF-et a weboldalakról (hello beszállókártyák meg egyéb visszaigazolások).

    - nincs rendes web browser. Droidon az Opera tudott on the fly tördelni (auto text wrap), itt meg ha kinagyítom a weboldalt, levágja a picsába a szélét és kész is a feladat szerinte.

    - okos töltés, hát igen. Samun be lehetett állítani, hogy 85%-ig töltse. Egy shortcuttal ki/be lehetett kapcsolni ezt a funkciót, ha esetleg hosszabb túrára indultam.

    - csengőhangok feltöltése macerás, a hangok és értesítések hangereje nem állítható külön-külön. Bevásárláskor, ha a ToDo-ban húzom ki a listáról a tételeket, szépen csilingel, hogy hallja mindenki.

    A színes-szagos testreszabási lehetőségeket elengedtem, de a többitől sírok minden nap. (bár azért a tengeralatti animált 3D-s háttérkép hiányzik...) A Lightning meg a lassú töltés megszokható, ahogyan az is, hogy vagy 30 spéci app nem érhető el erre.
    Ja, akkor is szomorú vagyok, amikor eszembe jut, hogy a Galaxy Smart Tag-eket adhatom el bukóval és vehetek mégdrágábban Airtag-eket - mert a Chipolo app sem megy.

    Ugyanakkor:
    - brutál jó a kamera
    - gyors a FaceID-val minden
    - szép a kijelző és jó a fényereje
    - jó az anyaghasználat
    - értéktartóbb
    - remek akkuidők

    [ Szerkesztve ]

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák