Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spawn21

    veterán

    válasz TODI1111 #636 üzenetére

    Igazad van, viszont ő a nettó amerikai árakat méri. Nem tudom pontosan miért , de az is igaz. :D

    itthoni árak egyszerűen viccek. 3 éve az árak abszolút elborultak.

    iPhone 13p

  • joey04

    titán

    válasz TODI1111 #636 üzenetére

    egyelek meg itt és a korábbi topikokban több 1000 kommentben az apple globális ekézése zajlott amiatt, hogy úgy emel árat, hogy kiveszi a tartozékokat. hogy az itteni kis országunkban miért és milyen árképzés van, az globális megítélés esetében ugyan mit számít? nagyon kedves, aranyos és figyelmes vagy, hogy újra, ezúttal linkekkel beírtad az árat, de elhittem elsőre is, hiszen már láttam. csak ez továbbra sem releváns. mellesleg ha ezek alapján beszélgetünk, akkor vegyük csak azt, hogy tavalyhoz képest mi változott, hiszen az ekézés az idei modelleknél ütötte fel a fejét, tehát azt kell nézni, hogy tavalyhoz képest mi változott. Tehát az Apple alapkiszerelését mérni a konkurenciához. Ebben kevesebb a tárhely? Igen. Ezen lehet morgolódni, de ez eddig is így volt, ez nem változott, így a változások elemzésekor tévesen veszed figyelembe. A helyzet az, hogy globálisan nézve olcsóbb lett az Apple mint a konkurencia. De ha ennyire ragaszkodsz ehhez a kis magyar piachoz: itt sem lett nagyobb a különbség mint volt tavaly. Sőt, ezt nézd: a nagyobb Note-ért 12 GB rendszermemória mellett 256 GB belső tárhellyel 380 ezer forintot kell fizetni (tavalyi Note teszt)

    380k! ehhez képest a 11 pro max 64gb volt 440k. most a note 20 ultra 485k, a 12 pro max 496k tartozékokkal. de még ha a te torz számításodat nézzük: 380k vs 256-os 11 pro max: 500k! most note 20 ultra 485k vs 12 pro max 256-os tartozékokkal: 540k.

    minden létező számítási mód szerint csökkent a különbség árban. még itthon is.

    btw ez mind elvi vita továbbra is, 500k-nál nem ezek a különbségek fogják eldönteni mit veszel. remélhetőleg.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák