Új hozzászólás Aktív témák

  • pmheros

    senior tag

    tök jó, hogy meg fog jelenni egy új rész és mindenki a régiről áradozik. akkor én is.

    Meglepődtem milyen régi a játék, '99. máj., Ha azt nézzük lassan pont 10 éves. Rendkívül kellemesen gondolok vissza arra az időszakra. Emlékszem mikor először találkoztam a játékkal: Azt mondta haverom(akivel ketten nagy Alien film rajongók voltunk) gyere át ma hozzám csodát fogok mutatni. Kíváncsi voltam hogy mire föl ez a csoda duma, hát mentem. Beröffentette a bátyának a PII 266 -osát amiben csak egy 4MB -os S3 Virge volt, és indított egy játékot aminek valami Alien vs. Predator volt a neve. Mindketten izgalomba jöttünk mihelyt a menüben megszólalt a jól eltalált sejtelmes zene. Felfokozott állapotban azonnal nyomtuk egy "nyúgémet", és nagy gyötrelmek közepette kivártuk míg végre végigmászott a betöltőcsík. Bent vagyunk ! Fegyver, szálkereszt van, innentől mi vagyunk a legkeményebbek, ide nekünk az oroszlánt(alient). Jött is azonnal a pofára esés, a plafonon lévő fények sok nagy fehér fénykört képeztek amin nem lehetett átlátni(az S3 -s nem gyorsítókártya volt és nem tudta megjeleníteni átlátszóan a fényt). Kétségbe esetten hallgattuk ahogy a mozgásdetektor hangja szkennelésből egyre gyorsuló pittyegésbe vált át. Ahogy meghallottuk a filmekből jól ismert alien "sikolyt" már 160 -as volt a pulzusunk és amikor ránk ugrott első dög, (egymást rántva meg) hátra leestünk a székről! Volt hangulata. :K Még aznap rájöttünk, hogy ha kilőjük a lámpákat akkor az éjjellátóval boldogulhatunk.
    Ha jól emlékszem rá 2-3 napra a barátom csak ez a játék miatt vett egy TNT2 M64 -es VGA -t. :C

    Én anno egy P1 166MMX -en nyomtam Voodoo1 -el és asszem 64MB Sd -vel, kb 320x200 -ban 16bit -es színmélységgel. Később pedig multira kiépítettünk egy BNC -s hálózatot hogy tudjuk együtt nyomni.

    Kb két hónapja leporoltuk a játékot immáron az Avp1 Gold verziót, és páran nekiálltunk Hamachi -n keresztül cooperative -ban tolni. Elég kemény pörgős tud lenni, ugyanakkor nagyon élvezetes is egymás hátát védeni. Általában 2 -en, de volt hogy 4 -en is voltunk, bár utóbbi esetben a Hamachi hálózata már erősen laggolt.

    Két fontos dolgot említenék meg a játékkal kapcsolatban: 1. nem szereti az Ati kártyákat, nincs megírva a játékra driver, csak a menü hibátlan a maga a játék futás közben nem jelenik meg. 2. Ha XP -ben lerakod tálcára a játékot futás közben (pl fogadsz hívást Skype -on) , majd vissza lépsz hogy folytasd szintén nem látsz majd képet

    nem vagyok tökéletes

Új hozzászólás Aktív témák