Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    válasz DemonDani #102 üzenetére

    Persze, én elhiszem, hogy egy 1,5 gigás film "gagyinak" tűnik, hiszen Blu-ray ripről van szó, ami ugye rosszabbik esetben is kb. 15-20 giga (és persze 1080p fullHD). Mondjuk az meg a másik, hogy az MKV formátum direkt azért van, hogy eme szuper minőséget emberibb mérethatárok között (hiszen ki tenne fel egy mondjuk 15 gigás filmet a mobiljára vagy más hordozható eszközre, főleg, ha ezek kb. 99%-a meg se nyitja az 1080p-s filmeket) élvezhessük.
    Megnyitottam a filmet a gépemen is, hogy megnézzem az adatait, amik a következők:

    Kép: MP4 kódolás, 720p (1280x720 pixel), átlagos bitráta 3000kb/s körül, képkocka: 24 fps
    Hang: AC3 kódolás, Dolby 5.1, 48 khz

    Mellesleg a film a saját 20 colos monitoromon sem tűnik gagyinak, igazán szép képe van (teljes képernyőn persze), a hangról kicsit nehezebb nyilatkoznom, mert nincs 5.1 rendszerem, de nem rossz. Egyébként ezt a filmet random szedtem le, direkt a készüléken való próbához és csak azt néztem, hogy 720p-s legyen.
    Ráadásul még ha önmagában "gagyinak" számít ez a minőség, akkor megkérdezném, hogy kb. 45 ezer forintért mégis mi a jó fenét akarunk még?? 1080p, fullHD és Dolby Digital 7.1 hang? Már önmagában kisebb csoda, hogy egy ilyen kis "kínai vacak" simán megnyit egy 1,5 gigás filmet, amit akár HDMI-n keresztül is élvezhetünk az LCD/plazma tévénken. És igen, mindezt kb. 45 ezer forintért, miközben a Bluepanther már az MKV-t se ismeri, nemhogy a 720p-t, HDMI ugye nincs is, ja és 60 ezerbe kerül. A Hyundait nem is említem, mert az maga a tragédia.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák