Új hozzászólás Aktív témák

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz sysrq #646 üzenetére

    Tegyünk tisztába pár dolgot ezzel a fóliás műsorral:
    Az eBay-en a német fóliás mindenféle nyelven hirdet, tehát attól, hogy angolul van a hirdetés, és fontban vagy dollárban van megadva az ár, még ugyanaz a cég (sztem egyébként egyszemélyes vállalkozás) és a fólia is.
    A német ingyenesen szállít Németországon belül és kívül is, legalábbis, ha közvetlenül a webshop-ból rendelsz, ott ezt is írja: "Versandkostenfreie Lieferung innerhalb und außerhalb Deutschlands". Ezt az általam kapott számla is megerősíti: nincs rajta szállítási költség. 2 fólia jelenleg 4 EUR, 6 db alig 7 EUR, kiviteltől (tiszta vagy antireflex) függetlenül. Ha még rászámolunk 5 EUR átutalási díjat, a 6 db 12 EUR, azaz 2 EUR/db. Ez sztem elég jó ár, már csak a minősége kérdéses, majd referálok róla, ha megérkezik.
    Az 50 EUR-os korlát a számla ellenében történő fizetésre vonatkozik: ilyenkor a vásárló az árut és a számlát egyszerre kapja meg, fizetnie általában 14 napon belül kell ezután. De ez csak Németországon belüli vásárlóknál vállalják (ott viszont cégeknél 50 EUR felett is). Külföldre csak előre fizetéssel lehet rendelni, azaz a hozzánk hasonló rosszarcú magyar szélhámosok rendelése sem indul el addig, amíg ott nincs a pénz. :DDD

    Akku: én nem egészen értem a problémát a "lehúzom a töltőről reggel, és dob egy 10-est a töltöttség" jelenséggel kapcsolatban. A Nokiák is azt csinálják (legalábbis, amik nálam megfordultak), hogy ha éjszaka töltőre teszed őket, akkor feltöltődnek, de a full töltöttség elérése után leválasztják a töltést (a töltöttségjelzőt viszont nem aktualizálják), hiába van bedugva a töltő. Tehát, ha pl. este 8-kor bedugod a töltőt, éjfélig tölt, és reggel 6-kor lehúzod, addigra már 6 órát ment a készülék töltés nélkül, attól függetlenül, hogy be volt dugva. Szerintem a 997d-nél is ez van, meg általában minden tölthető mobil készüléknél, ami az utóbbi időben forgalomba került (gondolok itt telefonra, kihangosítóra, MP3 lejátszóra, akármire). Szóval az akksi üzemidőt szerintem úgy kéne nézni, hogy a töltőről azonnal levesszük, amikor teljes töltöttséget jelez, és onnantól mérjük.

    Hálózat-eldobálás: én ennek sem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget, akár látszik azon a videón valami, akár nem. A térerőt sokminden befolyásolhatja, tereptárgyak vagy a szolgáltató is, nem csak a készülék. A magyar szolgáltatóknál is előfordulnak időnkénti szolgáltatás-kimaradások, ezzel a munkám során is sokszor szembesülök. Ha meg mégis a készülék dobja el a hálózatot, az sem jelent feltétlenül hibás működést, legalábbis, ha csak eseti jelleggel (mondjuk félévente 1x) csinálja. Megintcsak a Nokiáimra tudok hivatkozni, ezekkel is előfordult nem egyszer. Úgy is, hogy ki-bekapcsolásig vissza sem talált a telefon a hálózatra, én meg órákig észre sem vettem, hogy nincs fent a hálón). :W

    Ja, majd' elfelejtettem: ez az elmulasztott esemény-jelző remélem, tényleg működik, mert a 6300-n nagyon szerettem, nem is értem, miért nem tartotta meg a Nokia ezt a fícsört a későbbi készülékein.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák