Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz zzolika #53 üzenetére

    az AMD azert kezdett sajat fejlesztesbe, mert az Intel az ervenyes licencszerzodes ellenere nem adta at az i386 dokumentaciojat, ami alapjan utangyarthattak volna.
    volt, hogy leegett az s462 proci, de ez inkabb a megfuto korabeli hulladek tapok miatt volt; az valos, hogy Varganya es rokonai mellett instabilitas gyakrabban fordult elo, mint az epp akkor kaphato P3/Celeron/P4 procis konfigokkal.
    ** Mondjuk P4 mellett en sosenemlattam Varganya kaliberu tápot.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • arn

    félisten

    válasz zzolika #53 üzenetére

    A dx2-66 92ben kerult piacra, a dx4-100 94ben. Az amd dx2-80 94 legvegen. Eddigre az intel tojt a 486ra, 93tol a pentium szekeret toltak. Az amd az athlonnal kerult nyeregbe 99 vegen, addig massziv lemaradasban voltak folyamatosan.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • hallador

    addikt

    válasz zzolika #53 üzenetére

    Igazából ezt a dolgoz 4004-től illik számolni, de ok igazad van, csak a szokásosan más szemében a szálkát is, a sajátodban a gerendát sem.

    Eleinte valóban nem volt Amd fejlesztés, a procijaik 1:1-ben Intel klónok voltak. 486DX2-80-as Amd procim volt, mert olcsóbb volt mint az Intel DX2-66-osa. Intelből nem is volt gyorsabb. (Végülis ezt is lehet fejlesztésnek nevezni, mert gyorsabb volt mint a konkurencia.)

    Szóval, akkor nem azért volt, mert az Intel nem adta ingyen oda a Licencet az AMD-nek, mert miért tette volna?

    X2-3800 ami 2005-ben jelent meg? Ne törődj semmivel, told a nyugodtan az az elvont világot ami Magyarországon van. Nem annyira zavarnak a tények ahogyan látom.
    Az első AMD ami 64 bites volt 2003 szeptemberében jelent meg kereskedelmi forgalomban, Magyarországra ~ Decemberére jutott el K8-nak hívták, és elb@sz0tt áron adták. Az alapmodell volt 420$ - 800$ Tehát az Magyarországon ~ 150 000 Ft volt 2003-ban! Ami lehet hogy szerinted nem volt sok akkor, nem tudom, akkor ennyiért a bármit is megvehettél.
    Az hogy neked milyen x3800-ad volt és mikor pont nem érdekel, mert nem erről volt szó.

    Az Amd APU-khoz hasonló integrált grafikai teljesítményű Intel megoldás még a mai napig nem született meg.

    És nem is nagyon van rá szükség, hogy intel vonalon megszülessen.

    A PR jelölés meg pont azért jött az Athlon-XP sorozattól kezdve, mert úgy adták meg hogy kb mekkora órajelű P4-nek felel meg a teljesítménye.

    Az AMD szerinte pont, hogy a hasonló Athon K7 processzorok a kornak megfelelő sebességét jelentette.

    Tovább nem is megyek, mert láthatóan téged a tények nem, de a mesemondás annál jobban megragad.

    Ne is foglalkozz a tényekkel azok makacs dolgok meg csak összezavarnak. :R

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák