Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    Azért én még emlékszem azokra az időkra amikor az Amd mindent mondott csak a Mhz-et nem. Mert hát igazából le voltak maradva mint a borravaló. Szóval nem kell ezzel jönni, most az Intel van lemaradva. Ilyen a világ. Azért ha most erre rácsodálkoztál nem tudom hol voltál 2001 - 2005 között mert akkor az Amd játszotta ezt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Ja ja, ha tetszik neked ha nem, akkor az Intel volt az elmúlt 50 év x86-os piac vezető fejlesztője. Persze tudjuk, hogy szerinted az elmúlt 4 év mindent visz, meg egy kettő az informatika történelmet tagadó kolléga mellett ennek ma úgy is nagy hagyománya van.

    Igen az AMD most jobb, ezt senki nem vitatja, véletlenül, az élmúlt pát évtizedekben mégis az Intel ötleteit vette alapul. Szóval lehet tolni a milyen szemét az Intel, de van tapasztalatuk ebben.

    Igen volt pár jó húzása az AMD-nek mint a x86-64 de hát azért ez is inkább az MS miatt volt ugye.

    Értem, hogy nem szereted az Intelt, de azért vannak a tények, meg van ami néha itt van.

    Ha pedig ennyire érdekel, akkor miért nem írsz egy levelet nekik, még lehet, hogy választ is kapnál, csak egy ötlet.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Abu85 #24 üzenetére

    Ja ja mert amúgy 2001-ben amit írtam ki vett athlon64-et? (Senki mert 2003 szeptemberében jelent meg.) Csak kérdezem.
    Ja amúgy szerinted ez nem parasztvakítás volt ugye? Csak akkor az, ha más csinálja. Ja ja ne is mond csak azt adták meg számban, hogy milyen gyors lenne, ha athlon lenne, nem ám azért, mert pont ilyen MHz-en mentek a Netburst processors processzorok...

    Nem nem konkrétan az Athlon 64-re hanem arra gondoltam amit nem csak multimilliomosok tudtak megvenni, hanem a tömegek is. Barton, Tbred, stb..

    Hiszen megjelenésekor az első 64 bites processzorok megfizethetetlenek voltak, és csak rendelésre, mert senkinek nem kellett az ára miatt.

    Amúgy nem nagyon csodálkozom azon, hogy az Intel nem nagyon foglalkozik a sajtóval, mert megérdemli az Intel amit kap, ezzel semmi baj nincs.

    Azzal van, ha elkezdjük kisarkítani a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz kriszpontaz #26 üzenetére

    Igen jók voltak, de attól függ mire, sokáig kullogott az AMD utasításkészletben az Intel mögött, ami pl, a multimédiában, videóvágásban sajnos az AMD hátrányban volt. Így inkább csak a játékokban volt jobb.
    Átlagembereknek sokkal jobb volt, ameddig nem nyúltak hozzá, Ott azért voltak problémák a processzor védelemmel, a tokozással, a hűtéssel ekkor születtek a legendás porszívó zűtők, mint a Coolink 111+/122+ amik 8000-et forogtak.
    Arról nem beszélve, hogy akkor az AMD-nek kellettek jobb tápok, mert könnyen égett le ha gyenge volt a táp.
    Ma az intelnek kell nagyobb táp, de legalább ma már egyik sem ég le.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Abu85 #27 üzenetére

    Hát, szerintem pedig az egy héten belüli válasz még normális. Az AMD kapaszkodik, kell is nekik. Nyerjen az aki jobb. Ez is beletartozik, ha majd az Intel rászorul, akkor majd fog válaszolni.

    A másik, hogy mint átlag usert engem szerinted mennyire érdekel, hogy mennyi nm? Meg hasonlók?
    Mint mérnököt érdekel.

    De mint felhasználót az fog érdekelni, hogy minden fusson rajta ami nekem kell kb.

    2001-2005-öt írtál. Ha 2001-re utalsz, akkor írj 2001-et, ne egy sok éves tartományt.

    Hát ha eddig kamuztak... Akkor ennyit fogok.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Igazából engem nagyon nem érdekel. Mint mondtam. De sztem az átlag usert sem. De sztem a legtöbb ezzel foglalkozót sem, aki napi szinten használja ezeket a processzorokat, tök mindegy ki gyártja azt.

    Ez maximum annak érdekes, aki ez alapján vesz processzort nem? Ilyet nem ismerek.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz kriszpontaz #35 üzenetére

    Ügyfeleknek több tápom égett le XP alatt is. Nem csak athlon alatt. A P4-ek utolsó generációi valóban ilyenek voltak, ez tény a Pentium D és baráti köre. Ez igaz. Ott viszont a gyári hűtők soha nem voltak porszívók.
    Azonban az emlegetett Colling hűtők, és nem csak azok más gyártók is mind AMD-sek voltak.
    Az Athlonok (2004) esetében az utolsók valóban már jobbak voltak fogyasztásban, azonban itt már behozhatatlan hátrányban voltak a fejlesztések hiánya miatt.
    Hiába jelentek meg a 64 bites processzorok vagy megfizethetetlenek voltak, vagy nem lehetett kapni.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz janeszgol #36 üzenetére

    Azzal a különbséggel, hogy max Magyarországon volt a Nokia az első, mert minden mást az Ericsson fejlesztett. (Még mobiltelefóniában is, mert gyártani 2001 óta nem gyártottak, de fejleszteni fejletettek)
    Mondjuk annyira nem, mert nem is tudom milyen tokozásra állt át az AMD, ja igen arra amit az Intel 10 éve alkalmaz. Szóval annyira ne írjuk le.
    Per pill igen inkább így fogalmazzunk.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sh4d0w #45 üzenetére

    Igen 2005-6ban csak akkor még jött a core.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dragon3000 #57 üzenetére

    Ok ok csak ezt sem az AMD fedezte fel. Szóval persze ez rendben.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz zzolika #53 üzenetére

    Igazából ezt a dolgoz 4004-től illik számolni, de ok igazad van, csak a szokásosan más szemében a szálkát is, a sajátodban a gerendát sem.

    Eleinte valóban nem volt Amd fejlesztés, a procijaik 1:1-ben Intel klónok voltak. 486DX2-80-as Amd procim volt, mert olcsóbb volt mint az Intel DX2-66-osa. Intelből nem is volt gyorsabb. (Végülis ezt is lehet fejlesztésnek nevezni, mert gyorsabb volt mint a konkurencia.)

    Szóval, akkor nem azért volt, mert az Intel nem adta ingyen oda a Licencet az AMD-nek, mert miért tette volna?

    X2-3800 ami 2005-ben jelent meg? Ne törődj semmivel, told a nyugodtan az az elvont világot ami Magyarországon van. Nem annyira zavarnak a tények ahogyan látom.
    Az első AMD ami 64 bites volt 2003 szeptemberében jelent meg kereskedelmi forgalomban, Magyarországra ~ Decemberére jutott el K8-nak hívták, és elb@sz0tt áron adták. Az alapmodell volt 420$ - 800$ Tehát az Magyarországon ~ 150 000 Ft volt 2003-ban! Ami lehet hogy szerinted nem volt sok akkor, nem tudom, akkor ennyiért a bármit is megvehettél.
    Az hogy neked milyen x3800-ad volt és mikor pont nem érdekel, mert nem erről volt szó.

    Az Amd APU-khoz hasonló integrált grafikai teljesítményű Intel megoldás még a mai napig nem született meg.

    És nem is nagyon van rá szükség, hogy intel vonalon megszülessen.

    A PR jelölés meg pont azért jött az Athlon-XP sorozattól kezdve, mert úgy adták meg hogy kb mekkora órajelű P4-nek felel meg a teljesítménye.

    Az AMD szerinte pont, hogy a hasonló Athon K7 processzorok a kornak megfelelő sebességét jelentette.

    Tovább nem is megyek, mert láthatóan téged a tények nem, de a mesemondás annál jobban megragad.

    Ne is foglalkozz a tényekkel azok makacs dolgok meg csak összezavarnak. :R

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz kriszpontaz #67 üzenetére

    Tévedsz! Nem erről van szó, arról van szó, hogy valamit akkor is védek, ha nagyon nem kellene. Most az AMD sokkal jobb senki nem tagadta! De ami itt megy szakaisságtól, és történelmi tények teljes hiányában előadva, az azért fáj.

    Nekem is volt Athlon 850-esem. Szóval nem nem utálom, csak legyünk már ponosak.

    Az a magyar mentalitás, amit pedig azonnal tudok neked idázni:

    "Mutasson nekem egyetlen embert ebben a tetves országban, akire ha kell, 5 perc alatt nem bizonyítom rá, hogy bűnös! Magára is, magamra is, mindenkire!"

    "Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló."

    @ Virág elvtárs....

    Na ez a mentalitás engem a halálba kerget. Most épp ezzel állunk szemben.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sundesz #73 üzenetére

    Pont erről, igen kb nem lehetett kapni, és igen ott az FX megnézted az árát? Csak kérdezem.

    Idézet az általad linkelt cikkből:

    A kontraszt szembetűnő. Az Athlon 64 FX-51 jelen pillanatban még nagyon drága, ráadásul alig kapható (Magyarországon még egyáltalán nem), és még arról nem is szóltunk, hogy az FX-es konfig kiépítését

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dragon3000 #89 üzenetére

    Az alapmodell sem volt nagyon. Kapható teljesen mindegy melyik. Ha igen, akkor is emelt áron.
    És hiába a 64 bit semmit nem ért desktopon. Mert a Vista meg nem nem jött ki de igazából Windows 7nél volt a valódi váltás. Szóval megelőzte a korát. Mert annyira nem volt jó az AMD amennyibe került. Főleg a core-al szemben.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sundesz #88 üzenetére

    Nekem nem volt 939-em.akkor már notebookon gondolkodtam.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák